Šetriť náklady na IT prostredníctvom e-mailu v cloude sa rozhodla aj radnica mesta San Francisco

Publikované: 20. mája 2011

Výrazne sa tým znižujú hardvérové a softvérové požiadavky na prevádzku e-mailovej komunikácie, pričom mesto očakáva úspory už v druhom roku prevádzky služby.


Výhody e-mailových služieb prenesených do cloudu prostredníctvom Microsoft Exchange Online bude čoskoro využívať aj 23 000 zamestnancov mesta San Francisco. Medzi rozhodujúce výhody mesto zaradilo zníženie prevádzkových a spravovacích nákladov stabilitu služieb a neustálu aktualizáciu softvéru najmodernejšími funkciami. Celkové ročné náklady na prevádzku budú predstavovať približne 1 milión amerických dolárov.

Zjednotenie e-mailovej komunikácie pod Microsoft Exchange Online navyše umožní zamestnancom lepšie komunikovať medzi sebou a občanom poskytnúť kvalitnejšie služby. Výhodou je aj dostupnosť služieb v prípade prírodnej katastrofy ako napríklad zemetrasenie, čo je dôležitou požiadavkou v oblasti severnej Kalifornie známej svojou seizmickou činnosťou.

Na cloudové riešenie pre e-maily od Microsoftu sa mesto rozhodlo prejsť z konkurenčnej platformy Lotus Notes od spoločnosti IBM, ktorú doteraz čiastočne používalo. V súťaži o dodávanie nového systému San Francisco uprednostnilo Microsoft pred spoločnosťami Google a IBM.

„E-mailovú službu v cloude bez nutnosti vlastniť a spravovať e-mailovú infraštruktúru používa už niekoľko rokov aj vyše 88 000 zamestnancov Microsoftu po celom svete, vrátane slovenskej pobočky. Oceňujeme možnosť prístupu z našich mobilných telefónov alebo akéhokoľvek počítača, ale aj veľkú kapacitu našich schránok“ – dodáva Peter Čerešník, generálny riaditeľ Microsoft Slovakia.

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Peter Kmoško, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Kateryna Matušková, Neopublic Porter Novelli
tel.: +421 2 33 070 541
e-mail: katkam@neo.sk