Microsoft Slovakia je tretím najlepším zamestnávateľom na Slovensku

Publikované: 26. apríla 2010

Spoločnosť Microsoft Slovakia je jedným z najlepších zamestnávateľov na Slovensku. V šiestom ročníku štúdie Best Employers Slovensko sa umiestnila na treťom mieste. Zamestnanci slovenskej pobočky spoločnosti Microsoft oceňujú predovšetkým rovnosť príležitostí, vyznačujú sa nadpriemernou mierou motivovanosti a názorovej zhody medzi manažérmi a zamestnancami.


Po úspešných umiesteniach spoločnosti Microsoft Slovakia v minulých ročníkoch štúdie Best Employers Slovensko, ktorú každoročne organizuje prestížna poradenská a outsourcingová spoločnosť v oblasti riadenia ľudských zdrojov, Hewitt Associates, tento rok patrí spoločnosti Microsoft Slovakia tretie miesto.

Rebríček najlepších zamestnávateľov je zostavovaný na základe prieskumu motivovanosti zamestnancov, auditu personálnych politík a názorov najvyššieho vedenia firmy, ktoré sú zisťované prostredníctvom dotazníka. Tento rok bol rebríček na rozdiel od minulých ročníkov zostavený bez ohľadu na veľkosť podnikov, veľké podniky súťažili spolu s malými a strednými.

Spoločnosť Microsoft Slovakia sa v prvej desiatke umiestnila ako jediná spoločnosť z odvetvia informačných technológií a obstála zvlášť dobre v oblasti miery motivovanosti, spokojnosti s priamym nadriadeným a diverzity, ktorú zamestnanci vnímajú ako dôležitý rozmer firemnej kultúry. To znamená, že talentovaní ľudia majú v spoločnosti Microsoft šancu realizovať sa bez ohľadu na pohlavie, vek a národnosť. Všetkým sú poskytnuté rovnaké príležitosti a zároveň je rešpektovaná ich individualita.

Základom každej dobre fungujúcej firmy sú spokojní ľudia. Naše umiestnenie v rebríčku najlepších zamestnávateľov Slovenska vnímam ako obrovský úspech. Som rád, že sa nám podarilo vytvoriť dlhodobo motivujúce pracovné prostredie, v ktorom sa naši ľudia cítia dobre. Odráža sa to aj na výsledkoch ich práce,“ hodnotí Peter Čerešník, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia.

Viac informácií o štúdii Best Employers Slovensko 2009/2001 nájdete na stránke www.BestEmployersSlovakia.com.

Fotogaléria

Fotografia

Andrew Krenek, Country manager spoločnosti Hewitt za SR a ČR odovzdáva ocenenie Petrovi Čerešníkovi, generálnemu riaditeľovi spoločnosti Microsoft Slovakia
Veľká fotografia (117 KB)


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Peter Kmoško, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Kateryna Matušková, Neopublic Porter Novelli
tel.: +421 2 33 070 541
e-mail: katkam@neo.sk