PAGRINDINIS PUSLAPIS

Serverių konsolidacija, pasitelkus virtualizaciją

Reikalavimai įmonės informacinėms technologijos auga nuolat. Informacinių technologijų užduotys – užtikrinti lankstų naudojimąsi programomis ir sumažinti serverių naudojimo išlaidas. Tam būtina fizinių serverių konsolidacija ir efektyvus virtualizuotų aplinkų valdymas.

„Mūsų tyrimai įtikina: „Windows Server 2008“ aptarnavimu, stabilumu ir virtualizacija.“
Ralf Wigand, sistemų ir serverių skyriaus vadovas
Karlsrūhės universiteto skaičiavimo centras (TH)

Vidutiniškai serveriai yra apkraunami daugiausia 10 procentų. Taigi jie yra pakankamai galingi, todėl gali konsoliduoti serverius ir programas keliuose kompiuteriuose. Taip sumažinamas fizinių serverių skaičius ir sumažinamos su vieta, energija ir tvarkymu susijusios išlaidos. Su „Hyper-V“ techninė serverių virtualizavimo bazė jau yra įtraukta į „Windows Server 2008“ operacinę sistemą, todėl nereikia mokėti papildomų licencijos mokesčių.

Įmonės išlaidų mažėjimą užtikrina „System Center“ valdymo platforma. Su ja galite valdyti fizines ir virtualias aplinkas centralizuotai ir bendrai. Galite optimizuoti net ir serverių energijos suvartojimą, galima automatizuoti grįžtamąsias užduotis. Visus su valdymu susijusius įrankius „System Center Server Management Suite Enterprise“(SMSE) įsigysite su paketu už priimtiną kainą. „Microsoft“ technologijos siūlo prieinamą ir išsamų konsolidacijos sprendimą ir ilgai išliekantį informacinių technologijų naudojimo išlaidų mažinimą.

Virtualizacija ne tik sumažins išlaidas, bet ir užtikrins didesnį lankstumą. Papildomos virtualiosios mašinos ir naujos programos bus greičiau prijungiamos ir tvarkomos net ir su skirtingų gamintojų aparatūra. Virtualizacija su „Microsoft“ neapsiriboja serveriu. „Microsoft“ virtualizavimas labiau siejasi su kompiuteriais arba programomis. Savaime suprantama, kad juos konfigūruoti, prijungti ir valdyti galite su „System Center“. Virtualizacijos išlaidos mažos, todėl įmonei tai pelninga.

„Hyper-V ekonomiškai pagrįstai suteikia mums visas reikalingas virtualizacijos savybes. Tai puiki strateginė investicija, nes mūsų IT specialistams nebuvo reikalingi sudėtingi apmokymai ir specialus aptarnavimo kontraktai, IT infrastruktūra tapo daug lankstesnė ir taupesnė. „PZU Lietuva“, Pavel Jaževič, Gen. direktoriaus pavaduotojas, valdybos narys.“

Skaitykite plačiau apie Windows Server 2008 R2 Hyper V™ hipervizoriaus savybes čia.

Skaitykite plačiau apie Windows Server 2008 taikymo galimybes čia.

Kitos galimybės, kaip sumažinti informacinių technologijų eksploatacijos išlaidas įmonėje:

Naujausia programinė įranga kiekvienoje darbo vietoje

Naudokite darbalaukio optimizavimą norėdami pagerinti darbo našumą ir sumažinti išlaidas.

„Microsoft“ kontaktai