Spoločnosť Microsoft dnes sprístupnila verejnosti na testovanie ďalšiu verziu operačného systému Windows 8 vo verzii Consumer Preview

Publikované: 29. februára 2012

Spoločnosť Microsoft dnes v Barcelone sprístupnila ďalšiu verziu operačného systému Windows 8 vo verzii Consumer Preview. Táto verzia je od dnes voľne dostupná na testovanie na stránke http://preview.windows.com. Verzia Windows 8 Consumer Preview, ktorej minulý rok v decembri predchádzala uvoľnená verzia Windows 8 Developer Preview, ktorú si vývojári stiahli viac ako 3 miliónkrát. Windows 8 Consumer Preview ponúka široké možnosti, ako si vyskúšať najnovší populárny operačný systém a je teraz prístupná pre všetkých.

“S Windows 8 sme spotrebiteľom priniesli rôzne spôsoby, ako môžu komunikovať so svojím PC a zároveň mať pocit, že všetko ostatné je jeho súčasťou, či už vlastnia Windows 8 tablet, laptop alebo all-in-one zariadenie,” povedal Steven Sinofsky, prezident divízie Windows a divízie Windows Live v Microsoft Corporation. “Windows 8 Consumer Preview prináša prístup k vášmu PC bez kompromisov, ” dodal Sinofsky.

Na dnešnom uvedení Windows 8 Consumer Preview, ktorého sa zúčastnili aj partneri spoločnosti Microsoft z Európy a celého sveta, bolo predstavených aj niekoľko kľúčových noviniek najnovšej verzie:

  • Veľké množstvo produktových zmien a vylepšení. Od septembrového Developer Preview, ktorého cieľom bolo poskytnúť náhľad na Windows ako vývojovú platformu, Windows 8 výrazne pokročil vo všetkých oblastiach. Dokončením tlačových funkcií, ale aj vylepšenej podpory pre klávesnicu a myš, má súčasná verzia Consumer Preview zdokonalenú výkonnosť, kvalitu a spoľahlivosť v rámci všetkých podsystémov. Spolu s novými funkciami prináša komplexnejší pohľad na schopnosti Windows 8.
  • Windows Store s novými aplikáciami. Windows 8 Consumer Preview prináša otvorenie beta verzie Windows Store, ktoré je už dnes naplnené rôznymi novými aplikáciami v Metro štýle - od tretích strán, aj priamo od spoločnosti Microsoft. Počas platnosti verzie Consumer Preview budú tieto aplikácie dostupné na vyskúšanie bezplatne. Windows Store ponúkne možnosť osobného hodnotenia aplikácií .Systém Windows 8 zas ponúkne používateľom možnosť aplikácie použiť a replikovať nastavenia aj na viacerých počítačoch. Pre používateľa to prináša možnosť ľahko objavovať a využívať aplikácie. Pre vývojára Windows 8 to predstavuje doteraz najväčšie možnosti zo všetkých platforiem.
  • Pripojenie ku cloudu prostredníctvom Windows PC a Windows Phone 7. Windows 8 Consumer Preview ponúka doteraz nevídanú integráciu rozličného webového obsahu, ktorý používateľ považuje za dôležitý. Voliteľné dodatočné prihlásenie prostredníctvom Microsoft účtu ponúkne ďalšie benefity ako napríklad “roaming” nastavení na hosťovskom počítači, používanie cloudového úložiska, integráciu elektronickej pošty a kontaktov a ďalšie.
  • Internet Explorer 10 Platform Preview 5. Najlepšia cesta k maximalizácii webového zážitku na Windows, vedie cez použitie Internet Explorer 10. Nová verzia prehľadávača bola postavená nanovo tak, aby tak priniesla nový webový zážitok špeciálne pre zariadenia s Windows 8. Ponúka minimum prehliadača, aby webový obsah vynikol naplno. Rýchly a plynulý, Internet Explorer využíva hardvérovú akceleráciu a prináša plnú silu webu.
  • Náhľad na nové hardvérové možnosti. Na dnešnom podujatí Microsoft takisto ukázal Windows 8 bežiaci na širokom portfóliu zariadení typu x86- a ARM. Tento hardvér bude dostupný vybraným vývojárom na odskúšanie a testovanie, ako to bolo už v predstihu oznámené.

„Windows 8 prináša novú používateľskú skúsenosť bez kompromisov, ktorá bude dostupná na viacerých typoch zariadení; prístup k novému svetu aplikácií cez novootvorený Windows Store, nový typ internetového prehliadača ako aj integráciu cloud služieb na novej generácii zariadení. Windows 8 Consumer Preview je oddnes dostupný aj pre slovenských záujemcov – ak vlastnia Windows 7 PC, sú pripravení na Windows 8. Budeme radi, ak ho vyskúšajú a pomôžu nám ďalej vylepšiť produkt do finálnej podoby,“ zhodnotil novú verziu Peter Kmoško, manažér divízie Windows Client v slovenskej pobočke spoločnosti Microsoft.

Windows 8 Consumer Preview bude dostupný celosvetovo v 5 jazykoch: anglickom, francúzskom, nemeckom, japonskom a čínskom jazyku. Viac informácií o Windows 8 v slovenskom jazyku a možnosť prevziať Consumer Preview v jednom z vyššie uvedených jazykov, majú záujemcovia na http://preview.windows.com alebo http://windowsteamblog.com.


Náhľad na štart

Náhľad na štart

Inovatívna klávesnica robí písanie ešte jednoduchšie

Inovatívna klávesnica robí písanie ešte jednoduchšie


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Nikola Jančovičová, Dynamic Relations 2000
tel.: +421 948 474 684
e-mail: jancovicova@dynamic.sk