1-page Solution Brief
Posted: 1/21/2014
50
Rate This Evidence:

Eroğlu Holding Eroğlu Holding Microsoft Dynamics AX ile İş Süreçlerini İyileştirerek Yeni İhtiyaçlara Hızlı Cevap Verebilir Hale Geldi

Eroğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Colin’s 1983 yılında kuruldu. Colin’s ilk mağazasını Rusya’da açtı ve kısa zamanda ülkenin en popüler jean markası oldu. Colin’s bugün Rusya, Ukrayna, Suudi Arabistan, Kazakistan, Almanya ve Romanya dahil 37 ülkede 600’ün üzerinde mağazasıyla faaliyet gösteriyor ve yurtdışında 2464, Türkiye’de 2034 olmak üzere toplam 4498 çalışanı bulunuyor.

Holding, Colin’s ve Loft markalarının büyümesi ve yurtdışındaki faaliyetlerinin artmasıyla birlikte tüm iş süreçlerini aynı ortamda bütünleştirebilme ihtiyacı giderek arttı. Holding’in iş süreçlerini netleştirecek ve farklı parametreleri daha kolay yönetmeye olanak sağlayacak kapsamlı bir ERP çözümüne ihtiyacı vardı. Bu ihtiyaca cevap verecek en doğru çözümü seçmek amacıyla Lojistik ve Bilgi Teknolojileri ekibi 6 ay süren kapsamlı bir araştırma sürecinin sonucunda farklı teknoloji danışmanları ve yazılım firmalarının sunduğu çözümleri değerlendirdi ve Microsoft Dynamics AX ile ilerleme kararı aldı. Bu karar doğrultusunda Holding, hem BT vizyonunu hem de önündeki 5 yılda atacağı tüm adımları planlayarak kapsamlı bir proje başlattı. Geriye bu kadar kapsamlı ve büyük bir projeyi yönetme stratejisini geliştirmek ve uygulamayı hayata geçirme noktasında doğru çözüm ortağını seçmek kalmıştı. Eroğlu Holding önceden beri çalıştığı Microsoft Çözüm Ortağı ETG firmasının Microsoft Dynamics AX konusundaki deneyimine güvenerek, onlarla birlikte ilerlemeye karar verdi.

Microsoft Dynamics AX ERP çözümünün açık kaynak kodlu olması, Holding’in çözümü kendi ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirmesine ve kendi ‘uçtan uca’ çözümünü yaratarak süreçlerini özgünleştirmesine olanak sağladı. Eroğlu Holding Lojistik ve Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Ergin Erşin Microsoft Dynamics AX’e olan inancını ve ürüne geçiş sürecini şu şekilde aktarıyor: “Bu ürüne ve geleceğine çok inanıyor, doğru ellerde iyi bir uyarlama ile mükemmel sonuç alınabileceğinden hiç şüphe duymuyorduk. 15 ay gibi bir süre sonunda depo, mağaza ve veri ambarı dışındaki tüm süreçlerimizi taşıyarak sonuçlandırdığımız projemizin çıktısına kurumsal sahiplenme ve önceki olumsuz imajı da engellemek için ER-AX adını verdik. Yeni ERP’miz, Eroğlu ile Microsoft Dynamics AX’in stratejik birlikteliğinin simgesi oldu. ETG firması da bu süreçte gerçekten çok iyi iş çıkardı. Neredeyse sorunsuz bir eğitim, test ve geçiş dönemi yaşadık.”

Projenin hayata geçirilmesiyle ER-AX kullanan departmanların, performans, veri kalitesi, analiz, geliştirme ve destek kabiliyetleri açısından geçmiş ile kıyaslanamaz noktaya geldi. Dynamics AX sayesinde koleksiyonun en başından itibaren süreçler tüm ilgili ekipler tarafından takip edilebiliyor, hatalı işlem yapma ile ilgili sayısız denetim noktası oluşturulmuş oluyor ve yeni ihtiyaçlara çok daha hızlı uyarlama yapılabiliyor.
Solution OverviewOrganization Size: 4498 employees

Software and Services
Microsoft Dynamics AX 2009

Vertical Industries
General Merchandise

Country/Region
Turkey

Languages
Turkish

RSS