מכפיל השימוש של אופיס 2003

ככל ששמואל שקד, מנכ"ל משותף של מיכפל, בית התוכנה למערכות לחישוב שכר, מדבר יותר על הכלים החדשים שעומדים לרשות משתמשי אופיס 2003, כך הוא מוצא רעיונות נוספים למימוש בתכנת השכר, בתחום הניהולי, בתחום האופרטיבי, ובכל הרמות.

את הצורך בממשק פשוט שיאפשר יצוא מידע מבסיס נתונים לאקסל, לשם ניתוחם - זיהו במיכפל כבר לפני שנים אחדות. כבית תוכנה מוביל בתחום חישוב משכורות - היה ברור במיכפל, שיש לאפשר גם ללקוח שלא מתמצא בנבכי תוכנות מחשב, לקבל בעזרת שאילתות מוכנות, תמונה מעודכנת על מצב העסק בכל הרמות - ברמת עובד, ברמה מחלקתית או ברמת כלל הארגון.

מחלקת התכנה של מיכפל, פיתחה מודול כזה, שכולל שילוב ייחודי של טבלאות הציר באקסל עם בסיס נתוני השכר. אולם משהוצגו בפני מנהלי החברה היכולות החדשות של אופיס 2003, ושל כלים כמו smart documents ו-smart tags - הם הבינו מייד את האפשרויות החדשות לקרב את תכנת השכר למשתמשים בכל הרמות: החל מעובד מן המניין, ועד דרגי הניהול, שאינם מתמצאים בכרייה מתוחכמת של נתונים.

האפשרויות שפותחת הפלטפורמה של אופיס 2003 מתאימות למגזר שאליו פונה מיכפל, ככפפה ליד. מיכפל הוא בית התוכנה המוביל בתחום המשכורות בשוק הפרטי. התוכנה משווקת ישירות ללקוחות הסופיים, שהם, בדרך כלל, חברות, יועצי מס ורואי חשבון, שמבצעים עבור עצמם או עבור לקוחות חיצוניים - חישובי שכר. "זוהי תוכנה עתירת עדכונים", מדגיש שקד. "אנו מפיצים 4 עד 5 עדכונים בשנה, הנובעים משינויים בחוקי המס..."

מערכת השכר מטפלת בכל הרמות הדרושות: החל מהגדרת העובד, הרכב השכר שלו, חישוב השכר, הפקת תלושים ודיווחים שנתיים לרשויות. בנוסף מטפלת מיכפל ביצירת דו"חות ניהוליים - בעיקר בתחום התמחיר - שבעזרתם בודק המנהל עלויות מפעליות או מחלקתיות, תוך הפקת דוחות השוואתיים לתקופות קודמות.

"מה שהחיבור אל אופיס 2003 מאפשר לנו כעת, זה מתן כלים למשתמשים נוספים להציג שאילתות חכמות ולקבל תשובות - ללא צורך שהתוכנה עצמה תהיה מורכבת על המחשב שלהם", אומר שקד. "המשתמש מחובר לשאילתות החכמות של אופיס 2003, ואינו יכול צריך להפעיל את תכנת השכר. עובדים רבים לא מתמצאים לעומק בכריית נתונים, ולכן, כאשר מדובר במערכת של חישובי שכר - עדיף שעובדים אלו לא יפעילו אותה, אלא רק ישאבו ממנה נתונים..."

בנוסף לשימוש ברמה הניהולית, רואה שקד בפלטפורמה החדשה חיבורים רבים לצד האופרטיבי. "למשל, רואה חשבון שמטפל בעשרות לקוחות, המפוזרים ברחבי הארץ, מקבל עד היום דיווחים על דפי נייר, גיליונות דיווח וכדומה, והוא חייב להעסיק קלדנית כדי להכניס את הנתונים למערכת", הוא מפרט. "מעתה הוא יוכל להעביר ללקוח בדואר אלקטרוני טפסים למילוי, ואם ללקוח יש אופיס 2003, הוא יכול להזין את הפרטים מחלונית-המשימות - לתוך הטופס שקיבל, מבלי שיזדקק לתוכנת מיכפל במלואה. התוצאה: חסכון בזמן ועלייה ברמת הדיוק.

"אותו הליך יכול לשרת גם משתמשים בתוך הארגון. מנהל החשבונות או חשב השכר יכול ליצור תבנית ייעודית לכל פונקציונר, לשגר אותו אליו ברשת הפנימית, והאחרון ימלא אותו רק בעזרת הגישה לבסיס הנתונים, ולא למערכת החישוב כולה..."

ככל ששקד מדבר יותר על הכלים החדשים שהועמדו לרשות משתמשי אופיס 2003, כך הוא מוצא רעיונות נוספים למימוש. היות שמערכת לניהול שכר כוללת פרטים אישיים רבים - ניתן להשתמש בחלונית-המשימות כדי לשגר מסרים על פי חיתוכים מדוייקים. למשל: הצעה ליום פינוק בספא במחיר אטרקטיבי, רק לעובדות מעל גיל 40, המתגוררות באיזור השרון. כל פקידה תוכל לבצע משימה כזאת, גם מבלי להכיר את תוכנת מיכפל.
"בקיצור", מסכם שקד, "מדובר בהעלאת רמת התחכום, מבלי שיהיה בהכרח צורך להעלות את רמת הידע של המשתמש הממוצע"..
שם בית התוכנה: מיכפל מיקרו מחשבים בע"מ
שם התוכנה: "מיכפל 2000"
קהל יעד עיקרי של התוכנה:
10 עובדים ומעלה.
טלפון של מחלקת המכירות: 1-800-590-590
איש קשר במכירות: עופר
אימייל של מחלקת מכירות: ofer@michpal.co.il
על המוצר:
חישוב משכורות לעובדים במגזר הפרטי. הפקת דיווחים חודשיים ודיווחים שנתיים למוסדות. כלי ניהול מתקדמים לבקרה וניתוח נתוני השכר בחברה.