Microsoft Office 365 sprístupní firmám podnikový softvér formou výhodných mesačných poplatkov

Publikované: 26. júna 2012

Vďaka technológii Office 365 firmy ušetria desiatky percent vstupných nákladov na informačné technológie. Office 365 predstavuje prístup k profesionálnemu e-mail s vlastnou doménou, zdieľaným kalendárom, okamžitým správam, videokonferenciám a spolupráci na dokumentoch odkiaľkoľvek. Bez starostí o správu serverov, nákup a inováciu hardvéru a diskovej kapacity, nástroj zjednodušuje podnikom všetkých veľkostí prístup k vybraným produktom spoločnosti. Tie sú poskytované cez internet a sú k dispozícii 24 hodín denne vždy v najaktuálnejšej verzii.


Spoločnosť Microsoft sprístupnila aj slovenským zákazníkom cloudovú službu Office 365, ktorá zahŕňa softvér pre e-maily, úpravy a zdieľanie dokumentov, zjednotenú komunikáciu, vrátane videokonferencií a vytvárania vlastných webstránok. Platobný mechanizmus za služby Office 365 je formou mesačných poplatkov . Platba je účtovaná podľa počtu používateľov a úrovne kombinácií vybraných balíčkov. Výhodou je presná predikovateľnosť mesačných nákladov a flexibilné pridávanie resp. uberanie účtov podľa toho, ako sa daná spoločnosť rozvíja.

„Vďaka Office 365 môžu podnikatelia a malé firmy získať potrebný softvér a IT riešenia za krátky čas, bez počiatočných investícií, s možnosťou flexibilne prispôsobovať používané funkcie povahe podnikania. Väčšie spoločnosti môžu svoje IT zjednodušiť a kapacity použiť na riešenie strategických otázok. Menšie spoločnosti a malí podnikatelia budú mať po prvýkrát možnosť používať profesionálne IT služby, avšak len za zlomok ich obstarávacej ceny pri dostupných mesačných poplatkoch,“ doplnil Martin Čerňák, manažér divízie Office spoločnosti Microsoft Slovakia.

Kľúčovým prostriedkom na využívanie nového cloudového riešenia Office 365 je pripojenie na internet, čo umožňuje používateľom spolupracovať s kolegami jednoduchšie, odkiaľkoľvek a na prakticky akomkoľvek zariadení. Možnosť pracovať súbežne na jednom dokumente, uskutočňovať videokonferencie v reálnom čase či zdieľať pracovné kalendáre, sú len niektoré z mnohých ďalších výhod. Office 365 zjednodušuje prístup k IT technológiám spoločnostiam, pre ktoré by boli počiatočné kapitálové výdavky na vybudovanie vlastnej IT infraštruktúry privysoké.

Podľa výpočtov spoločnosti Microsoft môžu úspory zákazníkov dosiahnuť desiatky percent. Napríklad firma s 300 zamestnancami môže vďaka minimálnym investíciám do hardvéru a nižším prevádzkovým nákladom ušetriť počas 3 rokov až 40 % IT rozpočtu. Firma so 100 zamestnancami môže svoje náklady na IT znížiť dokonca až o polovicu.

„Prechod na Office 365 nám umožnil optimalizovať náklady na IT infraštruktúru, ktoré sa podľa prvých prepočtov znížili o cca 40 %. Poskytuje nám zároveň flexibilitu, ktorá je tak potrebná v našom dynamicky sa meniacom odvetví. Toto nové riešenie sa stalo zároveň integračnou platformou, ktorá zefektívňuje prácu a komunikáciu v rámci spoločnosti,“ vysvetľuje Ing. Ján Rak, technický riaditeľ spoločnosti Strabag Property and Facility Services s. r. o., ktorá Office 365 už implementovala.

V rámci služby Office 365 si firmy môžu vybrať z niekoľkých a rôznych balíčkov, ktoré v sebe kombinujú trojicu obľúbených serverových produktov od Microsoftu. Ide o poštový server Exchange Online s veľkosťou schránky na užívateľa 25 GB, SharePoint Online na zdieľanie dokumentov s celkovou kapacitou pre firmu až 1TB dát a Lync Online pre hlasovú, textovú i video komunikáciu. Súčasťou väčšiny balíčkov sú tiež webové kancelárske aplikácie Office Web Apps. Firmy si cez mesačné poplatky môžu zabezpečiť aj licencia na kompletný balík Microsoft Office Professional Plus.

Viac informácií na stránke www.office365.sk.

Úspory a lepšie služby aj pre slovenské školstvo, pedagógov a študentov

Spoločnosť Microsoft ďalej oznámila, že cloudové služby Office 365 poskytne aj slovenským školám prostredníctvom balíka Office 365 pre vzdelávanie. Služby budú môcť používať všetci študenti, pedagógovia a ďalší zamestnanci škôl. Okrem komplexného e-mailu s 25 GB schránkou, online archívom a ochranou proti vírusom a spamu, budú môcť školy vďaka Office 365 pre vzdelávanie organizovať napríklad videohovory a videokonferencie alebo webové semináre . K dispozícii dostanú prostriedky na vytváranie osobných a tímových webov, na ktoré môžu ukladať informácie a dokumenty, a tie následne zdieľať s ostatnými alebo na nich spoločne pracovať.

Skúsenosti s Office 365 na Slovensku získala už súkromná škola Cambridge International School, ktorá na nové riešenie prešla zo schránok hostovaných na Gmail Google Apps. Detaily popisuje prípadová štúdia www.microsoft.com/slovakia/casestudies/cambridgeschool.mspx.

Vďaka službe Office 365 pre vzdelávanie môžu školy znížiť náklady na informačné technológie a ich správu, nakoľko namiesto investícií do vlastného hardvéru a klasických softvérových licencií budú prostredníctvom internetu využívať vždy najaktuálnejšie softvérové aplikácie prevádzkované priamo v dátových centrách Microsoftu.

Viac informácií na stránke www.office365.sk

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk