Predaje konzoly Xbox 360 z roka na rok narastajú

Publikované: 3. marca 2014

Na slovenskom konzolovom trhu získala herná konzola Xbox 360 nadpolovičný podiel.


Herná konzola Xbox 360 získala nadpolovičný podiel na slovenskom konzolovom trhu a udržala si ho počas celého kalendárneho roka 2013. Vyplýva to z merania počtu predaných kusov nezávislou agentúrou GfK. Podiel Xbox 360 sa z roka na rok zväčšuje a zostal stabilný aj v období, kedy sa uvádzali herné konzoly novej generácie.

“Podiel konzoly Xbox 360 na slovenskom trhu nás mimoriadne teší. Predaje z roka na rok narastajú vďaka výhodným baleniam konzoly s novým dizajnom a širokej ponuke pripravovaných a vydaných herných titulov,” povedal Marek Fedorov, manažér divízie Xbox v spoločnosti Microsoft Slovakia. “Konzolu Xbox 360 podporujeme a plánujeme podporovať skvalitnením online zážitkov a posilnením doplnkových služieb na Xbox Live,” dodal.

Do tejto stratégie zapadá program Games with Gold, určený hráčom so zlatým členstvom Xbox Live, ponúkajúci plné hry zadarmo každý mesiac a pripravované herné tituly.

Prvou lastovičkou bola multiplayerová online akcia World of Tanks: Xbox 360 Edition spustená 12. februára, na ktorú nadviaže jedna z najočakávanejších hier roka 2014 - Titanfall. Vo verzii pre Xbox 360 bude dostupná od 28. marca 2014.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach Xbox.com alebo na facebookových stránkach.

Služby Xbox Live využíva 48 miliónov hráčov v 41 krajinách sveta.


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk