Přehled uskutečněných akcí. Dokumenty ke stažení.

2015

CVZ: Firemní strategie pro správu mobilních zařízení, bezpečný přístup a ochranu informací 15.4. 2015

V rámci semináře jsme se zaměřili na základní principy a stavební kameny používané při návrhu architektury mobilních řešení v podnikové sféře. Nové řešení Enterprise Mobility Suite Vám umožní uceleně spravovat všechna zařízení, které vaši zaměstnanci využívají pro pracovní účely včetně Android a iOS zařízení a zároveň dohlédne na bezpečný přístup k aplikacím a ochranu citlivých firemních informací. Navíc díky jednotné identitě uvolní ruce vašemu firemnímu IT oddělení a zajistí přehled o tom, k jakým aplikacím vaši zaměstanci přistupují. Detailněji jsme Vás seznámili s technologií Azure Active Directory Premium, Microsoft Intune a Azure Rights Management včetně praktických ukázek celého řešení a možnosti zapůjčit si zařízení včetně předpřipraveného demo prostředí na vyzkoušení a testování u vás ve firmě.

Cyklus seminářů pro významné zákazníky_ Provoz heterogenního Datacentra, od virtualizace k hybridnímu cloudu, 28.1.2015

Na tomto semináře jsme srovnali virtualizační technologie společnosti Microsoftu a VMware. V dnešní době je serverová virtualizace nejenom “trendy”, ale dalo by se říci i nutností. Mnoho organizací přemýšlí o tom, zda zvolit VMware nebo Hyper-V.

Zaměřili jsme se také na možné způsoby vybudování tzv. multi hypervisor prostředí a na možné způsoby migrací mezi jednotlivými virtualizačními platformami. Seminářem Vás provedli Ondřej Výšek, Chief Architect a Lukáš Radil, Senior Consultant ze společnosti KPCS.

2014

Cyklus seminářů pro významné zákazníky_ Dejte vedení data, která chtěji vidět, Praha, 9.12.2014

Představili jsme Vám ucelené řešení, díky kterému dokážete rychle detailně zpracovávat, analyzovat a graficky znázorňovat svá data. Tato řešení se stanou pro Vás ideálními pomocníky při přípravě podkladů pro Vaše obchodní partnery ve společnosti. Zároveň Vás oprostí od rutinních oprav a vytváření reportů, které si díky moderním nástrojům vytvoří koncový uživatel sám. Nezahltí Vás nepotřebnými údaji a mohou Vaší firmě přinést výrazné zefektivnění rozhodovacích procesů a zvýšit produktivitu.

Prezentovali jsme Vám to nejlepší, co zaznělo na setkání s Rafalem Lukawieckim „Tuny nepřehledných dat? Mohou pracovat data ve Váš prospěch? - konference, Praha, 6.11.2014“

Využívání sdílených služeb ve veřejné správě – je to možné? 2.12.2014

Setkání bylo pro pracovníky státní správy a samosprávy (ředitele krajských úřadů, tajemníky, právníky připravující veřejné zakázky, pro pracovníky útvarů zodpovědných za nakupování, vedoucí IT, pro bezpečnostní správce).

Setkání bylo organizováno za podpory Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů. Mezi přednášejícími vystoupili zástupci veřejné správy a advokáti, kteří se zaměřují na problematiku IT ve veřejné správě.

Témata, která jsme diskutovali:

 • Skutečně nesmím využívat sdílené (cloudové) služby?
 • Legislativní a bezpečnostní aspekty využívání sdílených služeb v podmínkách veřejné správy
 • Jak nakupovat sdílené služby v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek
 • Praktické skutečné příklady využívání ve veřejné správě v České republice
Tuny nepřehledných dat? Mohou pracovat data ve Váš prospěch? - konference, Praha, 6.11.2014
Cyklus seminář: Centrum pro významné zákazníky 2014/2015

Cyklus seminářů pro významné zákazníky: IT požadavky na skutečnou mobilitu zaměstnanců


Na IT oddělení se hrnou požadavky od ostatních oddělení na zajištění práce z domova, práce z terénu nebo zcela nové scénáře jako jsou využití mobilních zařízení pro specifické podnikové aplikace. Proto jsme si v tomto semináři vytyčili cíl, ukázat Vám, jak můžete jednoduše naplnit požadavky a to s minimálními náklady jak na investice, tak na práci a infrastrukturu. V rámci tohoto semináře jsme Vás seznámili s těmito tématy:

Nasazení cloudových služeb u zákazníků v hybridním řešení


Ať chceme nebo ne, cloud technologie dnes hýbou IT světem. Všichni jsme neustále zaplavováni celou řadou produktových prezentací a technických seminářů, které se těmto tématům věnují. Stále je však pro mnoho IT profesionálů téma cloudu těžko uchopitelné a představa jeho reálného využití je pro většinu společností obtížná. Množství informací a technických detailů je tak obrovské, že se za nimi ztrácí skutečný smysl a vize cloudu.

Cílem setkání bylo

Agenda

Obrovské možnosti dynamického IT jsme Vám představili zejména formou ukázek již realizovaných scénářů a případových studií.

Seminářem Vás provedli zástupci Microsoft partnera společnosti Mainstream Technologies, konkrétně Jan Matějka a David Moravec, kteří se s Vámi podělili o své praktické zkušenosti a osobní názory na celou problematiku.

Meet the cloud that´s built for your business, David Chappell 3.10.2014


Public cloud platforms are entering the mainstream. If you’re an IT leader, you need to have a clear view of what this technology offers, why it’s important, and how it will impact your organization.

“Organizations must focus on the importance of building cloud strategies because cloud computing will become critical to them—whether they plan for it or not.”

2014 planning guide for cloud computing
Gartner, Inc. October 3, 2013

But understanding cloud platforms isn’t especially simple—there’s a lot to think about. Why should you consider using a public cloud platform? And if you do use one, what’s the best place to start?

In this workshop independent analyst David Chappell provided a perspective on public cloud platforms. Using Microsoft Azure as a concrete example, the topics he’ll cover include:

The goal of this event was to help you make better choices about WHY, WHEN, and HOW your organization should embrace this significant shift in enterprise computing.

Cyklus seminářů pro významné zákazníky: Windows server 2003 EOS, Migrační scenáře 10.9.2014


JSTE PŘIPRAVENI NA UKONČENÍ PODPORY WINDOWS SERVERU 2003?

Podpora operačního systému Windows Server 2003 končí 14. července 2015.

Po tomto datu přestane společnost Microsoft vydávat pravidelné aktualizace pro tento operační systém. Výrazně tak vzroste riziko napadení vašeho serveru nežádoucím softwarem. Současně dojde k ukončení podpory tohoto produktu ze strany výrobců hardwaru a softwaru.

Na první pohled se může zdát, že zbývá ještě dost času. Ve skutečnosti tomu tak není, neboť konec podpory pro Windows Server 2003 znamená mít připravený detailní plán pro převedení Vašich stávajícíh aplikací a dat, spoléhajících dosud na Windows Server 2003.

Ať už se rozhodnete pro obnovu celé serverové infrastruktury včetně nákupu nového hardwaru, nebo optimalizaci vaší stávající infrastruktury, virtualizaci a migraci na nejnovější operační systém Windows Server 2012 R2, případně převedení vašich firemních dat a aplikací do cloudu Microsoft Azure, tento seminář Vám představil vsechny dostupné možnosti od společnosti Microsoft a doufáme, že Vám pomohl zvolit nejvhodnější řešení pro vaší společnost. Navíc Vám náš partner společnost Veeam představil novinky z oblasti monitoringu serverové infrastruktury. .

Seminářem Vás provedl Tomáš Kantůrek, technický evangelista ze společnosti Microsoft a Petr Šváb, Systems Engineer ze společnosti Veeam.

Cyklus seminářů pro významné zákazníky: Nové trendy 2014/2015, 21.8.2014


Svět IT prošel v několika posledních letech obrovskou změnou. Obor, který vyrůstal v posledním desetiletí z oborové specializace do strategického podnikového nástroje, zažívá enormní zájem všech složek organizace. IT již nestojí stranou, ale je nedílnou součástí veškeré činnosti společností. Technologické trendy jako jsou cloud computing, flexibilní pracovní styl, práce s insighty a big data, mobilita a zapojení sociálních médií do firemních procesů zvyšují ještě více nároky na kterékoli IT oddělení.

Společnost Microsoft do tohoto nového světa vstoupila s předstihem a díky tomu jsme vám mohli nabídnout nejen ucelený soubor řešení, jak co nejvíce vytěžit z technologických trendů ve vašem oboru podnikání, ale i konkrétní příklady již realizovaných projektů a jejich přínosů.


Připojte se k nám a spolu dokážeme víc.


Agenda


10:00 - 10:05Zahájení
Daniela Lišková
10:05 - 10:30Novinky - NEW WORLD OF IT
Daniela Lišková
10:30 - 10:35 Ochutnávka ze světa zařízení s Windows
Jan Šteberl
10:35- 10:50Windows 8.1 - systém připravený na požadavky dnešní doby,Lukáš Křovák
10:50 - 11:05Novinky v Microsoft OFFICE 365,Martin Panák
11:05 - 11:20Datová platforma a business intelligence řešení, Robert Havránek
11:20 - 11:35Microsoft Azure služby, hybridní cloudová řešení,Robert Havránek
11:35 - 11:50 Řešení společnosti Microsoft pro správu mobilních zařízení a ochranu informací
Lenka Vyšohlídová
11:50 - 12:00 Rozloučení, shrnutí, diskuze,Daniela Lišková
IT giganti Microsoft a HP mají pro Vás řešení 23.6.2014, Praha

UŠETŘETE S NAŠÍM ŘEŠENÍM ČAS NA PŘÍPRAVU VAŠÍ BUDOUCÍ PLATFORMY

Na této akci jste se inspirovali ohledně moderních možností v oblastech Data Warehouse a Big Data Analytics. O své zkušenosti s inspirativními projekty se s Vámi podělili zástupci týmů, jak na straně společnosti Microsoft, tak na straně HP.

Společně jsme prošli tato témata:

 • Microsoft’s Modern Data Warehouse with Big Data Analytics
  Přednášející Stefan Cronjaeger, Solution Specialist APS, Microsoft CEE
 • Co je to HP Converged System 300 pro Microsoft Analytics
  Koncept Big Data architektury, tak jak ji vnímá HP.

  Základní principy MPP architektury a její implementace v HP ConvergedSystem 300 pro Microsoft Analytics Platform. Pozicovani vůči ostatním Big Data řešením a nejdůležitější služby poskytované HP v rámci CS300.
Úspěšné nasazení Microsoft Office a Microsoft Office 365, 19.6.2014

Společně s partnery Microsoftu jsme pro Vám prezentovali témata, které partneři Microsoftu nebo Microsoft aktuálně řeší u zákazníků.

To vše bylo bylo rozděleno do 3 přehledných bloků, kde jste dozvěděli informace o:

Jak začít s cloudovými službami

 • Novinky v Microsoft Office 365 a Microsoft Office 2013
 • Jak začít s nasazením cloudu pomocí Exchange Online. Nasazení mailových služeb, implementace connected mailboxes. Představení metodiky Fast Track.

Implementace uživatelských služeb

 • OneDrive for Business a jeho nasazení, Hybridní nasazení SharePoint on-premise a cloudový OneDrive for Business. Využití OneDrive for Business s mobilními zařízeními různých platforem.
 • Multifaktorové ověřování
 • Případová studie nasazení Office 365 u zákazníka

Nasazení kancelářských aplikací

 • Nasazení Microsoft Office 365 ProPlus v korporátním prostředí. Nasazení na další zařízení prostřednictvím administrátora nebo samotným uživatelem. Měření kvality nasazené služby pomocí telemetrie.
 • Nasazení Business Intelligence v Office 365
 • Licencování Microsoft Office 365

Pro Více informací navštivte produktovou stárnku: www.office365.cz

PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ, 5.6.2014

Jsme velmi rádi, že na tuto akci přijali pozvání přední odborníci a zákazníci v této oblasti. Na akci jste se tak dozvěděli kompletní informace nejenom o projektovém řízení, ale také o nutných předpokladech pro kvalitní vedení projektů.

Prezentovaná témata:

 • Novinky v Microsoft Project a Microsoft Project Online
 • Nejlepší praktiky s Microsoft Project
 • Případová studie nasazení projektového řízení u zákazníka

 • Řízení zdrojů s Microsoft Project
 • Agendy vhodné pro cloudový projektový server Microsoft Project Online
 • Případová studie správy projektové dokumentace

 • Využití sjednocené komunikace a spolupráce pro řízení projektů
 • Licencování Microsoft Project a Microsoft Project Online
NEW WORLD OF BUSINESS/MICROSOFT LEADERSHIP SUMMIT 2014
New World of Business

MICROSOFT LEADERSHIP SUMMIT 2014
16/4/2014 / 9:00 – 14:00 / Slovanský dům / Na Příkopě 22 / Praha 1

Microsoft, celosvětový lídr v oblasti korporátních řešení, pořádá v dubnu tohoto roku první summit pro top management významných českých společností. Představí inspirující klíčové trendy v inovacích řízení společností a svou vizi a strategii, díky které je v oblasti korporátních řešení úspěšnější než ostatní tradiční i netradiční hráči na trhu. Obsah této unikátní akce spoluvytváří i celosvětově uznávaní řečníci zaměření na inovace a globální trendy.

Cyril Legrand CYRIL LEGRAND

Cyril Legrand je CEO na Oxford Leadership Academy (OLA), senior konzultantem a mentorem pro generální ředitele, vedoucí pracovníky předních světových organizací jako jsou Telefónica, Akzo Nobel, Metro, Heineken, BASF, Hermés a GE. Je spolutvůrcem populární akademie "Leading High Performing team”. Pracoval více než 15 let ve spotřebitelském průmyslu, kde zastával různé mezinárodní vedoucí manažerské funkce, zejména v Asii, se zaměřením na marketing, key account management a oblast lidských zdrojů. Již více než 10 let se věnuje konzultační činnosti, mentoringu a podpoře rozhodování top manažerů.
Paul Papadimtriou PAUL PAPADIMITRIOU

Paul je odborníkem na novou digitální revoluci a její transformační dopady na podnikání. Mapuje spojitosti mezi makroekonomickými a mikroekonomickými trendy a svým klientům ukazuje příležitosti a výzvy související s inovací. Dnešní chování v oblasti digitálních technologií používá pro definování toho, jak bude svět vypadat zítra.
Biljana Weber BILJANA WEBER

Od roku 2013 vede českou pobočku Microsoftu. Navázala na působení ve stejné pozici ve Slovinsku, kde mimo jiné získala prestižní ocenění Chairman Award. Předtím pracovala 18 let ve společnosti IBM, kde zastávala různé vedoucí pozice v rámci regionu střední a východní Evropy, naposledy jako ředitelka pro sektor státní správy. Biljana má dlouholeté zkušenosti s vrcholovým managementem, marketingem a obchodem v oblasti IT průmyslu. Na University of Sarajevo získala titul v oboru Podniková ekonomika a následně také MBA na The Open University Business School ve Velké Británii.

NEW WORLD OF BUSINESS/MICROSOFT LEADERSHIP SUMMIT 2014

MOBILITY STORY - NESTLE – Michal Gašparín |Director IS/IT


Paul Papadimitriou / Innovation consultant, UK


Cyril Legrand / CEO, Oxford Leadership Academy, France


New World of Business. Opening Speach - Biljana Weber / General Manager, Microsoft Czech Republic


CLOUD STORY - RWE IT - Martin Götz, CEO


SOCIAL/YAMMER STORY - Tesco Stores - Nahal Yousefian, Personnel Director


BI CFO STORY – Microsoft - Mikael Zakarian / CFO


Erste logo
Comparex logoFujitsu logoMercedes logoServo data logoSoftware one logo
Microsoft SharePoint 2013 a podniková sociální síť Yammer, 15.5.2014

Cyklus odborných seminářů pro IT manažery a IT profesionály středních a velkých institucí 2014


Věnovali jsme se SharePointu i SharePointu Online a podnikové sociální síti Yammer. Dozvěděli jste se novinky v produktech a také praktické tipy a triky pro úspěšné nasazení SharePointu, migraci z přechozích verzích nebo aplikací pro SharePoint. Speciální část jsme věnovali Yammeru. A to jak jeho nasazení jako samostatné aplikace, tak integrace Yammeru do SharePointu, CRM nebo dalších podnikových aplikací.


Agenda:

9:30-10:15 Novinky SharePoint a Yammer
10:15 - 10:30 Bezpečné sdílení pracovních dokumentů
10:30 - 11:00 Jak může podniková sociální sít pomoci Vaší organizaci
11:00 - 11:15 přestávka
11:15 - 11:45 Případová studie nasazení Yammer v AVG
11:45 - 12:15 Interní optimalizace nasazení SharePointu
12:15 - 12:45 Hybridní nasazení SharePointu
12:45 - 13:30 oběd
13:30 - 14:00 Publikace Business Intelligence dat na SharePointu
14:00 - 14:30 Správa SharePointu
14:30 - 14:45 Proaktivní služby SharePoint Code Review
ISSS 7-8.4.2014

FOTOGALERIE:

ISSS oficiální ZDE

Vážená paní, Vážený pane,

děkujeme za setkání s Vámi během konference ISSS 2014, která proběhla ve dnech 7.-8.4.2014 v Hradci Králové.

Připomněli jsme si, že informační a komunikační technologie ve veřejné správě, chcete-li eGovernment, není cíl, ale jen nástroj! Tím cílem, pro který má být eGovernment využit, je dostupná, jednoduchá, efektivní a přívětivá veřejná správa, která umožní svým klientům většinu agend vyřídit odkudkoliv a kdykoliv!

Společnost Microsoft ve spolupráci se svými partnery pro Vás připravila přehled zajímavých řešení a novinek, které Vám mohou pomoci se zajišťováním veřejné správy a jejích služeb klientům. Prezentace z konference si můžete prohlédnout ZDE.

V případě zájmu o setkání a konzultaci, jak mohou být řešení prospěšné pro Vaši organizaci, nás neváhejte kontaktovat!

David Frantík, Ředitel pro oblast veřejné správy, Microsoft
Václav Koudele, Architekt pro strategické řešení ve veřejné správě, Microsoft

Více informací o řešeních a službách společnosti Microsoft najdete na http://www.microsoft.cz/gov


Program:

9:30 - 9:45
Labský sál
Kontaktní centrum pro řešení každodenních potřeb občanů města
Boris Bělousov
ředitel společnosti Dynamica, a.s.
Eliška Dimovová
Magistrát města Hradec Králové

V rámci dalšího rozvoje využívání SharePointu na úřadu MMHK byl realizován projekt Kontaktního centra, který umožňuje zrakově znevýhodněným zaměstnancům úřadu pracovat s Intranetem, aktualizovat životní situace a přidávat návrhy na vytvoření nových životních situací, které jsou následně automaticky publikovány na webových stránkách úřadu.

Dynamica je zkušeným implementačním partnerem několika významných renomovaných zahraničních společností dodávajících své softwarové produkty na český a slovenský trh. Již více než 10 let dodává profesionální služby výrobním podnikům v ČR a SR.

12:00 - 12:15
Labský sál
Portál úředníka
Lubomír Forejtek
vedoucí oddělení information management, AutoCont CZ a.s.
Petr Pavlinec
Kraj Vysočina

…aneb proč bych se měl o Portál Úředníka zajímat Sdílení informací a možnosti spolupráce v jediném prostředí. Určeno pro nasazení různých řešení a aplikací. Otevřený další rozvoj. Modularita.

Společnost AutoCont CZ a.s. poskytuje komplexní IT řešení a služby pro firemní klientelu a státní správu, čímž se postupně propracovala mezi nejvýznamnější společnosti v oblasti rozsáhlých a složitých ICT projektů.

14:40 - 14:55
Jednací sál
Mobilní kancelář úřadu v reálném provozu
Ing. František Troják
tajemník Město Milevsko
Ing. Pavel Nemrava
obchodní ředitel a předseda představenstva, Software602

Využití technologií Software602 a řešení Microsoft Office 365, které při používání na dotykových zařízeních s Windows 8.1 umožňují plnohodnotnou práci v terénu i v kanceláři. Nemusíte mít počítač pro práci v kanceláři a tablet pro práci v terénu, stačí Vám jediné dotykové zařízení s výše zmíněnými řešeními Software602 a Microsoft.

Společnost Software602 je český dodavatel programového vybavení s více než 20letou historií. Z dodavatele aplikací pro osobní počítače jsme vyrostli ve firmu schopnou realizovat i velké integrační projekty. Našimi zákazníky jsou větší a střední organizace ve všech sektorech trhu. Naším posláním je poskytovat zákazníkům moderní řešení založená na formulářových aplikacích s podporou všech operačních systémů včetně mobilních platforem a s návazností na stávající informační systémy. Podporujeme celé procesy a celý životní cyklus práce s dokumentem od vzniku po zajištění dlouhodobé archivace.

14:50 - 15:05
Velký sál
Innovation and technology making a real impact for better citizen services quality and efficiency
Trudy Norris-Grey
General Manager for Public Sector, Microsoft CEE

Lessons we learned so far on e-government.

Trudy Norris-Grey will introduce e-government best practices from UK, Denmark and Poland. National Cloud best practices, including interoperability aspects.

15:15 - 15:30
Labský sál
Model poskytování základních provozních aplikací veřejné správy ve formě SaaS
Ing. Juraj Žoldák
obchodní ředitel, VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s.

Poskytování služeb spisové služby, integrace na ISZR, Help Desku pro veřejnou správu.

Společnost VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s. je významný český systémový integrátor a poskytuje komplexní řešení v podobě produktů a služeb v několika IT oblastech.

15:20 - 15:35
Jednací sál
City Dashboard města, otevřené vládnutí
Jaroslav Šolc
OIT Magistrátu Hlavního města Prahy
Zdeněk Jiříček
externí konzultant, Microsoft

Chcete pozitivní výsledky vaší práce ukázat občanům atraktivní a srozumitelnou formou? Chcete občanům Vašeho města ukázat, jak ho spravujete a řídíte? Máte zájem o to, aby občané rozuměli vašim krokům a cílům? Chcete ukázat občanům vaše úspory ve veřejných výdajích vašeho města? Chcete pomoci s transparentním informováním občanů o řízení města? Pokud jste si alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, je City Dasboard na platformě Microsoft vhodným řešením pro Vás. Tento systém je již dnes využíván městy, která to s informováním občanů o svých výsledcích myslí skutečně vážně. Řešení, které Vám představíme, je využíváno osmi z deseti největších měst ve Spojených státech amerických a rovněž řadou významných měst a regionů v Evropě jako je např. Londýn nebo italská Lombardia.

16:00 - 16:15
Eliščin sál
Věstník veřejných zakázek – provoz, zkušenosti a využití dat
Patrik Arnošt
Projektový manažer, NESS Czech s.r.o

Společnost Ness Technologies od konce roku 2011 pro Ministerstvo pro místní rozvoj provozuje portál pro zadávání veřejných zakázek (ve strukturách daných předpisy EU). Prezentace představí možnosti tohoto IT řešení, zkušenosti s jeho provozem i některá zajímavá data o veřejných zakázkách a co vše z nich lze vyčíst. Třeba vývoj podílu veřejných zakázek zadaných v jednacím řízení bez uveřejnění na celkovém počtu veřejných zakázek… V roce 2013 bylo na portálu uveřejněno 16 221 veřejných zakázek v celkovém objemu 255 607 712 314 Kč a každý den ho navštíví tisíce unikátních uživatelů!

16:00 - 16:15
Labský sál
Educomp – efektivní nástroj pro řízení vzdělávání zaměstnanců
Robert Ondrášek
technický ředitel, Servodata a.s.

Praktický pohled na využití nástroje Educomp ve státní správě – zákaznická case study.

LMS Educomp je postaven jako nadstavba platformy Microsoft Sharepoint. Díky úzké provázanosti na prostředí SharePoint a Active Directory je implementace a následná konfigurace snadná a rychlá, nevyžaduje přitom nákup dalšího hardware či software. Z pohledu uživatele pak zajistí jednotné, komfortní a intuitivní ovládání. Kromě zabezpečení samotné výuky elektronickou formou dokáže tento elektronický systém zajistit i řízení, plánování a evidenci výuky prezenční.

Video se připravuje...

Proč se významní zákazníci ČEPS a PROVIDENT rozhodli pro cloudové služby?

Aneb efektivní využití cloudu při plánování IT strategie. 20.2.2014


Inspirativní setkání a odhalení pravdy proč a jak můžeme žít s Cloudem. Poodhalili jsme situace a zkušenosti při nasazení Cloudových služeb u významných zákazníků. Nápady a případné dotazy jsme rovnou prodisktuovali se strategickými partnery a autory nasazení řešení společnostmi Mainstream a SoftwareOne.


Agenda:

9:00 - 9:15Registrace
9:15 - 10:45

Případová studie skupiny ČEPS

 • Proč ČEPS začal využívat cloudové služby, co mu to přineslo a jak se to hodí Vám
  Ladislav Šolc, Business Development Manager, Mainstream Technologies, s.r.o.

Případová studie společnosti Provident

 • Proč se rozhodla společnost Provident Financials využívat cloud ve státem regulovaném prostředí.
  Ladislav Šolc, Business Development Manager, Mainstream Technologies, s.r.o.
10:45 - 11:15Coffe break
11:15 - 13:00
 • Cloud pohledem zákazníka
  Jiří Rýznar, Head of Energy Control and Information Systems Department, ČEPS
 • Licenční zajímavosti cloudu ,Licenční pokrytí v hybridního prostředí, možné scénáře, terminálové přístupy, externí uživatelé, virtuální stroje vs. neomezený počet uživatelů.
  Dalibor Lukeš, Technology Evangelist / Solution Architect, SoftwareONE
Novinky a budoucnost řešení s Cloud službami Windows Azure, 24.4.2014

Cyklus odborných seminářů pro IT manažery a IT profesionály středních a velkých institucí 2014


Windows Azure prochází průběžně velkou inovací. Každý měsíc jsou oznamovány nové služby nebo jejich vylepšení. Navíc celá infrastruktura a jednotlivé služby procházení zabezpečením a certifikacemi. Představili jsme Vám aktuální novinky, podívali jsme se za oblast zabezpečení služeb a infrastruktury, ukázali jsme si nejnovější atesty. Součástí prezentace byla i ukázka integrace jednotlivých Cloud služeb a zároveň vlastního firemního IT.


Agenda:

08:30 - 9:00Registrace a snídaně
9:00 - 11:00

Přehled novinek Windows Azure a podpora vývoje s online službami. Nově připravované služby ve Windows Azure.

11:00 - 11:20Přestávka na kávu
11:20 - 12:30

Ukládání a zpracování dat v cloudu – relační data s SQL Azure a big data na platformě Hadoop. Integrace služeb Windows Azure s Office 365 a vlastním IT.

12:30 - 13:15Oběd
13:15 - 14:45

Zabezpečení infrastruktury Windows Azure a přehled současných certifikací a atestů. Možnosti provozu Windows Azure na vlastní infrastruktuře (Azure Pack)

Profesionálně vedený projekt Vám vydělá peníze, 22.4. 2014, Praha

Na setkání jsme se věnovali těmto tématům:

 • Typický životní cyklus projektů a současnou zaběhnutou praxi pro řízení projektů.
 • Na příkladech si ukážeme nejčastější chyby, kde dochází ke zbytečné ztrátě marže.
 • Ukážeme vám jak velmi jednoduchým způsobem můžete vylepšit realizaci vašich projektů ve všech jeho fázích (plánování, řízení, sledování, vyhodnocení a komunikaci s podílníky projektu) a docílit tak vyšší marže.

Agenda:

9:30 - 9:40Úvod
9:40 - 10:10

Představení životního cyklu projektu

10:10 - 10:40Současná praxe řízení projektů a problémy ve fázi plánování projektu a jeho realizace.
10:40 - 11:00

Náměty na zlepšení zavedené praxe řízení projektů

11:00 - 11:15Přestávka
11:15 - 11:45

Modelový případ pro řízená projektů

11:45 - 12:15

Modelový případ pro řízená projektů

12:15 - 12:30

Modelový případ pro řízená projektů

12:30 - 12:45

Náklady versus výnosy

12:45 - 13:45

Diskuze a oběd

Čas vypršel - definitivně migrujte z Windows XP, 10.4. 2014, Praha

Cyklus odborných seminářů pro IT manažery a IT profesionály středních a velkých institucí 2014


V rámci tohoto semináře jsme Vám představili možnosti hromadného nasazení Windows 7/8.1 prostřednictvím nástrojů od společnosti Microsoft. Zároveň jsme Vám představili i možnosti centralizované správy počítačů a mobilních zařízení. Důležitou součástí desktopové platformy jsou moderní aplikace a proto jsme Vám ukázali nejen možnosti instalace tradičních aplikací, ale i instalaci aplikací pro moderní uživatelské rozhraní Windows 8.1 ve firemním prostředí.

Agenda:

08:30 - 9:00Registrace a snídaně
9:00 - 11:00

Přehled možných nástrojů a scénářů migrace (Zero Touch, Lite Touch, System Center Configuration Manager, User State Migration Tool)

11:00 - 11:20Přestávka na kávu
11:20 - 12:30

Další možné nástroje pro správu a nasazení počítačů a mobilních zařízení (System Center Configuration Manager, Windows Intune)

12:30 - 13:15Oběd
13:15 - 14:45

Prostor pro konkrétní otázky a migrační scénáře

Revoluce v oblasti analytických a reportingových služeb, 10.3. 2014, Praha

Cyklus odborných seminářů pro IT manažery a IT profesionály středních a velkých institucí 2014


Agenda:

08:30 - 9:00Registrace a snídaně
9:00 - 11:00Power BI – mocné nástroje v rukou business analytiků
(zpracování dat v paměti pomocí xVelocity, Power Pivot, Power Query, Power View a Power Map)
11:00 - 11:20Přestávka na kávu
11:20 - 12:30Power BI sites – business intelligence v cloudové službě Office 365
(sdílení a obnova reportů, mobilní přístup, připojení různých datových zdrojů, statistiky)
12:30 - 13:15Oběd
13:15 - 14:45Big Data v pozadí – stejný engine a dotazy pro zpracování strukturovaných i nestrukturovaných dat, využití cloudových zdrojů a technologie HDInsight, Parallel Data Warehouse (PDW) zařízení
14:45 - 15:00Přestávka na kávu
15:00 - 16:30Architektura korporátního BI, novinky v SQL Server 2014

Peter MyersPeter Myers pracuje s Microsoft databázemi a nástroji od roku 1997. V současnosti se specializuje na Microsoft Business Intelligence, kdy v této oblasti poskytuje mentoring a připravuje technická a obchodní školení pro Microsoft SQL Server a Microsoft Office. Jeho bohaté zkušenosti jsou podpořeny držením MCITP a MCT certifikátů a vysokoškolským vzděláním v oboru aplikované ekonomie. Zároveň patří od roku 2007 mezi Microsoft MVPs.

Změňte svůj přístup k ukládání dat 13.2.2014

Cyklus odborných seminářů pro IT manažery a IT profesionály středních a velkých institucí 2014


Agenda:

Kdy: 13. února 2014

Kde: Microsoft, zasedací místnost Aquarius, přízemí, Vyskočilova 1461/2a, Praha 4


Program:


9:00 - 9:30Strategický pohled na využití různých typů úložišť
Robert Havránek, Microsoft s.r.o., Ladislav Šolc, Mainstream Technologies, s.r.o.
9:30 - 10:15Možnosti souborových služeb ve Windows Serveru 2012 R2
Matouš Rokos, Mainstream Technologies, s.r.o.
10:15 - 10:30Přestávka
10:30 - 11:20Možnosti zálohování infrastruktury Microsoft
Jan Matějka, Mainstream Technologies, s.r.o.
11:20 - 11:30Přestávka
11:30 - 12:20StorSimple - řešení hybridního úložiště
Matouš Rokos, Mainstream Technologies s.r.o.
12:20Oběd

2013

Centrum významných zákazníků: Microsoft Lync a jeho praktické nasazení ve vaší organizaci

Program:


9:30 - 10:00Novinky v Lync 2013 a v Lync Online (Office 365) a scénáře, které vedou k úsporám
Romana Konvičková, Microsoft
10:00 - 10:20Představení Lync Room Smart Systém
Jiří Plátek, AV Media
10:20 - 10:50Nová zařízení pro Microsoft Lync
Mario Kudrik, Atlantis telecom
10:50 - 11:10Přestávka
11:10 - 11:30Možnosti propojení Microsoft Lync a Skype
Mario Kudrik, Atlantis telecom
11:30 - 11:45Nové možnosti Microsoft Lyncu - Videokiosky s Microsoft Lync, dispečink, video bankéř
Mario Kudrik, Atlantis telecom
11:45 - 12:30Na co nezapomenout při implementaci Microsoft Lyncu - sdílení praktických zkušeností
Jiří Langer, Atlantis telecom
12:30 - 13:00Oběd
Centrum významných zákazníků: Konzumerizace IT: co umí nový Windows 8.1

Centrum významných zákazníků

Datum: 31. října 2013, Microsoft

Téma:

Program:


8:30 – 9:30 Registrace
9:30 Co přináší Windows 8.1 pro organizace
Představíme Vám nejnovější operační systém pro klientská zařízení a především možnosti a výhody, které nabízí pro zvýšení efektivity Vašich uživatelů.
Tomáš Kantůrek, Technický Evangelista - Microsoft
10:45 Přestávka
11:00 Správa a zabezpečení koncových zařízení
Množství zařízení používaných uživateli pro práci s daty roste. Využívají se různé typy zařízení a platforem, od mobilů po klasické počítače. Windows Intune v kombinaci se System Center Configuration Managerem nabízejí možnost tato zařízení efektivně spravovat a udržet jejich zabezpečení na odpovídající úrovni. Seznámíme Vás s aktuálními možnostmi, které obě řešení nabízejí.
Tomáš Kantůrek, Technický Evangelista - Microsoft
Konference Nová Éra. Nová vize IT (2013)

Program

Speciální host: Pavel Turek, bývalý manažer stáje F1 McLaren.

2012

Konference Microsoft Fórum (2012)Petr Šimůnek, novinář a moderátor
Roman Cabálek, generální ředitel Microsoft
Libuše Šmuclerová, generální ředitelka vydavatelství Ringier
Petr Kasa, generální ředitel Nokia Czech republic, s.r.o.