Accept faptul că acest site folosește cookies pentru statistici, conținut și reclame personalizate.

Companii LSP - Licensing Solutions Partner

Microsoft vinde licențele de volum exclusiv prin reselleri, firme IT care comercializează software cu servicii asociate. În programe de licențiere pentru organizații de mari dimensiuni, având rețele cu peste 250 de calculatoare și foarte multe servere, achiziția efectivă se desfășoară prin firme desemnate ca Licensing Solutions Partner. Aceste companii au competențele și logistica necesare pentru comanda și preluarea licențelor de la centrul din Irlanda al Microsoft.

Parteneri locali cu statut LSP

Asseco SEE

București, Sector 1
Str. Frumoasă, nr. 30, etaj 2
Tel: +40 21 206 45 00; +40 728 182 623
E-mail: Daniela.Scarlat@Asseco-SEE.com

GECAD NET SRL

București, Sector 1
Nicolae Caramfil nr. 61C, corp B, etaj 4
Tel: +40 21 303 20 70
E-mail: office@gecadnet.ro

Net Brinel

Cluj-Napoca
Bd. Nicolae Titulescu nr. 4
Tel: +40 264 414 610
E-mail: Robert.Bucur@Brinel.ro

Ymens Teamnet SRL

București, Sector 5
Str. Tudor Vladimirescu nr. 22, clădirea Green Gate, etaj 7
Tel: +40 731 79 00 86
E-mail: Ruxandra.Stoian@Ymens.com

Notă

Orice LSP autorizat pentru EFTA - European Free Trade Association - poate fi selectat ca LSP de către clienții din România.

Parteneri internaționali LSP care au reprezentanți locali

SoftwareONE

București, Sector 1
Str. General Berthelot nr. 59
Tel: +40 31 101 23 31; +40 758 011 500
E-mail: Tudor.Cosaceanu@SoftwareONE.com
Web: www.SoftwareONE.com

COMPAREX ROMANIA

București, Sector 1, 011635
Str. Tudor Vianu nr. 5-7, etaj 5
Tel: +40 372 735 175; Fax: +40 21 236 99 66
E-mail: Info@Comparex.ro
Web: www.Comparex.ro

HP Romania

Bucuresti, 020337
Str. Dimitrie Pompei nr. 6
Email: Florina.Balauca@HP.com
Web: www.HP.com