Spoločnosť Microsoft uvoľnila Windows Server 2012 vo verzii Release Candidate

Publikované: 4. júna 2012

Spoločnosť Microsoft sprístupnila novú verziu optimalizovaného cloudového systému Windows Server 2012 vo verzii Release Candidate. Do 1. marca 2012 bola známa aj pod označením Windows Server 8.


Spoločnosť pred pár dňami Microsoft sprístupnila ďalšiu verziu optimalizovaného cloudového operačného systému Windows Server 2012 (US) vo verzii Release Candidate na sťahovanie a testovanie. K dispozícii je na tejto (US) stránke.

Hlavnou úlohou Windows Server 2012 je pomôcť firmám všetkých veľkostí adaptovať privátny a hybridný cloud computing. To umožní rýchlejšiu správu dát, ušetrí financie a poskytne výhodu voči konkurencii. Beta verziu systému si od 1. marca 2012 stiahlo viac ako 300 000 používateľov.

Windows Server 2012 ponúka organizáciám možnosť budovať privátny cloud prostredníctvom integrovaného prístupu, ktorý efektívne zodpovedá základné otázky súvisiace s podnikaním a IT. Nový server zabezpečuje multiprístupovú platformu pre cloud s vysokou dostupnosťou, širokými možnosťami obnovy výpadku a automatizácie v kombinácii s cenovo dostupným hardvérom, a ponúka tak softvérovým vývojárom ideálnu aplikačnú platformu.

Viac informácii na blogu Jeffreyho Snovera (US), hlavného architekta pre divíziu Windows Server v Microsoft Corporation.

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk