Neziskové organizácie môžu získať softvér od spoločnosti Microsoft ešte jednoduchšie

Publikované: 27. júla 2011

Dostať sa k technológiám spoločnosti Microsoft bude pre neziskové organizácie oddnes ešte jednoduchšie. Program softvérového darcovstva, prostredníctvom ktorého môžu slovenské neziskové organizácie získať produkty spoločnosti Microsoft formou daru, prináša viacero noviniek, ktoré prispejú k zjednodušeniu získania ešte väčšieho objemu softvérových produktov.


Microsoft celosvetovo podporuje neziskové organizácie už od roku 1998. Za tento čas umožnil neziskovým organizáciám, verejným knižniciam a organizáciám Červeného kríža za nízky administratívny poplatok určený pre rozvoj programu darovania získať množstvo softvérových produktov určených pre rozvoj organizácií a pomoc druhým. Na Slovensku program softvérového darcovstva zabezpečuje organizácia TechSoup prostredníctvom lokálneho partnera, neziskovej organizácie Pontis n.o.

Spoločnosť doteraz poskytla neziskovým organizáciám softvér v hodnote vyše 3,9 miliardy dolárov – na Slovensku v hodnote vyše 1,6 milióna dolárov. Každoročne takto podporí viac ako 40-tisíc organizácií.

  • Zmena podmienok pre získanie softvérového daru od spoločnosti Microsoft, o ktorý neziskové organizácie môžu zažiadať vo viac ako sto krajinách sveta vrátane Slovenska, so sebou priniesla viacero zlepšení:
  • Rozšírenie skupín softvérových produktov, o ktoré môžu organizácie zažiadať počas 2-ročného cyklu, zo 6 na 10 (napr. Windows 7, Microsoft Office 2010, či Microsoft SharePoint 2010);
  • Pri každom produkte môže organizácia zažiadať až o 50 licencií;
  • Odstránenie požiadavky minimálneho počtu licencií v jednej objednávke;
  • Pridanie troch nových kategórií neziskových organizácií, ktoré môžu o dotáciu požiadať: výskumné lekárske organizácie, súkromné nadácie a amatérske športové a rekreačné organizácie;
  • Prístup k ponuke Get Genuine, vďaka ktorej môžu neziskové organizácie legalizovať operačné systémy a získať prístup k pravidelným bezpečnostným aktualizáciám;

Neziskové organizácie si oddnes môžu vyžiadať dotácie prostredníctvom organizácie TechSoup, ktorá spravuje program softvérového darcovstva spoločnosti Microsoft kedykoľvek počas roka, nie iba raz ročne ako to bolo doteraz.

Microsoft úzko spolupracuje s neziskovou organizáciou TechSoup Global a vďaka jej celosvetovej sieti dokáže poskytnúť dotácie v 36 krajinách vrátane Slovenska, kde ju zastupuje nezisková organizácia Pontis n.o.

„Spoločnosť Microsoft sa dlhodobo angažuje v sektore neziskových organizácií na Slovensku a dúfame, že ešte širšia ponuka a jednoduchšie podmienky pomôžu k ich rozvoju a prospešnej činnosti, ktorú vykonávajú,“ uviedla Paula Okániková, manažérka CSR projektov Microsoft Slovakia.

Viac informácií môžu zástupcovia neziskových organizácií nájsť na: http://www.techsoup-slovakia.org (») a http://www.microsoft.com/nonprofit (US)

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Lenka Kmeťová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Kateryna Matušková, Neopublic Porter Novelli
tel.: +421 2 33 070 541
e-mail: katkam@neo.sk