Když Steve Jobs představil 2. března novou upravenou verzi úspěšného tabletu iPad společnosti Apple, všichni lidé z branže byli nadšeni. Všichni ředitelé IT se však nesmáli.

Když Steve Jobs představil 2. března novou upravenou verzi úspěšného tabletu iPad společnosti Apple, všichni lidé z branže byli nadšeni, že je zdráv a stejně nadšený jako vždy. Všichni ředitelé IT se však nesmáli.
Bylo to proto, že produkty společnosti Apple, a obzvlášť iPad, představovaly další stupeň orientace IT na spotřebitele. Koncoví uživatelé prakticky nařizují společnostem, kudy se má ubírat vývoj technologií. Ron Frissora, ředitel IT společnosti M/I Homes, stavební firmy ze středozápadu, říká: „Jsme tlačeni k něčemu, na co nejsme úplně připraveni a co nám plně nevyhovuje. Potýkáme se s tím však už roky, takže nám to tolik nevadí.“
Ne každý ředitel IT je tak optimistický. Joe Buser ze společnosti Delta Faucet říká:„Rychlé změny zařízení jsou pro nás náročné. Zaměstnanci chtějí nový iPad dříve, než se oddělení IT s touto technologií seznámí. Po pilotním projektu, ve kterém pět našich prodejců testovalo tablet společnosti Apple, je společnost Delta odhodlána co nejdříve koupit dalších 30.”
Než orientace na spotřebitele odstartovala v 80. letech 20. století s nástupem osobních počítačů, vše v IT bylo jednodušší. „Tehdy jsme se nemuseli zabývat tím, co očekává koncový uživatel,“ říká Buser. „Ale uživatelé začali technice lépe rozumět a stali se náročnějšími.“
Nevykládejte si jeho slova špatně, to nejsou nostalgické vzpomínky. „Změny přicházejí rychle a IT se musí přizpůsobit. Tak to má být. Musíme být zkrátka mnohem rychlejší,“ říká Buser. Vyzývá například oddělení IT, aby upgradovala ještě agresivněji než koncoví uživatelé. „Proč uživatel nemůže být produktivně zapojen do nové technologie za méně než den?“ ptá se.
Ron Frissora z M/I Homes říká, že orientace na spotřebitele je logický a strategický trend, který je prospěšný pro obě strany. Nedávno se vrátil z konference ředitelů IT ve Phoenixu, kde se konverzace rovnoměrně dělila mezi dvě témata: jak se vypořádat s nástupem zařízení jako smartphony a tablety a možnost, že by se IT oddělilo od odvětví hardwaru.
Kam tyto dvě tendence podle Frissory povedou? Do cloudu. „Orientace IT na spotřebitele podle mě znamená, že čím dál více lidí požaduje a očekává přístup k informacím pro osobní i pracovní potřeby kdykoli a kdekoli,“ říká. Zvlášť mladá generace očekává na pracovišti stejnou technologickou úroveň, jakou má doma. A to vyžaduje využití výhod cloud computingu.
Frissora předpokládá, že jakmile budou zmírněny obavy o bezpečnost, trend orientace na zákazníka způsobí, že čím dál více společností přesune své aplikace a infrastrukturu do cloudu. Jejich zaměstnanci tak budou mít kdykoli a kdekoli bezpečný přístup k firemním informacím. Zdůrazňuje, že jakmile k tomu dojde, nebude záležet na zařízení koncového uživatele. Technologická infrastruktura bude pro firemní a procesní inovace méně důležitá. „A později možná budeme moci opustit odvětví hardwaru,” říká Frissora.