PAGRINDINIS PUSLAPIS

Sumažėjusios kelionių išlaidos, pasitelkus naujausias technologijas

Komunikacija – pagrindinė kiekvieno verslo sąlyga. Nors sunkiais laikais mažinate šios srities išlaidas, kainos galiausiai gali pakilti. Vis dėlto, tikslingai investuodami sutaupyti galite, sakykime, kelionių išlaidas.

Jei darbuotojai nevyks į kiekvieną susitikimą, įmonė per metus išlaidas gerokai sumažins. Vaizdo konferencijos, pasitelkus „Microsoft“ technologijas, tuo klausimu ypač svarbios. Darbuotojai gali efektyviai diskutuoti naudodamiesi „Microsoft RoundTable“ su 360° kamera ir „Office Live Meeting 2007“. Taip pat jie gali rengti pristatymus arba kartu svarstyti dokumentus taip, lyg visi pokalbio dalyviai sėdėtų prie vieno stalo. Tai optimalus nepriklausomas nuo vietos komandinis darbas realiuoju laiku. Tam reikalingas tik kompiuteris ir internetas.

Tyrimo apie bendrųjų ryšių poveikį autoriai iš Forrester Consulting* nustatė, kad įmonės kelionių išlaidos dėl bendrųjų ryšių per pirmuosius metus nuo įdiegimo gali sumažėti 10 proc., o antraisiais metais – 25 proc. Papildomi pranašumai: kiekviena komunikacija yra „Microsoft Office“ dalis, todėl ją galite paleisti tiesiogiai per bet kurią „Office“ programą. Naudojant šią technologiją, darbo procesai tampa efektyvesni, o integravimas į pažįstamą aplinką padaro jas patrauklesnes visiems darbuotojams. Be to, yra galimybė šios rūšies komunikacijos programą integruoti į ERP ir CRM sprendimus.

Lietuvos policijos mokymo centre UAB „ATEA“ įdiegė nuotolinio mokymosi sistemą, kurią sudaro „Microsoft Office Communications Server 2007“ vaizdo konferencijų programa ir „WebCT“ virtuali mokymosi aplinka. Šios priemonės leis tūkstančiams kasmet mokymuose dalyvaujančių policijos pareigūnų patogiai gilinti žinias tarnybos vietose.
„Bus sutaupoma išlaidų kiekvieno pareigūno atvykimui, apgyvendinimui, komandiruotpinigiai, laikas“, - teigia Lietuvos policijos mokymo centro Mokymo skyriaus viršininkas Antanas Matusa.“
Anot jo, siekiama, kad per artimiausius metus 20 procentų viduriniosios ir aukštesniosios grandies pareigūnams skirtų mokymų sudarytų nuotolinės studijos. Tolesnis tikslas – nuotoliniu būdu rengti 30-40 procentų mokymų.

Efektyvindama savo veiklą, Alna Intelligence įdiegė ir savo kasdienėje veikloje naudoja Microsoft unifikuotą komunikacijos sprendimą. Tai leido į vieningą visumą integruoti kompanijoje naudotas komunikacijos priemones bei susitikimuose naudojamas aplikacijas.
„Galimybė tiesiog darbo vietose vykdyti mokymus ar aptarti projektus dalinantis vieningu darbalaukiu leido mums 10-20 proc. sumažinti vidinių susitikimų skaičių pagrindiniame kompanijos biure, bei atsisakyti daugumos kelionių į kompanijos atstovybes kituose Lietuvos miestuose bei Latvijoje. Integralumas su telefonija, pokalbiai ir žinutės tinkle leido atsisakyti investicijų į tradicinę telefoniją, 80-95% sumažinti skambučių kaštus komandiruočių bei kelionių užsienyje metu bei iki 10-20 proc. sumažinti įprastų skambučių kaštus. Ekspertiniu vertinimu, mūsų dydžio kompanijai šis sprendimas leis sutaupyti 50-150 tūkstančių lt per metus.Greičiau priimami sprendimai ir įgyvendinami projektai - kitos sunkiai išmatuojamos, tačiau akivaizdžios naudos. Spręsdami klientų verslo iššūkius, sėkmingai šį sprendimą diegiame ir kitose kompanijose. Tai suteikia joms konkurencinį pranašumą, ir sutaupytus kaštus investuoti tiesioginei veiklai vystyti“ - teigia Gintaras Grybėnas, UAB „Alna Intelligence“ direktorius. “

Įmonės informacijos centro funkciją atlieka „Exchange Server 2007“ ir „Office Communications Server 2007“. Jie sujungia visas skirtingų programų komunikacijos galimybes ir perduoda naujienas adresatams įmonėje, nesvarbu, kur jie būtų: biure, namuose ar kelionėje. Kad naujienos tikrai pasiektų adresatą, kiekvienas darbuotojas visada gali sužinoti, kuri komunikacijos forma geriausia, norint pasiekti komunikacijos partnerį.

* Jeffrey North, „Forrester Consulting“: „Total Economic Impact“™ „Microsoft“ bendrųjų ryšių produktai ir paslaugos. 2007 m. spalio mėn.

Kiti būdai sutaupyti pasitelkus bendruosius ryšius:

Mažesnės telefono išlaidos, pasitelkus „VoIP“

Telefono ryšis per internetą sumažina ryšio išlaidas ir prisideda prie infrastruktūros konsolidacijos.

„Microsoft“ kontaktai