Publiceret: 4/11/2013
Visninger: 45
Bedøm casen:

AFD - group, s.r.o AFD: Aplikace GETMORE splňuje všechna naše

GETMORE systém je webová aplikace psaná v čistém ASP.NET (jazyk C#) využívající databázi SQL Server. Původní systém byl psán nad platformou Oracle, v projektu tak bylo třeba počítat zejména s nutnou migrací a ověřením dat.

Situace

Představení společnosti
Společnost AFD se specializuje na zprostředkování pojištění pro partnery jako je například Česká Podnikatelská Pojišťovna (ČPP, člen Viena Insurance Group), Generali (člen Generali Group), Wüsternrot. V současné době má již přes tisíc obchodních zástupců, kteří se specializují na životní, ale i neživotní pojištění. Systém řízení a dalšího rozvoje společnosti je typu MLM, proto je jedním z pilířů společnosti spolehlivý a škálovatelný systém pro správu obchodních zástupců a výpočet jejich provizí. Systém používaný společností od roku 2009 však již aktuálním potřebám nedostačoval. Bylo proto vypsáno neveřejné výběrové řízení, v němž zvítězila společnost GETMORE. Systém GETMORE byl vybrán především díky nabídnuté platformě Azure, díky níž je snadno škálovatelný, má nízké provozní náklady a vysokou dostupnost a spolehlivost. V neposlední řadě je jednoduchá jeho údržba díky pokročilým nástrojům, jenž pro platformu Azure nabízí společnost Microsoft.

Výchozí stav
Společnost AFD používala na sledování provizí obchodních zástupců systém, se kterým nebyla dlouhodobě spokojena. Proto se rozhodla nahradit toto řešení novým, které by více vyhovovalo současným potřebám společnosti. Systém měl být škálovatelný, neb se předpokládá silný růst nových obchodních zástupců do jednoho roku od nasazení řešení. Zároveň měl být již od začátku poskytován formou SaaS.

Řešení

O system
GETMORE systém je webová aplikace psaná v čistém ASP.NET (jazyk C#) využívající databázi SQL Server. Původní systém byl psán nad platformou Oracle, v projektu tak bylo třeba počítat zejména s nutnou migrací a ověřením dat.

Projekt
Projekt započal v červnu 2009 formulací potřeb společnosti a vytvořením solution designu. Během července až srpna 2009 bylo převedeno jádro systému GETMORE včetně několika základních modulů (správa uživatelů, oprávnění, dashboard, importy dat,…). Vývoj provizního systému včetně přípravy a ověřování migrace dat pak probíhal v průběhu září. V průběhu října 2009 již probíhalo testování ze strany zákazníka a od listopadu 2009 byla spuštěna produkční verze nad platformou Azure. Finální migrace z platformy Oracle probíhala během dvou dnů.

Finální migrace
V prvním byla databáze přenesena na dočasný Oracle server v prostředí firmy GETMORE, následně migračním nástrojem společnosti Microsoft přenesena do databáze SQL Server, odkud již standardními skripty a nástroji proběhl import dat do databáze GETMORE (nad SQL Serverem). Nasazení na platformu SQL Azure proběhlo hladce skrze generování skriptu z SQL Management Studia. V druhém dni pak vedení společnosti a vybraná pilotní skupina ověřila funkčnost systému, takže migrace mohla být prohlášena za úspěšnou.

*
* Aplikace GETMORE splňuje všechna naše očekávání. Její provoz je spolehlivý a rychlý. Zejména díky platformě Azure jsou však náklady oproti on-premise řešení řádově nižší. *

Pavel Krivoš
obchodní ředitel společnosti AFD - group

*Přínosy

Vývoj a výhody platformy Azure
Během vývoje jsme se potýkali s rozdily mezi SQL a SQL Azure, což bylo ale vysoce převáženo výhodami, které platforma Azure poskytuje. Vývoj pro platformu byl v jiných ohledech stejně rychlý, jako pro klasickou ASP.NET aplikaci, pouze bylo třeba dodržovat určité standardy. Jádro aplikace včetně základních modulů jsme měli převedené za cca 28 MD. Nejdéle trval převod databázových objektů, jež je v Azure verzi naší aplikace cca 1.000 (v „plné“ verzi jich je něco málo pod 3.000).

Řešení nad platformou Azure přineslo z pohledu zákazníka zejména:

  • Snadnou škálovatelnost
  • Vysoké úspory provozních nákladů vzhledem k On-Premise řešení
  • Vysokou dostupnost a spolehlivost řešení

Z pohledu Partnera pak:

  • Snadnou údržbu celého řešení
  • Snadnou rozšiřitelnost „azure compatible“ na další moduly
  • Nové možnosti, jak řešit konkrétní potřeby zákazníka (např. využití Azure Storage apod)
*
* Díky platformě Azure jsme mohli zákazníkovi dodat plně škálovatelnou aplikaci za zlomek nákladů, jenž by nás stál nákup a provoz vlastní infrastruktury. *

Jan Vilímek
CTO, Getmore

*


Løsningen - kort fortaltOrganisations størrelse
10 medarbejdere

Software & Services
  • Microsoft SQL Server
  • Microsoft .NET
  • Microsoft Azure

Industri(er)
Insurance

Land
Czech Republic

Languages
Czech

Partner(e)
GETMORE, s r.o.