Xbox 360 prináša celkom nové možnosti hrania s pohybovým senzorom Kinect!

Publikované: 15. júna 2010
Spoločnosť Microsoft na tlačovej konferencii na losangelskej výstave E3 predstavila celkom novú éru zábavy s Xbox 360. Popri premiérovom predstavení pohybového senzora „Kinect“, predtým známeho pod pracovným názvom „Projekt Natal“, sa oficiálneho uvedenia dočkali aj najväčší kandidáti na hru roka exkluzívne iba na Xbox 360 – vojenská akcia „Call of Duty“, boj o záchranu ľudstva v „Gears of War 3“ a samozrejme aj legendárna sci-fi strieľačka „Halo: Reach“.

Microsoft oznámil oficiálny dátum uvedenia pohybového senzora Kinect pre Xbox 360. V Severnej Amerike bude dostupný 4. novembra, následne bude uvedený aj v ostatných častiach sveta, vrátane Českej republiky. Spolu so samotným snímačom uviedol Microsoft aj prvé hry plne využívajúce všetky možnosti novej periférie. S „Kinectimals“, „Kinect Sports“, „Your Shape: Fitness Evolved“ alebo „Dance Central“ sa z vašej obývačky stane zoologická záhrada, atletická dráha, resp. fitnescentrum alebo diskotékový parket. K týmto hrám nebude hráč potrebovať žiadne ovládače, pretože ním bude on sám. Pre používanie senzora Kinect pre Xbox 360 sa stačí len postaviť pred obrazovku. Kamera rozpozná hráčovu tvár, reaguje na jeho gestá aj hlas.

Poslednou horúcou novinkou včerajšej tlačovej konferencie sa stalo predstavenie nového Xboxu 360. Je menší než súčasná konzola, má 250 GB disk a zabudované Wi-Fi. Detaily o technických špecifikáciách, cene a dostupnosti na našom trhu budú oznámené čo najskôr.

Viac informácií nájdete na xbox.com.

Xbox 360 prináša celkom nové možnosti hrania s pohybovým senzorom Kinect!

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Michala Králová
Marketing specialist divize Home & Entertainment
Microsoft Česká republika
Mobil: + 420 724 554 872
E-mail: i-mickra@microsoft.com

Marek Fedorov
Key Account Manager SK, Entertainment & Devices Division
Mobil: +421 902 946 948
E-mail: v-mfedor@microsoft.com