Marketplace dostupný aj na Slovensku, platí pre platformu Windows Phone

Publikované: 29. marca 2012

Aplikácie pre mobilný operačný systém Windows Phone budú môcť nakupovať aj Slováci. Rozšírenie internetového obchodu s aplikáciami sa zatiaľ týka iba mobilnej platformy, k dispozícii je viac ako 70 000 aplikácií.


Spoločnosť Microsoft rozšírila internetový obchod s aplikáciami Marketplace pre mobilnú platformu Windows Phone o ďalších 23 krajín, medzi ktorými sa nachádza aj Slovensko. Sprístupňovanie Marketplace bude v ohlásených krajinách postupné. Slovenskí používatelia platformy Windows Phone získajú možnosť nakupovať platené aplikácie, na prístup do Marketplace je potrebná verzia Windows Phone 7.5 (verzia Mango).

„Teší nás, že on-line obchod s aplikáciami Marketplace môžu od teraz plne využívať aj slovenskí používatelia mobilných zariadení s operačným systémom Windows Phone. Veríme, že tento krok posilní ich skúsenosť s našim mobilným operačným systémom a rozšíri ich možnosti zábavy a efektívneho používania systému. Vyberať si môžu z vyše 70 000 tisíc platených aj bezplatných aplikácií, ktorých počet každým dňom narastá,” povedal Peter Čerešník, generálny riaditeľ Microsoft Slovakia.

Sprístupnenie internetového obchodu Marketplace pre slovenských spotrebiteľov platí zatiaľ iba pre mobilný operačný systém Windows Phone. Rozširovanie online služby s aplikáciami Xbox Live pre hernú konzolu Xbox 360 spoločnosť Microsoft zatiaľ neohlásila.

Tohtoročný nárast potenciálnych používateľov Marketplace predstavuje až 60%, celkovo je tak služba otvorená už pre 63 krajín.

Pre viac informácií o Windows Phone sledujte korporátny blogFacebookovú skupinu v slovenskom jazyku.


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk