Microsoft dnes štartuje predaj pohybového senzora Kinect pre Xbox 360

Publikované: 10. novembra 2010

Spoločnosť Microsoft dnes na Slovensku začala predaj revolučnej pohybovej technológie Kinect pre Xbox 360. Od dnešného dňa tak užívatelia môžu ovládať hry bez akéhokoľvek ovládača, plne si vystačia s pohybmi a gestami vlastného tela. Spoločne s pohybovým senzorom Kinect bude pred Vianocami k dispozícii 17 žánrovo rôznorodých hier.


Fanúšikovia sa môžu tešiť na športové tituly v čele s Kinect Sports, tanečné kreácie v Dance Central alebo interaktívne safari s roztomilými levmi a tigrami v Kinectimals. Milovníci adrenalínu si môžu pomerať sily v akčných pretekoch Kinect Joy Ride. Fitness titul Your Shape: Fitness Evolved pomôže užívateľom vytvoriť individuálny cvičebný plán a prevedie hráčov najrôznejšími cvikmi pre zlepšenie fyzickej kondície.

„Pohybový senzor Kinect je absolútne revolučné zariadenie, ktoré celkom mení spôsob, akým sa ľudia bavia. Nepotrebujú už žiadne ovládače. Stávajú sa nimi totiž sami užívatelia vďaka pohybom svojho tela,“ hovorí Chris Lewis, viceprezident divízie interaktívnej zábavy spoločnosti Microsoft. „Očakávame, že do konca tohto roka predáme v Európe viac než 2 milióny senzorov Kinect. Celosvetovo plánujeme dodať do obývacích izieb našich zákazníkov 5 miliónov zariadení,“ dodáva.

Pohybový senzor Kinect je štandardne dodávaný v balení so súborom hier Kinect Adventures za odporúčanú cenu 149,99 EUR. Spoločné balenie senzora Kinect a konzoly Xbox 360 4 GB vyjde na 299,99 EUR. Kinect je kompatibilný so všetkými predchádzajúcimi verziami Xbox 360.

Viac informácií nájdete na www.xbox.com/sk-sk alebo www.facebook.com/xbox.cz (»).

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Michala Králová
Marketing specialist divize Home & Entertainment
Microsoft Česká republika
Mobil: + 420 724 554 872
E-mail: i-mickra@microsoft.com

Marek Fedorov
Key Account Manager SK, Entertainment & Devices Division
Mobil: +421 902 946 948
E-mail: v-mfedor@microsoft.com