Firmy môžu od dnes výrazne ušetriť aj vďaka privátnemu cloudu a suite nástrojov System Center 2012

Publikované: 18. apríla 2012

Spoločnosť Microsoft včera v rámci konferencie Microsoft Management Summit ohlásila dve novinky. Prvou je oficiálna dostupnosť suity nástrojov System Center 2012, ktorá pomôže firmám šetriť náklady a zároveň zefektívniť ich rast vďaka efektívnejšiemu manažmentu aplikácií a prepojeniu správy privátnych a verejných cloud služieb. Druhou je premenovanie produktu Windows Server 8 na Windows Server 2012.


Spoločnosť Microsoft včera celosvetovo sprístupnila integrované riešenie Microsoft System Center 2012, optimalizované na vytváranie a správu privátneho cloudu. System Center 2012 umožňuje firmám rýchlejšie reagovať na potreby zákazníkov, optimalizuje náklady na IT a zároveň tak posilňuje aj konkurencieschopnosť. Od tohto dňa je produkt možné zakúpiť prostredníctvom autorizovaných partnerov.

Ďalšou správou, ktorú spoločnosť Microsoft oznámila je, že riešenie operačného systému pre servery s kódovým označením “Windows Server 8“ dostalo nový oficiálny názov Windows Server 2012. Hlavnou úlohou optimalizovaného cloudového operačného systému je pomôcť firmám všetkých veľkostí adaptovať privátny a hybridný cloud computing. To umožní rýchlejšiu správu dát, ušetrí financie a poskytne výhodu voči konkurencii. Zatiaľ je prístupný vo verzii Beta (US).

Privátny cloud je prirodzeným evolučným krokom v správe a spôsobe využívania IT infraštruktúry, ktorý vychádza z neustále rastúcich požiadaviek moderných spoločností na jej efektívnejšie a transparentnejšie využívanie. Cieľom je najmä pružné škálovanie dodávaných aplikácií a služieb na základe skutočných, obchodných potrieb spoločnosti.

Viac online informácií o System Center 2012 a Windows Server 2012 nájdete tu (US).


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk