Ürün Desteği: Web Kameraları

Ses ve görüntü ayarlarını nasıl yapabilirim?


LifeCam'inizin ses ve video ayarlarını yapmak için, LifeCam yazılımındaki Ayarlar sekmesini kullanabilirsiniz. Kurulmuş birden fazla web kamerası varsa, kullanmak istediğiniz web kamerasını da seçebilirsiniz.

Not

 • Bir LifeCam'in bağlantısını çıkarır ve yeniden bağlarsanız veya bilgisayarınıza diğer çevre birimi aygıtları bağlarsanız, LifeCam'inizin doğru çalışması için ayarlarınızı sıfırlamanız gerekebilir.

Video ayarlarını değiştirin


 1. LifeCam Gösterge Panosunu açın ve Ayarlar sekmesini tıklatın.
 2. Fotoğraf ve video çözünürlüğünü değiştirmek için, Çözünürlük listesinden bir çözünürlük seçin.

  Not

  İyi video kalitesi ayarları, kullandığını bilgisayar ve ortam ışığı ve sesi gibi faktörlere bağlıdır. Bilgisayarınız için en iyi çözünürlüğü bulmadan önce, çözünürlüğü birkaç kez değiştirmeniz gerekebilir.
 3. Görüntü titremesini en aza indirmek için, Ayarlar sekmesinde, Görüntü titremesini en aza indir bölümünde, Titreme seçeneğini tıklatın.

LifeCam ve TrueColor ile (yalnızca bazı modellerde), yüksek kaliteli video elde edin


TrueColor'ı destekleyen bir Microsoft LifeCam kullanıyorsanız, otomatik olarak parlak ve renkli videolar elde edersiniz.


 1. TrueColor ile otomatik olarak yüksek kaliteli görüntü elde etmek için, TrueColor onay kutusunu seçin.
 2. TrueColor'ı kapatmak için, TrueColor işaret kutusunun seçimini kaldırın.

LifeCam ve TrueColor + ClearFrame Technology ile (yalnızca belirli modellerde), neredeyse tüm aydınlatma koşullarında yüksek kaliteli video elde edin.


TrueColor + ClearFrame Technology'yi destekleyen bir Microsoft LifeCam kullanıyorsanız, düşük kaliteli aydınlatma dahil neredeyse tüm aydınlatma koşullarında otomatik olarak parlak ve renkli videolar elde edersiniz.


 1. TrueColor + ClearFrame Technology ile otomatik olarak yüksek kaliteli görüntü elde etmek için, TrueColor + ClearFrame Technology onay kutusunu seçin.
 2. TrueColor + ClearFrame Teknolojisi özelliğini kapatmak için, işaret kutusunun seçimini kaldırın.

LifeCam çözünürlüğünü değiştirin


LifeCam ile yakaladığınız fotoğrafların ve videoların çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz. Çözünürlük, piksel cinsinden ölçülen ve ekranınızda görünen bilgi miktarıdır. Düşük çözünürlük (örneğin; 160 x 120 piksel) görüntünün daha küçük olmasına neden olur. Daha yüksek çözünürlük (örneğin; 320 x 240 piksel) görüntünün daha büyük olmasını sağlar. En yüksek fotoğraf çözünürlüğünü seçtiğinizde, video çözünürlüğü otomatik olarak ayarlanır.


Düşük çözünürlüklü fotoğraf örneği: (160 x 120 piksel)

düşük çözünürlük

Yüksek çözünürlüklü fotoğraf örneği: (320 x 240 piksel)

yüksek çözünürlük

Fotoğraf ve video çözünürlüğü için çeşitli seçenekler vardır ve en yüksek fotoğraf çözünürlüğü, LifeCam modeline bağlı olarak değişir. Genellikle, fotoğraf çözünürlüğü, web kameranızın varsayılan video çözünürlüğüyle aynıdır, ancak basmayı planlıyorsanız, fotoğraf çekmek için en yüksek fotoğraf çözünürlüğünü seçmeniz gerekir.

LifeCam çözünürlüğünü değiştirmek için

 1. LifeCam Gösterge Panosunu açmak için, LifeCam penceresinin sağ tarafındaki oku tıklatın.
 2. Ayarlar sekmesini tıklatın.
 3. Çözünürlük sekmesi altındaki Fotoğraf ve video çözünürlüğünü seçin listesinde, istediğiniz çözünürlüğü tıklatın.

Birden fazla LifeCam web kamerasının kullanılması


Birden fazla LifeCam web kamerası kullanıyorsanız ve bunlar arasında geçiş yapmak sterseniz:


 1. LifeCam Gösterge Panosunu açmak için, LifeCam penceresinin sağ tarafındaki oku tıklatın.
 2. Ayarlar sekmesini tıklatın.
 3. Bir Web kamerası seçin listesinden, istediğiniz web kamerasını seçin.

Not

 • Bir LifeCam'in bağlantısını çıkarır ve yeniden bağlarsanız veya bilgisayarınıza diğer çevre birimi aygıtları bağlarsanız, LifeCam'inizin doğru çalışması için ayarlarınızı sıfırlamanız gerekebilir.