Microsoft ohlásil všeobecnú dostupnosť infraštruktúry ako služby v cloude Windows Azure

Publikované: 16. apríla 2013

Microsoft včera oznámil všeobecnú dostupnosť infraštruktúry ako služby v cloude Windows Azure. Služby Windows Azure Virtual Machines a Virtual Network sa teda z fázy “preview” dostali do produkčne plne podporovaných služieb. Obe patria do kategórie "infraštruktúra ako služba" (IaaS), ktorá umožňuje zákazníkom prevádzkovať riešenia a infraštruktúru v cloude. Sprístupnením služieb Windows Azure Virtual Machines a Virtual Network sa stal Microsoft jediným poskytovateľom cloudu, ktorý plne podporuje hybridné riešenia postavené na platformových a infraštruktúrnych službách cloudu a aplikáciách/IT službách prevádzkovaných v sieti zákazníka. Zákazníci využívajúci zdroje dátových centier Windows Azure majú k dispozícii Windows aj Linux servery s predinštalovaným operačným systémom z galérie virtuálnych serverov. Zároveň je podporovaná aj možnosť preniesť do cloudu virtuálne servery predpripravené v sieti zákazníka. Nové služby Windows Azure tak výrazne rozširujú možnosti využitia cloudu v podnikovom prostredí. Microsoft sa zároveň zaviazal prispôsobovať ceny cloudových komoditných služieb (virtuálne servery, úložisko, prenosy dát) cenám Amazon Web Services.

Prispôsobenie alokovaných zdrojov dátového centra nárokom zákazníckych riešení prináša nielen úsporu v rýchlosti nasadenia, ale aj v nákladoch na prevádzku riešení. Windows Azure používajú vo svojich riešeniach globálne aj významné slovenské spoločnosti, ako napr. Sygic a.s., Tempest a.s., YMS, a.s., Anasoft APR, spol s r.o., Millennium 000, spol. s r.o., Data System Soft, spol. s r.o., ScrumDesk s.r.o., Work in Field s.r.o. a iné.

Ďalšie informácie nájdete na blogu produktového tímu Windows Azure a na blogu Scotta Guthrieho, viceprezidenta divízie Microsoft Server and Tools Business.

Lokálne informácie v slovenčine sú na blogu pre slovenských vývojárov.

Cloudové služby Windows Azure je možné bezplatne otestovať v rámci 90-dňovej skúšobnej verzie.

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk