PAGRINDINIS PUSLAPIS

Mažesnės telefono išlaidos, pasitelkus „VoIP“

Komunikacijų sistemą padalijus į kompiuterių tinklą ir telefono ryšio infrastruktūrą, daugelis įmonių patiria nereikalingų išlaidų. Toks padalijimas, be svarios priežasties, komplikuoja infrastruktūrą. Tačiau tradicinių telefonų dienos jau suskaičiuotos.

Nuo šiol įmonėje naudokite internetinį telefono ryšį („VoIP“), kuris ne tik sumažins įmonės kalbinės komunikacijos ryšio išlaidas. Iš tiesų, pasitelkusios programinės įrangos pagrindu veikiantį „VoIP“ sprendimą, įmonės gali visiškai atsisakyti specialios telefono ryšio infrastruktūros. Vietoje jos naudokite esamą įmonės tinklą. Nebeliks įprastinės telefono įrangos išlaidų, o naudodamiesi naujausiomis komunikacijos technologijomis įmonėje bendrausite kur kas efektyviau. Raktažodis – bendrieji ryšiai.

„Microsoft“ bendrieji ryšiai

Bendrieji ryšiai – tai į bendrą „Microsoft Office Communications Server 2007“ aplinką sujungtos šios komunikacijos priemonės: telefonas, faksas, elektroninis paštas, žiniatinklio, garso ir vaizdo konferencijos, tiesioginių pranešimų mainai ir komandinio darbo sritis.

Efektyvesnio bendravimo pavyzdys įmonėje naudojant bendruosius ryšius - šiuo metu darbuotojai kiekvieną dieną vidutiniškai 30 minučių bando nesėkmingai susisiekti su kolegomis arba klientais. Pasitelkęs „Microsoft“ bendrųjų ryšių sprendimą, vartotojas žino iš anksto, kas ir kokiu būdu gali būti pasiekiamas, todėl laikas išnaudojamas produktyviau. Neliks ir brangių skambučių į užsienio šalis, darbuotojai internetu galės ne tik rašyti elektroninius laiškus, bet ir skambinti bei dalyvauti konferencijose. Be to, internetas, kaip komunikacijos pagrindas, palengvina prieigą prie visų komunikacijos būdų, pvz., naudojantis skreitiniu kompiuteriu arba mobiliuoju telefonu.

Lietuvos Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje UAB „ATEA“ įdiegė Microsoft Exchange 2007 el. pašto sistemą, Microsoft Office Communications server 2007 – komunikavimo ir vaizdo konferencijų sistemą, o taip pat ir vidinį bei išorinį portalą Microsoft Sharepoint pagrindu. Visos šios sistemos kartu leido bibliotekos darbuotojams bendrauti žymiai efektyviau.
„Planuojama, kad su šiais produktais per artimiausius trejus metus žymiai sustiprės bibliotekininkų kompetencija informacinių technologijų ir elektroninės informacijos srityje ir bibliotekos taps stipria jėga, - teigia, projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.“
Dar vienas iššūkis yra didelė darbuotojų gausa ir kvalifikacijos tobulinimo programų įvairovė. Tai paskatino projekto „Bibliotekos pažangai“ įgyvendinimo grupę ieškoti naujų kvalifikacijos tobulinimo metodų, kurie padėtų sumažinti kvalifikacijos tobulinimo kaštus, užtikrintų didelę mokymų sklaidą per sąlyginai trumpą laikotarpį. Vienas tokių metodų yra nuotolinis mokymas ir konferencijų organizavimas. Planuojama, kad įdiegtas Office Communications Server 2007 padės komunikuoti daugiau nei 2000 bibliotekų darbuotojų, kurie geografiškai pasiskirstę visoje Lietuvoje.

ATEA (anksčiau Sonex), 2007 metais tapo pirmąja kompanija Baltijos šalyse, pradėjusia testuoti ir diegti Office Communication Server . Pirmiausia sprendimas buvo įdiegtas organizacijos viduje. Išbandyti sprendimo technines galimybes buvo ne vienintelis projekto tikslas. Siekta įvertinti realią praktinę naudą - komunikacijos efektyvumui, sprendimų priėmimo greičiui. Kompanija netruko pajusti naudą.
„Akivaizdžiai sumažejo išlaidos kelionėms tarp pagrindinių biurų (Vilnius, Kaunas, Ryga, Talinas), taip pat ir tarp filialų Lietuvos regionuose. Svarbių ir skubių pasitarimų nereikia planuoti iš anksto, dalyviai gali prisijungti ir aktyviai dalyvauti susirinkime neatsitraukdami iš savo darbo vietos, neskirdami laiko kelionei, teigia, Direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kelmelis.“

Kiti būdai sutaupyti pasitelkus bendruosius ryšius

Sumažėjusios kelionių išlaidos, pasitelkus naujausias technologijas

Norite pateikti informaciją, tačiau juk ne viską galima pasakyti telefonu ar elektroniniu laišku. Naudokitės naujausiomis vaizdo konferencijų technologijomis ir keliauti jums nebereikės.

„Microsoft“ kontaktai