Licencie Microsoft IP: Prehľad technológií

Licencie Microsoft IP

Ak chcete pomôcť iným spoločnostiam rozšíriť ich zákaznícke ponuky, k dispozícii máte nasledujúce technológie spoločnosti Microsoft:

Automatické rozpoznanie blikania obrazu

NOVÉ – Automatické rozpoznanie blikania obrazu (Video Flicker Detection, VFD) je inovatívna technológia, ktorá sa momentálne dodáva s najnovšou webovou kamerou LifeCam Studio od spoločnosti Microsoft s vysokým rozlíšením 1080p.

Toto riešenie spracovania obrazu rozpoznáva blikanie obrazu spôsobované odchýlkami v sieťovom napájaní (vo všeobecnosti s frekvenciou 50 Hz alebo 60 Hz) na celom svete, a to výpočtom zmeny blokov akumulácie farieb na jednotlivých snímkach. Kamery môžu prenášať na jednotlivé riadky snímky svetlo s premenlivou intenzitou, čo vedie k blikaniu. Jedným z častých zdrojov prispievajúcich k blikaniu obrazu kamery sú žiarivky. Blikanie môže spôsobiť značný pokles kvality obrazu vo webových kamerách a iných digitálnych kamerách. Riešenie VFD vyžaduje len minimálne výpočty a pamäťové prostriedky a vedie k vysokej účinnosti implementácie firmvéru tak, ako je to vo webovej kamere LifeCam od spoločnosti Microsoft.

Automatické rozpoznanie blikania obrazu

NOVÉ – Rozoznávanie súčasne stlačených klávesov (Keyboard Anti-Ghosting): pre jednoduché membránové počítačové klávesnice existujú tisícky kombinácií stlačenia troch klávesov, ktoré nereagujú správne. Hoci to predstavuje o čosi menej ako 5 % všetkých kombinácií troch klávesov, značne to obťažuje hráčov aj osoby, ktoré píšu na klávesnici rýchlo. Toto obmedzenie je základným obmedzením bežných návrhov membránových klávesníc. V našom odvetví sa tento problém vo všeobecnosti nazýva „nerozoznávanie súčasne stlačených klávesov“ a pokusy o zmiernenie tohto problému sa označujú ako postupy na rozoznávanie súčasne stlačených klávesov. Spoločnosť Microsoft vyvinula odolnú technológiu viacerých stlačení, ktorá membránovej klávesnici umožňuje snímať veľký počet ľubovoľných klávesov stlačených súčasne a potom na ne reagovať. Príkladom použitia tejto technológie je klávesnica na hry Microsoft SideWinder X4. Na rozdiel od tradičných riešení, ktoré vyžadujú veľkú dosku plošných spojov a diódy pre každý kláves, technológia spoločnosti Microsoft využíva mierne upravenú membránu a špeciálny, lacný výstupný obvod. Vďaka tejto technológii je rozoznávanie súčasne stlačených klávesov možné aj pri najlacnejších klávesniciach určených pre masový trh. Licenciu na technológiu rozoznávania súčasne stlačených klávesov môžu výrobcovia klávesníc získať pre samostatné klávesnice aj pre klávesnice prenosných počítačov.

Technológia InstaLoad od spoločnosti Microsoft

NOVÉ – InstaLoad Battery Contact je patentovaná technológia spoločnosti Microsoft, ktorá má širokú využiteľnosť vo všetkých typoch zariadení napájaných z batérií. Táto technológia umožňuje vkladať batérie do zariadenia bez ohľadu na kladný alebo záporný pól.

Technológia magnetického nabíjacieho kábla od spoločnosti Microsoft

Externí výrobcovia elektroniky môžu odteraz získať licenciu na magnetický nabíjací kábel spoločnosti Microsoft – inovatívny nabíjací kábel obsahujúci patentovanú technológiu magnetického konektora, ktorá sa nachádza v obľúbených myšiach Microsoft Mobile Memory Mouse.

Technológia naklápacieho kolieska od spoločnosti Microsoft

Naklápacie koliesko je inovatívna hardvérová súčasť ponuky myší a klávesníc, ktorá používateľom umožňuje jednoducho ovládať kurzor vo vodorovnom a zvislom smere, a to naklápaním posúvacieho kolieska do strán, nahor a nadol.

Technológia naklápacieho kolieska od spoločnosti Microsoft

Technológia U2 umožňuje periférnemu zariadeniu (napríklad myši alebo klávesnici) pripojiť sa k počítaču použitím funkcie automatického rozpoznania rozhrania PS2 alebo USB (U+P). Ideálna je na používanie s novšími aj staršími počítačmi.

Technológia naklápacieho kolieska od spoločnosti Microsoft

BlueTrack Technology – nadobúdateľom licencií s radosťou oznamujeme, že spoločnosť Microsoft uzatvorila zmluvu so spoločnosťou Avago Technologies. Ďalšie otázky týkajúce sa licencií na BlueTrack Technology a súvisiace produkty smerujte priamo na spoločnosť Avago Technologies, výhradného poskytovateľa BlueTrack Technology. Obráťte sa na adresu support@avagotech.com.

Microsoft Arc Mouse

Arc Mouse – revolučný dizajn myši Arc Mouse predstavuje spojenie pohodlného ovládania myši pre stolové počítače s prenosnosťou myši pre prenosné počítače. Keď ste na cestách, myš Arc Mouse môžete zložiť až na 60 % jej plnej veľkosti. K dispozícii sú dve farby zodpovedajúce vášmu osobnému štýlu.

Technológia na spracovanie obrazu videokonferencií od spoločnosti Microsoft

Spracovanie obrazu videokonferencií – tento vynález automaticky posunie, nakloní a priblíži alebo vzdiali obraz tak, aby sa rečník nachádzal v jeho strede. Vynález tiež odhaľuje techniky spracovania obrazu, ktoré sa používajú na vyvolanie dojmu očného kontaktu. Obidva vynálezy zlepšujú využitie telefonických konferencií.

Technológia Instant Viewer od spoločnosti Microsoft

Instant Viewer – máte na pracovnej ploche príliš veľa otvorených položiek? Kliknutím na posúvacie koliesko alebo programovateľné tlačidlo môžete okamžite zobraziť otvorené okná, potom na ne ukázať a kliknutím vybrať. Ak máte otvorené veľké množstvo okien, hľadanie konkrétnych strán prostredníctvom panela úloh spomaľuje vašu prácu. Program Instant Viewer umožňuje vyhľadať požadované položky jediným kliknutím myšou. Jediným ťuknutím okamžite zobrazíte pracovnú plochu pod malými verziami všetkých otvorených okien. Kliknutím priamo na požadovanú položku ju otvoríte v plnej veľkosti. Je to také jednoduché – a ihneď sa môžete vrátiť k svojej práci.

Lupa od spoločnosti Microsoft

Lupa je nástroj na zobrazovanie a úpravy, ktorý sa používa s rôznymi vstupnými zariadeniami, napríklad s myšou. Je plne kompatibilný so systémom Windows Vista® a poskytuje funkciu zodpovedajúcu podržaniu lupy pred obrazovkou počítača. Medzi typické príklady použitia patrí úprava digitálnych fotografií, ako aj zobrazovanie a zväčšovanie hárkov, dokumentov programu Word alebo webových stránok.

Microsoft