Publiceret: 1/28/2014
Visninger: 33
Bedøm casen:

ArcaBit Sp. z o.o. Dzięki platformie Windows Azure spółka ArcaBit zaprojektowała skalowalne i bezpieczne narzędzie do zarządzania aktualizacjami oprogramowania antywirusowego dla ponad 2 milionów klientów.

Potrzeby biznesowe

Spółka ArcaBit jest producentem oprogramowania antywirusowego ArcaVir. Celem firmy jest budowanie skutecznej bariery dla wszelkiego rodzaju zagrożeń komputerowych oraz wyznaczanie nowej jakości w dziedzinie bezpieczeństwa. Oprogramowanie ArcaVir klasyfikowane jest wśród światowej czołówki i dynamicznie zdobywa coraz to większe grono zwolenników, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.

*
* Często mieliśmy problemy z dostarczeniem aktualizacji naszego programu. W godzinach szczytu klienci mieli problemy
z połączeniem lub pobierali nową wersję przez godzinę. Niestety dokładanie nowych serwerów w niczym nie pomagało. Dopiero
od momentu wdrożenia platformy Windows Azure przestaliśmy otrzymywać jakiekolwiek zgłoszenia i wszystko działa sprawnie
*
Grzegorz Michałek, 
Współzałożyciel firmy ArcaBit i współtwórca programu antywirusowego ArcaVir
*
Każdego dnia firma otrzymuje i przetwarza ok. 15 GB szkodliwych kodów, a niekiedy nawet 40 GB różnego rodzaju zagrożeń komputerowych. Dlatego konieczna jest stała aktualizacja oprogramowania, która wykonywana jest nawet kilka razy dziennie. Niestety dotychczasowy sposób dostarczania nowych wersji powodował wiele problemów. Mimo wsparcia licznych serwerowni na całym świecie spółka wciąż miała problemy z dostępnością i przepustowością. Dlatego ArcaBit potrzebował alternatywnej formy dostarczania aktualizacji swoim klientom.

Rozwiązanie

Spółka ArcaBit do stworzenia nowego narzędzia postanowiła wykorzystać platformę Windows Azure, która gwarantuje wysoką dostępność, optymalizację kosztów i nieograniczoną skalowalność. W pierwszej kolejności spółka skorzystała z wersji testowej platformy, na której sprawdziła wszystkie funkcjonalności i dokonała części aktualizacji. Wysoka wydajność rozwiązania i znaczące uproszczenie procesu technologicznego znacznie przyspieszyły decyzję o przeniesieniu całego rozwiązania na platformę Windows Azure. W krótkim czasie okazało się, że jest to rozwiązanie nie tylko znacznie wydajniejsze, ale także korzystniejsze pod względem finansowym.

W chwili obecnej platforma obsługuje ruch na poziomie kilkunastu Terabajtów miesięcznie, bez najmniejszych problemów. Dodatkowo wszystkie należące do spółki serwisy internetowe działające w oparciu o system Linux również zostały przeniesione na platformę Windows Azure.

Korzyści

Wysoka dostępność i skalowalność
Spółka w każdej chwili może zmienić dostępną moc obliczeniową. W przypadku znacznego wzrostu ruchu, dosłownie w kilka minut można skonfigurować platformę do przyjęcia dowolnego obciążenia.

Niższe koszty
Windows Azure umożliwił całkowitą rezygnację z własnej infrastruktury. Dodatkowo spółka ponosi koszty wyłącznie za wykorzystane zasoby.

Uproszczenie procesu technologicznego
Zamiast zarządzania farmami serwerów na całym świecie spółka dokonuje aktualizacji umieszczając dane w odpowiednim katalogu na platformie Windows Azure, która rozsyła je do użytkowników na całym świecie.

Nieograniczone możliwości rozwoju
Platforma Azure okazała się skutecznym narzędziem realizacji podstawowej działalności spółki. Teraz użytkownicy mają stały dostęp do aktualizacji, bez względu na okoliczności.Løsningen - kort fortalt
Situationen
Spółka ArcaBit często miała problemy z dostarczeniem aktualizacji swojego programu. W godzinach szczytu klienci mieli problemy z połączeniem lub pobierali nową wersję przez godzinę. Niestety dokładanie nowych serwerów w niczym nie pomagało.

Løsningen
Spółka ArcaBit do stworzenia nowego narzędzia postanowiła wykorzystać platformę Windows Azure, która gwarantuje wysoką dostępność, optymalizację kosztów i nieograniczoną skalowalność.

Fordele
Wysoka dostępność I skalowalność, niższe koszty, uproszczenie procesu technologicznego, nieograniczone możliwości rozwoju

Software & Services
Microsoft Azure

Industri(er)
IT Services

Land
Poland

Languages
Polish