Microsoft a Oracle oznamujú obchodné partnerstvo

Publikované: 25. júna 2013

Spoločnosť Microsoft a Oracle dnes oznámili partnerstvo, ktoré umožní zákazníkom prevádzkovať softvér Oracle v systéme Windows Server Hyper-V a na platforme Windows Azure. Zákazníci si tak budú môcť nasadiť Oracle softvér, vrátane platformy Java, Oracle Database a Oracle WebLogic Server, na oboch spomínaných produktoch spoločnosti Microsoft.


Vďaka tejto spolupráci budú mať zákazníci v oblasti cloud computingu väčší výber a flexibilitu. Spoločnosť Oracle bude certifikovať a podporovať svoj softvér na platformách spoločnosti Microsoft – Server Hyper-V a Windows Azure a zároveň sprístupní Oracle Linux zákazníkom služby Windows Azure. Naopak, spoločnosť Microsoft bude poskytovať pre zákazníkov Windows Azure platformy spoločnosti Oracle – Java, Oracle Database a Oracle WebLogic Server. Vývojári Java, odborníci v oblasti IT a IT spoločnosti tak budú môcť naplno využiť flexibilitu platforiem oboch spoločností.

"Spoločnosť Microsoft chce firmám poskytnúť to, čo potrebujú. Preto im ponúkame možnosti prevádzkovať podnikové úlohy podľa potrieb v privátnom cloude, verejnom cloude alebo prostredníctvom obidvoch," povedal Steve Ballmer, výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft.

"Zákazníci spoločnosti Microsoftu môžu od teraz využívať flexibilitu nášho unikátneho hybridného cloudového riešenia aj pre aplikácie a databázy Oracle rovnako, ako tieto výhody môžu už roky využívať na platforme Windows Server," dodal Peter Jirsák, manažér divízie servorov, Microsoft Slovakia.

"Technologické prostredie sa dynamicky mení, a preto sa aj naši zákazníci musia týmto zmenám rýchlo prispôsobovať, aby spĺňali požiadavky súčasného sveta," povedal Mark Hurd, prezident spoločnosti Oracle. "Našim zákazníkom poskytujeme flexibilitu a možnosť výberu prostredníctvom rozmanitých možností nasadenia nášho softvéru, vrátane on-premises, ale aj verejných, privátnych a hybridných cloudových riešení. Spolupráca so spoločnosťou Microsoft rozširuje naše partnerstvo a odzrkadľuje sa najmä v ďalších možnostiach, ktoré vieme zákazníkom poskytnúť."

Ďalšie informácie o zmenách, ktoré nadobudli účinnosť dnešným dňom sú k dispozícii na blogu spoločnosti Oracle.

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk