Jessica
Jaanika
Projektijuht üritusi korraldavas ettevõttes

See, kui Sind kohal ei ole, ei tähenda, et äritegevus seiskub.

Jaanika on projektijuht, kes juhib väikest meeskonda. Tema põhilisteks töövahenditeks on Microsoft Office, e-post, projektijuhtimise tarkvara ja Office LiveMeeting, mis tagavad vahetu suhtlemise kolleegidega ning kiirendavad töö tegemist. Tema ettevõtte infotehnoloogiat haldab väljastpoolt palgatud IT-ettevõte.

Viimaks ometi saan minna oma esimesele puhkusele. Mu kolleegid arvasid, et ma teen nalja, kui ütlesin, et järgmised kolm nädalat olen puhkusel. Mõned suuremad projektid olid just algamas, kuid olin veendunud, et mu assistent saab minu asendamisega hästi hakkama. Siin ma nüüd siis olen – võtan rannas päikest ja mõtlen kõigest muust peale selle, mis toimub hetkel kontoris.

Minu puhkuse lõpetas äkitselt teade hotelli administraatorilt. Kriis kontoris: mu assistent lahkus töölt. Tore lugu küll! Nüüd näeb mu meeskond vaeva, et leida vajalikke dokumente hoidmaks projekti lõplikult kokku varisemast. Kõige suurem probleem on see, kuidas pääseda ligi ettevõtte andmetele Austraaliast, kui mul ei ole sülearvutit kaasas?

Vaadake lahendust

Kuulge – kiire adrenaliinisööst ei ole kellelegi liiga teinud. Ma ei tahtnud muretseda... seega ma ei muretsenudki. Tellisin ühe hea maasika-margariita, istusin hotelli arvuti taha (kus jooksis Windows 7 Professional operatsioonisüsteem - väga lahe!) ja kontrollisin üle veebi oma e-posti (selles aitas mind Microsoft Outlook 2010 veebiliides). Sain kõik lepingu, tähtaegade ja tellimustega seotud info välja uurida kiiresti ja lihtsalt. Hotelli fuajees asuvast arvutist oli mul ligipääs kõikidele projektiga seonduvatele dokumentidele. Suurepärane!

Mul on asjad kontrolli all.

Meeskonna ja varustajate koordineerimine ning olukorraga kurssi viimine oli lihtne, sest asjaosalistel oli tänu Sharepoint, Exchange ja Office 2010 Professional Plus tarkvarale olemas ligipääs kõikidele projektifailidele. Sain paar e-kirja muretsevatelt klientidelt, kes kartsid, et nende projektid tuleb nüüd tühistada. Seadsin Microsoft LiveMeetingu kaudu üles videokonverentsi ning sain neid veenda, et kõik toimib veatult. Muidugi sain näidata ka enda kaunist päevitust.

Puhkus jätkub...

Ma ei oleks mitte mingil juhul sellises olukorras nii mobiilne ja kohanemisvõimeline olnud, kui mu ettevõte ei oleks juba mõni aeg tagasi ärikriitilist tarkvara üle viinud Microsofti tarkvarale. Ma saan töötada kõikjalt, kus on internetiühendus ning suhelda mugavalt meeskonnaliikmetega tuhandete kilomeetrite kaugusel kasutades harjumuspärast Microsoft Office veebiliidest. Parim selle juures on see, et ma ei pea muretsema infotehnoloogia turvalisuse ja haldamise pärast. Selle kõige eest hoolitseb minu ettevõttes usaldusväärne Microsofti partner. Nüüd võin sukelduma minna. Tšau!