-

Microsoft Safety Scanner

Czy komputer jest zawirusowany?

Microsoft Safety Scanner to dostępne do pobrania bezpłatne narzędzie, które służy do skanowania dysków w celu wykrycia i usunięcia ewentualnych wirusów, programów szpiegujących i innego złośliwego oprogramowania. Narzędzie to jest zgodne z istniejącym oprogramowaniem antywirusowym.

Uwaga. Z programu Microsoft Safety Scanner można korzystać przez 10 dni od daty jego pobrania. Aby skanowanie uwzględniało najnowsze definicje złośliwego oprogramowania, należy ponownie pobrać i uruchomić program Microsoft Safety Scanner.

Program Microsoft Safety Scanner nie zastępuje oprogramowania antywirusowego, które na bieżąco zabezpiecza komputer.

W celu bieżącej ochrony komputerów przed wirusami, programami szpiegującymi i innym złośliwym oprogramowaniem należy pobrać ze strony Microsoft Security Essentials program.


Bezpieczniejsze komputery osobiste i przeglądanie Internetu

Microsoft Security Essentials
Użytkownicy oryginalnego systemu Windows otrzymują dodatkową subskrypcję na Microsoft Security Essentials— znakomity program antywirusowy, który ułatwia zabezpieczenie komputerów osobistych.

Internet Explorer
Zachęcamy do pobrania najnowszej wersji bezpieczniejszej przeglądarki Microsoft z filtrem SmartScreen, który pozwala na unikanie witryn internetowych, za pośrednictwem których wyłudza się informacje osobowe lub dokonuje oszustw.

Windows Live
Za pomocą udostępnianej w ramach usługi Windows Live funkcji Bezpieczeństwo rodzinne można ograniczyć dzieciom dostęp do niektórych treści w Internecie. Można również skorzystać z narzędzi, które rejestrują przeglądane przez dzieci strony internetowe.


Pomoc i zasoby

?


Największe zagrożenia dla desktopów

!

Więcej informacji