Xbox 360 na E3 predstavil line-up hier pre tento aj nasledujúci rok

Publikované: 8. júna 2011

Sviatok všetkých herných nadšencov, výstava E3 2011, práve odštartoval v kalifornskom Los Angeles. Spoločnosť Microsoft predstavila okrem nových funkcií pohybového senzora Kinect a omnoho širšej podpory zo strany popredných vývojárskych štúdií aj mimoriadne nadupaný line-up hier pre Xbox 360 s plánovaným dátumom vydania v tomto roku.


Všetky herné žánre teraz s podporou Kinectu

Z exkluzívnych titulov iba pre hernú konzolu Xbox 360 predstavila spoločnosť tretie pokračovanie strhujúceho boja o záchranu planéty Sera „Gears of War 3“ a populárny simulátor pretekov „Forza Motorsport 4“. Premiéru malo aj pokračovanie veľmi obľúbenej sci-fi série „Halo 4“. Legendárny vývojár Peter Molyneux porozprával o budúcnosti fantasy série „Fable“, keď uviedol nepriame pokračovanie „Fable: The Journey“ exkluzívne pre pohybový senzor Kinect. Revolučnú pohybovú technológiu si obľúbili aj vo švajčiarskom štúdiu Crytek. Výhody senzora Kinect totiž využijú vo svojom exkluzívnom historickom epose „Ryse“ iba pre Xbox 360. Šialenstvo, ktoré so sebou strhla budovateľská kocková hra „Minecraft“ určená iba pre PC platformu, teraz môžu zažiť aj konzoloví hráči. Hra vyjde počas tohtoročnej zimy exkluzívne pre Xbox 360.

Pri svojom uvedení v novembri 2010 pohybový senzor Kinect lámal jeden rekord za druhým. Za 60 dní bolo vyexpedovaných 8 miliónov kusov a Kinect sa stal najväčším predajným hitom na hlavných trhoch po celom svete. V tomto roku sa majitelia pohybovej technológie pre Xbox 360 dočkajú známych postáv v tituloch „Kinect: Disneyland Adventures,“ „Kinect Star Wars“ a „Sesame Street: Once Upon a Monster.“ O dostatok pohybu sa postarajú druhé pokračovania úspešných titulov „Dance Central 2“ alebo „Kinect Sports: Season Two“.

Spoločnosť Microsoft predstavila tiež najnovšiu kolekciu technológií „Kinect Fun Labs“, ktoré umožnia hráčom preskúmať široké možnosti využitia pohybového senzora Kinect – či už ide o snímanie postavy užívateľa, alebo snímanie objektov a jednotlivých prstov. V čase spustenia technologického laboratória Kinect Fun Labs budú k dispozícii štyri aplikácie: „Kinect Me“, „Bobble Head“, „Build a Buddy“ a „Kinect Googly Eyes“. „Avatar Kinect“ a „Kinect Sparkler“ dorazí do konzol v júli tohto roka.

Vývojárska štúdia si obľúbila Kinect

Zástupcovia najväčších a najslávnejších vývojárskych štúdií oznámili v priebehu konferencie plány pre podporu pohybovej technológie Kinect v nadchádzajúcich tituloch. Ubisoft zaradí podporu senzora do všetkých budúcich hier zo série „Tom Clancy“ vrátane aktuálne vyvíjanej „Tom Clancy’s Ghost Recon Future Soldier“.

Vydavateľský dom EA SPORTS prisľúbil podporu technológie Kinect v budúcich ročníkoch „Madden NFL“, „Tiger Woods PGA TOUR“ a „FIFA“. Aj materská spoločnosť EA využije prednosti Kinectu v „The Sims 3: Pets,“ Family Game Night 4“ a netrpezlivo očakávanom pokračovaní „Mass Effect 3“.

Najočakávanejšie hry pre Xbox 360 v tohtoročnom a nasledujúcom roku:

 • “Call of Duty: Modern Warfare 3” (Infinity Ward, Sledgehammer Games)
 • “Dance Central 2” (Harmonix Music Systems Inc., Microsoft Studios)
 • “Fable: The Journey” (Lionhead Studios, Microsoft Studios)
 • “Forza Motorsport 4” (Turn 10 Studios, Microsoft Studios)
 • “Gears of War 3” (Epic Games, Microsoft Studios)
 • “Halo 4” (343 Industries, Microsoft Studios)
 • “Halo: Combat Evolved Anniversary” (343 Industries/Microsoft Studios, Saber Interactive, Certain Affinity)
 • “Kinect Sports: Season Two” (Rare, Big Park Games, Microsoft Studios)
 • “Kinect Star Wars” (Terminal Reality, LucasArts/Microsoft Studios)
 • “Kinect: Disneyland Adventures” (Frontier Developments Ltd., Microsoft Studios)
 • “Mass Effect 3” (BioWare, Electronic Arts)
 • “Minecraft” (Mojang, Microsoft Studios)
 • “Ryse” (Crytek, Microsoft Studios)
 • “Sesame Street: Once Upon a Monster” (Double Fine Productions, Warner Bros. Interactive Entertainment)
 • “Tom Clancy’s Ghost Recon Future Soldier” (Ubisoft Paris, Ubisoft)
 • “Tomb Raider” (Crystal Dynamics, Square Enix Europe)
 • “UFC”

Kompletný presskit z E3 nájdete na www.xbox.com/e3press (US).

Viac informácií nájdete na www.xbox.com/sk-sk alebo www.facebook.com/xbox.cz (»).

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Peter Kmoško, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Kateryna Matušková, Neopublic Porter Novelli
tel.: +421 2 33 070 541
e-mail: katkam@neo.sk