Testovacia verzia Windows Server 8 Beta je od dnes k dispozícii na stiahnutie

Publikované: 1. marca 2012

IT odborníci po celom svete môžu sťahovať a hodnotiť novú serverovú platformu na poskytnúť tak spoločnosti Microsoft cennú spätnú väzbu.


Spoločnosť Microsoft dnes uvoľnila na verejné testovanie skúšobnú verziu optimalizovaného cloudového operačného systému Windows Server 8 Beta, pri ktorej vychádza zo skúseností s platformami pre verejný cloud, ako je napríklad Windows Azure. Nový Windows Server 8 Beta výrazne zlepšuje ekonomiku IT najmä vďaka automatizovanej infraštruktúre sieťového prepojenia, ukladania dát a štandardizovanému hardvéru.

Spoločnosť Microsoft dnes sprístupnila na stiahnutie beta verziu serverovej platformy Windows Server 8 Beta pre IT odborníkov a vývojárov. Vylepšené serverové riešenie má za úlohu pomôcť firmám všetkých veľkostí adaptovať súkromný a hybridný cloud computing, za účelom rýchlejšej správy dát, šetrenia peňazí a lepšej konkurencieschopnosti.

Nová technológia je ukážkou toho, ako môže nový server zabezpečiť multiprístupovú platformu pre cloud s vysokou dostupnosťou, širokými možnosťami obnovy výpadku a automatizácie v kombinácii s cenovo dostupným hardvérom, a ponúknuť tak softvérovým vývojárom ideálnu aplikačnú platformu.

„Vo Windows Server 8 pribudlo oproti Windows Server 2008 R2 mnoho nových vlastností, ktoré výrazne zvyšujú celkovú funkcionalitu serverového OS, vrátane sieťového prepojenia, ukladania dát, virtualizácie, výkonu a správy. Beta verzia už zahŕňa aj grafické prvky používateľského rozhrania Metro – teda farebné dlaždice známe z náhľadov Windows 8. Od tejto chvíle netrpezlivo čakáme na prvé hodnotenia IT profesionálov verejnej testovacej verzie, ktoré sa neskôr odzrkadlia vo finálnej verzii,“ povedal manažér divízie Windows Server Microsoft Slovakia, Peter Jirsák.

Testovaciu verziu Windows Server 8 Beta si môžete stiahnuť tu.

Pre viac informácií navštívte stránky Microsoft Windows Server 8 (US), Microsoft Server a Cloud (US) alebo sledujte konverzácie na Twitteri pod hashtagom #Winserver.

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Nikola Jančovičová, Dynamic Relations 2000
tel.: +421 948 474 684
e-mail: jancovicova@dynamic.sk