Pri kúpe Windows 7 bude prechod na Windows 8 výhodnejší

Publikované: 4. júna 2012

Spoločnosť Microsoft od 2. júna celosvetovo sprístupnila možnosť zvýhodneného prechodu na nový systém Windows 8 Pro za 14,99 EUR s DPH. Ponuka sa týka všetkých novozakúpených PC s nainštalovaným systémom Windows 7 Home Premium, Professional alebo Ultimate, ktoré budú zakúpené od tohto dátumu.


Spoločnosť Microsoft od 2. júna sprístupnila zákazníkom po celom svete možnosť nerobiť kompromisy, kedy kúpiť nový počítač. Všetci spotrebitelia si môžu už dnes kúpiť počítač s Windows 7 a neskôr výhodne prejsť na operačný systém Windows 8 Pro. Každý zákazník, ktorý si od 2. júna 2012 kúpi počítač s nainštalovaným systémom Windows 7 Home Premium, Professional alebo Ultimate bude mať možnosť prejsť na systém Windows 8 Pro za zvýhodnenú sumu 14, 99 EUR s DPH, v čase, keď bude uvedený na trh.

„Zákazníkov, ktorí potrebujú kúpiť počítač už dnes, nechceme ochudobniť o možnosť používať Windows 8, ktorý bude uvedený čoskoro. Celý proces realizácie tejto aktualizácie sme si v spoločnosti Microsoft zobrali pod vlastné krídl, a tým by sme chceli tento krok zjednotiť a čo najviac zjednodušiť. Preto ponúkneme aj 90 dňovú podporu pre tých, ktorí aktualizáciu zrealizujú. Očakávame, že veľké percento spotrebiteľov túto možnosť privíta a aktualizáciu prevedie.“

Prechod môžu zákazníci realizovať prostredníctvom stránky https://windowsupgradeoffer.com/sk-sk, kde je potrebná registrácia. Keď bude systém Windows 8 Pro k dispozícii, spoločnosť Microsoft pošle e-mailom propagačný kód a pokyny na nákup. Následne bude možné stiahnuť a nainštalovať systém Windows 8 Pro do kompatibilného počítača, v ktorom je nainštalovaný Asistent pri inovácii systému Windows.

Proces bude vyzerať nasledovne:

01

Kúpa počítača musí byť realizovaná v období medzi 2. júnom 2012 a 31. januárom 2013 a aktualizácia systému musí prebehnúť do 28. februára 2013. Platba bude možná iba bankovými kartami, ktorými je možné platiť na internete (kreditné alebo hybridné).

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk