Fórum o podnikateľských nápadoch a skúsenostiach prilákalo stovku mladých ľudí

Publikované: 16. novembra 2012

Pálffyho palác sa v utorok, 13. novembra 2012, naplnil mladými začínajúcimi podnikateľmi a študentmi zo stredných a vysokých škôl. Na podujatí Entrepreneurship Forum 2012 v rámci globálneho týždňa podnikania odzneli príbehy odborníkov na podnikanie.


Cieľom podujatia bolo inšpirovať mladých ľudí a motivovať k podnikaniu. Úvodné a povzbudivé slová študentom odovzdali generálny riaditeľ Microsoft Slovakia Markus Breyer, obchodná riaditeľka pre verejnú správu Marcela Havrilová a prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec.

„Podpora podnikavosti mladých ľudí je investícia do budúcnosti Slovenska. Pomáha pripravovať generáciu mladých podnikateľov, ktorí v ekonomike krajiny zohrávajú dôležitú úlohu. Podnikavosť je o schopnosti premeniť nápady na reálne skutky, na podnikateľský nápad, na reálny biznis. Inovatívnosť a odvaha sú tým, čomu venujeme u nás v Microsofte veľkú podporu, lebo veríme v potenciál mladých ľudí, “ vyjadrila sa k tejto téme Marcela Havrilová, riaditeľka pre verejnú správu v spoločnosti Microsoft Slovakia.

Marián Marek (PosAm) a Martin Maisner (Rowan Legal) sa s účastníkmi podelili o vlastné príbehy plné neistoty, riziká a odvahy. Vo svojich prezentáciách nastolili dôležité otázky, nad ktorými by sa mali začínajúci podnikatelia zamyslieť. Blok venovaný iniciatívam odštartovala Grétka Balátová (JASR). V krátkosti predstavila program Povolanie podnikateľ a aj jedného z absolventov – Richarda Kačíka (Lightech), ktorý preniesol svoju záľubu do podnikania. Využitie IT pri budovaní podnikateľského subjektu priblížil Miro Kubovčík (Microsoft Slovakia). Predseda ZMPS Ján Solík predstavil činnosť združenia. Spomenul niekoľko zaujímavých aktivít pre podnikateľov, napr. Klub podnikateľských anjelov Slovenska či trh nápadov a kapitálu. Na záver k necelej stovke študentom prehovoril Daniel Minárik, autor projektu, ktorý získal ocenenie Podnikateľský nápad roka 2012 so svojou aplikáciou RBi. S myšlienkou, že kľúčom k úspechu každej firmy sú jej ľudia, ukončila podujatie Renáta Bláhová (BMB Leitner), odborníčka v oblasti medzinárodného daňového práva.

Podujatie zhodnotila generálna riaditeľka JASR Monika Korkošová ako inšpiratívne a prínosné. „Sme nesmierne radi, že prišli medzi študentov skutočne profesionálni odborníci, ktorí porozprávali, ako sa dostali z nuly do prvej ligy. Veríme, že to mnohých účastníkov motivovalo ako aj predstavené iniciatívy podporujúce štart podnikania,“ povedala riaditeľka.

Podujatie realizovali spoločnosti Microsoft Slovakia, Junior Achievement Slovensko a Združenie mladých podnikateľov Slovenska v rámci programu Microsoft YouthSpark.

Program YouthSpark, ktorý len pred nedávnom predstavila spoločnosť Microsoft, ponúka mladej generácii nové príležitosti a možnosti zamestnať sa alebo podnikať. Počas najbližších 3 rokov by mal YouthSpark vytvoriť nové príležitosti pre 300 miliónov mladých ľudí vo viac ako 100 krajinách sveta. Program zastrešuje niekoľko globálnych programov pre mladých ľudí, ktoré Microsoft pripravil v spolupráci s vládami, neziskovými organizáciami a súkromným sektorom.

O organizácii

JASR poskytuje mladým ľuďom nadštandardné podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie. Vzdelávacie programy, ktoré sú určené pre mladých ľudí od 10 rokov, sa realizujú metódou zážitkového učenia od roku 1992. V súčasnosti má JASR viac ako 225.000 absolventov programov a pýši sa mnohými úspechmi či oceneniami zo súťaží nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

 

Fotogaléria


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk