Víťazi študentskej súťaže Imagine Cup sú známi. Microsoft ich odmení cenami za viac ako 1 milión dolárov

Publikované: 12. júla 2013

Prvými miestami sa môžu pochváliť Veľká Británia, Rakúsko ale aj Portugalsko

Spoločnosť Microsoft dnes vyhlásila víťazov 11. ročníka svetovej technologickej súťaže pre študentov - Imagine Cup. Súťažilo sa v troch hlavných kategóriách – Inovácie, Hry a Svetové občianstvo.


Imagine Cup 2013

Mená víťazov odzneli na slávnostnom ceremoniály, ktorý sa konal v historickom Alexandrijskom divadle v Petrohrade. Zúčastnilo sa ho viac ako 800 študentov, rozhodcov, partnerov, ruských hodnostárov a zástupcov médií z celého sveta. Slávnostné podujatie bolo vyvrcholením štvordňovej súťaže a zároveň bolo oslavou uvedenia nových nápadov do života prostredníctvom technológií a tímovej spolupráce.

Svetového finále sa tento rok zúčastnilo 87 študentských tímov zo 71 krajín sveta. Navzájom si pomerali sily po tom, ako zvíťazili v lokálnych a online súťažiach po celom svete. Počas celého roka trvania súťaže do spoločnosť Microsoft venovala vecné a peňažné ceny v celkovej sume viac ako 1 milión dolárov.

Na slávnostnom vyhlasovaní boli okrem hlavných cien boli udelené aj tri ďalšie ceny z oblasti produktov spoločnosti Microsoft zameraných na riešenie konkrétnych problémov, ako aj osem špeciálnych cien od sponzorov súťaže.

“Za posledných 11 rokov sa Imagine Cup stal miestom inšpirácie a inovácie pre študentov z celého sveta,” povedal Steve Guggenheimer, viceprezident a chief evangelist spoločnosti Microsoft. “Študenti, ktorí sa zúčastňujú tejto súťaže, ukazujú to najlepšie z oblasti inovácií zo svojich domovských krajín a spoločne tak vytvárajú nové aplikácie, inovácie a služby, ktoré menia spôsob, akým spolupracujeme, učíme sa a akým svet momentálne funguje. Sme nesmierne hrdí na tohtoročných finalistov Imagine Cup, ktorí počas tohto úžasného týždňa predstavili množstvo zaujímavých projektov a technológií.”

Imagine Cup 2013

Slovensko na svetovom finále reprezentoval tím Quattro Formaggi s aplikáciou Speekle, ktorá pomáha deťom s rečovou vadou prekonať tento handicap pomocou domáceho cvičenia.
Celosvetová súťaž Imagine Cup budúci rok vyvrcholí v Redmonde, sídle spoločnosti Microsoft. Steve Ballmer prezradil o ďalšom ročníku súťaže viac prostredníctvom videa, ktoré je k dispozícii tu.

Víťazi 11. ročníka súťaže Imagine Cup sú v hlavných 3 kategóriách nasledovní:

Inovácie

  • Prvé miesto, cena $50,000: Team Colinked, Veľká Británia, Projekt: SoundSYNK
  • Druhé miesto, cena $10,000: Team DORA, Slovinsko, Projekt: DORA
  • Tretie miesto, cena $5,000: Team MYRA, Thajsko, Projekt: SkyPACS

Hry

Svetové občianstvo

Všetky kategórie a ich víťazov nájdete tu.

Viac o súťaži Microsoft Imagine Cup

Cieľom súťaže Imagine Cup je podporovať inovatívne nápady študentov a pomôcť im v ich realizácii do praxe. Študenti sa môžu registrovať a súťažiť prihlásením sa na stránke http://imaginecup.com/main/compete.

Imagine Cup poskytuje študentom platformu na predvedenie a zdieľanie ich projektov a zároveň kladie veľký dôraz na prípravu týchto šikovných mladých ľudí, aby sa stali úspešnými podnikateľmi v globálnom meradle.

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk