Informačné technológie sa netýkajú len mužov, investovať do rozvoja zručností je dnes nevyhnutnosť pre každého

Publikované: 27. marca 2012

V spoločnosti Microsoft Slovakia sa pri príležitosti Európskeho týždňa počítačových zručností stretlo vyše 50 žiačok stredných škôl na podujatí DigiGirlz, ktorého cieľom bolo ukázať, že práca v IT nie je len pre mužov.


Popularita IT vzdelávania medzi mladými pomaly vzrastá, aj napriek tomu však stále prevažuje v mužskej populácii. Spropagovať štúdium technických smerov, ktoré sú menej typické pre dievčatá zvažujúce svoje budúce povolanie, bolo cieľom podujatia DigiGirlz, ktoré zorganizovala spoločnosť Microsoft.

V rámci Európskeho týždňa počítačových zručností pripravila pre študentky dvoch bratislavských stredných škôl, Gymnázia Juraja Hronca a Gymnázia Grösslingova v Bratislave, program, ktorého cieľom bolo ukázať, ako funguje život v IT spoločnosti a aké výhody práca v nej prináša. O svojich skúsenostiach im porozprávali zamestnankyne spoločnosti, na iný rozmer práce poukázala oblasť týkajúca sa sveta videohier a vývoja technológií. V druhej časti podujatia sa študentky dozvedeli viac o tom, ako sa dá v spoločnosti zamestnať a ako postupovať pri budovaní kariéry. Pre žiakov stredných škôl pripravila spoločnosť Microsoft aj edukačné video, ktoré malo na podujatí svoju premiéru.

Informačné technológie sa netýkajú len mužov Informačné technológie sa netýkajú len mužov Informačné technológie sa netýkajú len mužov

“Prvý ročník podujatia DigiGirlz sa stretol s pozitívnym ohlasom, čo nás veľmi teší a naznačuje, že takéto aktivity dávajú zmysel. Sme radi, že sme dievčatám mohli ukázať, že IT nie je len o mužoch a že sa ho nemusia báť. V našom úsilí podporovať povedomie o vzdelávaní v IT ako aj samotné vzdelávanie budeme pokračovať aj v budúcnosti “, povedala Petra Fürbecková, riaditeľka ľudských zdrojov spoločnosti Microsoft Slovakia.

Problém celkovej nezamestnanosti mladých v Európskej únii, ktorá tento rok dosiahla historické maximum 22,4% je alarmujúci, mnohým stále chýba prístup k najnovším technológiám. Spoločnosť Microsoft reflektuje tento stav a dlhodobo investuje do rozvoja ich pracovných a IT zručností, ktoré neskôr môžu zužitkovať na pracovnom trhu. Pri príležitosti prebiehajúceho Európskeho týždňa počítačových zručností sa ďalej zaviazala venovať 17 európskym mimovládnym organizáciám finančnú podporu v celkovej hodnote 1, 5 milióna EUR. Hlavnými príjemcami sú krajiny najviac zasiahnuté ekonomickou krízou ako Španielsko a Grécko, dotáciu však získa aj slovenská mimovládna organizácia Junior Achievement Slovakia.

Ďalšou významnou súčasťou podpory rozvoja vzdelávania v Európe je aj darovanie softvéru v hodnote 170 miliónov EUR mimovládnym a neziskovým organizáciám. Softvérové darcovstvo je už dlhodobo súčasťou iniciatívy spoločnosti Microsoft pomáhať týmto organizáciám v efektívnom používaní technológií pre lepšiu produktivitu. V Európe ho zastrešuje program softvérového darcovstva pre mimovládné a neziskové organizácie TechSoup.


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk