Charlie
Janek
Veoettevõtte tegevdirektor

Janek õppis, kuidas vältida piraattarkvara põhjustatud katastroofe omal nahal.

Janeki äril läks hästi. Ta kliendid olid rõõmsad ja meeskond motiveeritud edu saavutama. Tarkvara litsentsimine oli viimane asi, millele ta mõtles — kuni juhtus katastroof. Üks müügikonsultant vajas PowerPointi, et tähtsaks kohtumiseks lühike esitlus koostada. Kui infotehnoloogiameeskond ütles talle, et neil pole litsentse, läks ta illegaalsele failijagamissaidile ja laadis alla tarkvara piraatkoopia. Tuli välja, et see oli vale otsus.

Piraatkoopiaga oli kaasas ründevara, mis kahjustas ettevõtte süsteeme, rikkus võtmefailid ja seadis ohtu privaatsed kliendiandmed. Pehmelt öeldes polnud Janek õnnelik. Tarkvara litsentsimine hüppas ta prioriteetide nimekirja tippu. Ta vandus endale, et millelgi sellisel ta enam oma ettevõttes juhtuda ei lase.

Mida ta siis tegi? Tegelikult järgis ta ainult nelja lihtsat sammu. Kui soovite temast eeskuju võtta, tehke järgmist.

See tasuta, automatiseeritud tööriistakomplekt annab teile ülevaate oma tarkvarapargist, analüüsib selle kasutamist ja annab soovitusi selle optimeerimise kohta.

Saate selle alla laadida siit

Alternatiivselt võite kasutada muud tasuta tarkvara, et oma süsteeme sarnasel moel kontrollida. Klõpsake siin, et kuvada selliste alternatiivsete tööriistade loend.

Koguge kokku kõik litsentsid ja võrrelge neid installitud tarkvara nimekirjaga. Kui teil on vähem litsentse kui installitud tarkvara, olete alalitsentsitud ja seate oma ettevõtte asjatusse ohtu. Kui litsentsid ühtivad installitud tarkvara nimekirjaga, ei pea te muretsema. Kui te pole kindel, mitu litsentsi teie ettevõte on soetanud, rääkige oma tarkvara edasimüüjaga või infotehnoloogia teenusepartneriga. Soovi korral suudab Microsoft anda teile ka hulgilitsentside ostude ajaloo.
Saate litsentsimata tarkvara kas desinstallida või osta puuduvad litsentsid ja selle legaliseerida. Microsoft pakub legaliseerimiseks erinevaid võimalusi, sh ka ehtsa Windowsi hankimise lepingut.

Siin on sammud, mida soovitame teil teha.

  • Valige organisatsiooni iga toimingu ja profiili jaoks rakendus.
  • Arvutage iga rakenduse kohta töötajate arv, kes litsentsi vajavad, ja arvestage selle hulka ka võimalik töötajate arvu suurendamine või vähendamine.
  • Kehtestage iga-aastane tarkvaraeelarve, mis vastab teie vajadustele.
  • Koostage selge protsess tarkvara tellimiseks, installimiseks ja kasutamiseks.
  • Valige usaldusväärne edasimüüja ja tehke võimalusel vajalikud infotehnoloogiaostud korraga.
  • Tehke iga aasta koos riistvaraauditiga ka tarkvaraaudit.
  • Selgitage sisemisi memosid või plakateid kasutades töötajatele, mis on tarkvarakasutuse poolelt keelatud ja lubatud, et kaitsta oma organisatsiooni piraattarkvara ohtude eest.
  • Klõpsake siin, et laadida alla tarkvarapoliitika näidis.

Janek on aga kontroll-loendist sammu edasi astunud ja kaitseb oma ettevõtet ehtsa Windowsi hankimise lepingu abil veelgi tõhusamalt. Nüüd võib ta kindle olla, et töötajad käitavad ainult Microsofti toodete legaalseid, täielikult paigatud ja värskendatud versioone. Selle tulemusel on andmed turvalisemalt hoiustatud ja äririsk madalam.

Kas soovite kaitsta oma ettevõtet nagu Janek?