Tiina
Toitlustaja

Kliendisuhtlus toimib õlitatult… tõepoolest!

Tiinale kuuluv internetis gurmeetoidu müügiga tegelev ettevõtmine tegutseb kiirelt muutuvas keskkonnas. Tema suurenenud müügimeeskond asub erinevates kontorites ja vajab igapäevaseks tööks e-posti, reaalajas tehtud müügianalüüsi, veebiturundust ja kliendihalduse lahednust – ning lisaks ka traditsioonilisi Office'i rakendusi (Word, Outlook, Excel, Powerpoint). Tema infotehnoloogiat hallatakse valdavalt firmaväliselt.

Minu ettevõtte toitlustamisteenus suudab toime tulla ka kõige eksootilisemate soovidega erinevatel sündmustel - rokkarid, kes armastavad maksapasteeti või inimesed kontoripidudel, kes soovivad hoolega viimistletud kolmekäigulist menüüd. Ettevõttel läks tõeliselt hästi ja monad aega tagasi otsustasime firmale luua luua e-poe, mis müüb gurmeetoitu ja veini klientidele üle riigi, kes hindavad erilisemaid asju ... ja usaldavad minu ettevõtet selle teenuse pakkujana.

Uued valdkonnad.

E-poe kaudu turundamine on väga erinev klassikalisest toitlustamisest. Pudelikaelaks on saanud kliendisuhete haldus, kuna plahvatuslikult on suurenenud kontaktide arv ja nende kontaktidega toimuv suhtlus. Samaaegselt tuleb tegeleda turunduse ja müügi arendamisega, et saavutada parem klienditeenindustase. Inimesed on hakanud tellima üha rohkem ja kui veebilehe külastajate arv suureneb, on vaja paremini hallata ka veebipoodi, kiiresti uuendada selle sisu, koguda klientide andmeid ja olla nendega regulaarselt kontaktis: see on kliendisuhete halduse alus. Kuna mu meeskond reisib üle maailma gurmeetoitude pakkujate juurde, oleks vaja tähtsale infole ligipääseda ka reisil olles ja iga müügiagent peaks saama oma klientide ja teenustega seonduva info salvestada oma sülearvutis. On näha, et praegune tarkvara ei võimalda mobiilselt müügimeeskonna tööülesandeid automatiseerida/ koordineerida ja liiga palju kliendisuhtlust käheb kaotsi, see aga pärsib oluliselt ettevõtte arengut. Samas kui investeerida ettevõtte IT-lahendusse kuid samal ajal äritegevus mingil põhjisel aeglustub, võib see investeering ettevõttele liiga koormavaks saada.

Vaadake lahendust

Maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks otsustasime müügijuhtidega muuta kõige aeganõudvamad ja veaohtlikumad tegevused võimalikult automatiseerituks. Loodud on ühtne ja kvaliteetne klientide andmebaas üle kõikide müügosakondade ja lahednus jälgib müügivõimalustega tegelemist ning vähendab riski, et keegi oma tegemata jätmisega müügiprotsessi katkestab. Nii saab juhtkond panustada rohkem aega ettevõtte laiendamisele ja klientide vajaduste tundmaõppimisele, mitte “tulekahjude kustutamisele” ja numbritega maadlemisele. Müügi ja marketing meeskonna töökeskkond loodi Microsoft Dynamics CRM tarkvara abil. Juhtkond oli üllatunud, kui kiiresti kõigile töötajatele uued CRM andmebaasi automatiseeritud tööprotsessid ja assistendipõhised tööriistad meeldima hakkasid. Samuti saavad kliendihaldurid kanda vajalikku infot kaasas sülearvutis, ning sünkroniseerida muudatused keskbaasiga.

Järele proovitud ja heaks kiidetud.

Suurepärane, et Microsoft Dynamics CRM töötab sujuvalt peamiste äritegevuseks vajaminevate ja harjumuspäraste rakendustega, nagu Outlook, Excel ja Word. Ettevõtte tegevus laieneb sujuvat vastavalt turu nõudmisele. Enam ei esine tõrked ettevõtte eri üksuste omavahelises infovahetuses, mis veram seadsid piirid sujuvale kasvule. Sellel aastal tulevad jõulud kindlasti detsembris.