Postupy: Klávesnice

Ako môžem použiť svoju klávesnicu Wedge Mobile Keyboard?

mk_wmk_blk_large2

Klávesnica Wedge Mobile Keyboard bola navrhnutá pre používateľov tabletov so systémami Windows 7 a Windows 8, ktorí sú neustále na cestách. Jej tenký a ľahký dizajn uľahčuje prenášanie, zatiaľ čo klávesy plnej veľkosti ovládané jemnými dotykmi zaručujú pohodlné, efektívne a bezproblémové písanie dlhých e-mailov a dokumentov.
Zahŕňa niektoré z najužitočnejších často používaných funkcií, napríklad klávesové skratky systému Windows 8, ktoré umožňujú rýchlo a pohodlne vyhľadávať informácie a prepínať medzi oknami, a vstavané klávesy médií, ktoré môžete použiť na ovládanie prehrávania hudby a videa.
Odolný kryt klávesnice Wedge Mobile Keyboard nielen chráni zariadenie pred škrabancami, ale takisto sa môže použiť aj ako stojan tabletu. Keď budete pripravení, zaklapnutím krytu vypnete napájanie klávesnice a potom ju schováte do tašky alebo vaku. Klávesnica Wedge Mobile Keyboard sa pripája k tabletu alebo prenosnému počítaču pomocou technológie Bluetooth®, takže ju môžete použiť kdekoľvek aj bez portu USB a všetkých tých káblov, drôtov a vysielačov.

Pripojenie klávesnice Wedge Mobile Keyboard k počítaču

 1. Na spodnej strane klávesnice Wedge Mobile Keyboard stlačte tlačidlo na uvoľnenie dvierok priestoru pre batériu na ľavej strane stojana klávesnice, vložte dve alkalické batérie typu AA (kladným pólom dopredu) a zasunutím zatvorte dvierka.
 2. Ak chcete zapnúť zariadenie, na sekundu stlačte kláves Fn+.
  Ak chcete zariadenie vypnúť, zatiahnite kryt alebo na 3 až 4 sekundy stlačte kláves Fn+.
 3. Stlačte a na 3 až 5 sekúnd podržte stlačené tlačidlo pripojenia na spodnej strane zariadenia.
  Malý indikátor na prednej strane zariadenia striedavo bliká na zeleno a na červeno, čo znamená, že zariadenie môžu do 6 minút rozpoznať iné zariadenia Bluetooth.
 4. Ak chcete pripojiť zariadenie k počítaču, v ponuke Štart vyberte možnosť Ovládací panel a v zobrazení kategórií vyhľadajte položku Hardvér a zvuk a potom vyberte možnosť Pridať zariadenie.
 5. Ak je zariadenie uvedené v zozname, vyberte ho a podľa pokynov ho pripojte.

Používanie krytu klávesnice

 • Pomocou krytu klávesnice môžete chrániť klávesnicu, keď sa nepoužíva.
  Ak chcete klávesnicu prikryť, zachyťte jeden koniec krytu o okraj klávesnice a potom jemne nasaďte druhý koniec na protiľahlý okraj. Kryt by sa mal pevne zachytiť a pokryť celú klávesnicu.
 • Pri odstránení krytu sa klávesnica automaticky zapne. Po opätovnom nasadení krytu sa klávesnica vypne.
  Ak kryt nepoužívate, neodkladajte ho do blízkosti klávesnice alebo pod klávesnicu. Mohlo by to spôsobiť automatické vypnutie klávesnice.
 • Kryt klávesnice môžete použiť ako stojan na tablet.
  Ak sa chcete vyhnúť poškodeniu tabletu, položte stojan na stôl alebo iný plochý povrch. Stojan nepreťažujte, nenarážajte do neho a nerobte ani nič iné, čo by mohlo spôsobiť jeho zrútenie alebo prevrhnutie.
Microsoft