Nová prevádzková a marketingová riaditeľka v Microsoft Slovakia

Publikované: 12. augusta 2013

Spoločnosť Microsoft Slovakia má novú prevádzkovú a marketingovú riaditeľku. Od 1. augusta 2013 sa ňou stala Svetlana Likhareva, ktorá bude mať na starosti vedenie marketingového oddelenia slovenskej pobočky.


Spoločnosť Microsoft oznámila nové meno prevádzkovej a marketingovej riaditeľky slovenskej pobočky. Od 1. augusta 2013 je ňou Svetlana Likhareva, ktorá bude vo svojej funkcii zodpovedná za celkové riadenie oddelenia marketingu slovenskej pobočky spoločnosti.

Svetla Likhareva prišla na Slovensko z Ruska, kde pôsobila v pobočke Microsoft Rusko šesť rokov. Pred príchodom na slovenskú pobočku bola zodpovedná za plánovanie, rozhodovanie a exekúciu pre produktovú rodinu Windows Server, SQL Server, System Center a Windows Azure. Pred nástupom do Microsoftu Svetlana pracovala na niekoľkých pozíciách v spoločnosti Intel, kde spolupracovala s medzinárodnými, ale aj lokálnymi spoločnosťami zaoberajúcimi sa vývojom softvéru, ako je napríklad spoločnosť Lanit, jeden z najväčších systémových integrátorov v Rusku. Svetlana je absolventkou Moskovskej štátnej technickej univerzity N. E. Baumana, v odbore aplikovanej matematiky. Je vydatá a má šesťročnú dcéru.

“Som nadšená, že som sa stala súčasťou slovenského tímu práve v tomto čase. Nové prostredie a krajina bude pre mňa inšpiráciou a verím, že moje znalosti a skúsenosti prispejú k úspechu slovenskej pobočky ,” zhodnotila svoj príchod na Slovensko Svetlana.

Na uvoľnené miesto nastúpila po Viliamovi Bendíkovi, ktorý túto pozíciu zastával od decembra 2011.

Fotogaléria


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk