Cloud by mal obmedzenia odstraňovať, nie ich vytvárať. S cloudovým riešením, ktoré vyhovuje vášmu podnikaniu, urobíte viac a rýchlejšie a vyhnete sa rôznym rušivým vplyvom, čo vám umožní lepšie sa sústrediť na dôležité úlohy.

Odkryte možnosti platformy Microsoft Cloud OS

Poznáte to, každý chváli svoj tovar: „Všetko, čo robíte, zvládnete s cloudom 100-krát rýchlejšie, lepšie, lacnejšie.“ Cloud naozaj ponúka veľké výhody: vyššiu efektívnosť, ktorá IT zamestnancom umožňuje sústrediť sa na strategické obchodné iniciatívy, flexibilnú jednotnú platformu, ktorá dáva priestor pripraviť sa na budúcnosť, a centralizované riadenie IT agendy dokonca aj pri rozšírení používateľskej základne.


Nie všetci dodávatelia cloudových riešení sú však rovnakí. V zásade rozlišujeme dodávateľov troch základných typov cloudových riešení.

Verejný cloud
Verejný cloud

Bez toho, aby si robili starosti so zastaraným softvérom či infraštruktúrou, pôvodní cloudoví dodávatelia dokážu sľúbiť lacné služby a rýchle inovácie v plnej miere situované vo verejnom cloude. Kým oni si naozaj nemusia robiť starosti so zastaraným softvérom, vy ste na tom inak. Ak fungujete ako väčšina firiem, máte veľa dôvodov považovať verejný cloud iba za časť akéhosi väčšieho hybridného cloudového prístupu. Pokiaľ neplánujete presunúť celú firemnú agendu na verejný cloud už budúci týždeň, budete nateraz potrebovať integrovanú platformu, ktorá kvôli jednoduchšiemu spravovaniu zjednotí komponenty vášho nového verejného aj lokálneho (privátneho) cloudu. Dodávatelia ponúkajúci výhradne verejný cloud nemajú totiž žiadne skúsenosti s podporou existujúcich lokálnych komponentov.

Zistite viac
Privátny cloud
Privátny cloud

Sú pôvodní dodávatelia, ktorí sú tak hlboko zakorenení v lokálnych riešeniach a využívaní softvérových dátových centier, že v súčasnosti im nezostáva, len sa úporne snažiť o zostavenie nejakého hybridného riešenia. Spoločnosť, ktorá doteraz odolávala verejnému cloudu, nemôže zrazu len tak narýchlo zostaviť žiadne zázračné spoľahlivé riešenie a svoje skutočné skúsenosti pritom zastierať akýmisi zavádzajúcimi a povrchnými vyhláseniami. Bez toho, aby mali skúsenosti s prevádzkou svojho vlastného rozsiahleho verejného cloudu, nemožno týchto dodávateľov považovať za skutočne spoľahlivých poskytovateľov cloudu. Nedokážu totiž poskytnúť integrované hybridné riešenie, ktoré by prinieslo takú efektivitu a flexibilitu, aké cloud sľubuje. Dobre si premyslite, či chcete svoje predstavy o cloude staviť na spoločnosť, ktorá ešte sama nevie čo a ako.

Zistite viac
Hybridný cloud

          Hybridný cloud

Ideálne by ste mali mať možnosť presúvať agendu do cloudu vo svojom vlastnom tempe a popritom bez problémov udržiavať svoju lokálnu infraštruktúru. Spoločnosť Microsoft má skúsenosti s verejným cloudom a bohaté vedomosti v oblasti staršej infraštruktúry, teda všetky predpoklady na to, aby vám ponúkla to najvhodnejšie riešenie. Vieme sa prispôsobiť vášmu plánu zavádzania cloudu a splniť požiadavky vašej firmy na bezpečnosť, vysokú dostupnosť a dodržiavanie súladu s pravidlami. S naším hybridným cloudom rozšírite doterajšie skúsenosti svojho IT tímu od prevádzkovania lokálnych dátových centier až po platformu Windows Azure. Uvedomujeme si, že prvá z vecí, ktorú budete chcieť presunúť do cloudu, môže byť agenda spojená so SharePointom a serverom Exchange, pretože má pre činnosť firmy zásadný význam. Budete teda potrebovať partnera, ktorý dokáže prevádzkovať nové, ale aj staršie cloudové komponenty, a to na úrovni podniku a v súlade s firemnými štandardmi. Žiadny iný dodávateľ nerozumie produktom spoločnosti Microsoft a nepodporuje ich tak ako my.

Learn more

Ďalšie zdroje

Produkty

Príbehy zákazníkov

Aston Martin
5.31.2013

Aston Martin

Luxury Sports Car Manufacturer Accelerates Efficiency with Latest Operating SystemĎalšie informácie
Pella
12.8.2012

Pella

Pella Windows Moves to Hyper-V Private CloudĎalšie informácie
Telefónica
3.28.2011

Telefónica

Telefónica Drives Opportunities for Developers with Cloud and Mobile ServicesĎalšie informáciePozrite si video