Najčastejšie otázky

Informácie o novom balíku Office

Ktoré produkty balíka Office sú k dispozícii pre domácnosti a podnikateľov?

Pre domácnosti a podnikateľov sa vydávajú nové produkty. Nižšie uvedené produkty možno používať v domácnosti a v malom podniku v závislosti od licenčných obmedzení.

Produkt balíka OfficeKde ho môžem používať?
Office 365 Premium pre domácnosti V domácnosti
Office 365 University Len pre oprávnených študentov, fakulty a zamestnancov vysokej školy.
Office 2013 pre študentov a domácnosti V domácnosti
Office 2013 pre podnikateľov V domácnosti a pre podnikateľov
Office 2013 Professional V domácnosti a pre podnikateľov
Office 365 Small Business Premium Pre podnikateľov
Word 2013 Aplikácie balíka Office je možné kúpiť ako samostatné produkty alebo ako súčasť balíka Office alebo plánu služieb Office 365. Práva na používanie sa líšia v závislosti od konkrétneho zakúpeného produktu.
Excel 2013
PowerPoint 2013
Outlook 2013
OneNote 2013
Access 2013
Publisher 2013

Ďalšie informácie o novom balíku Office pre podnikateľov sa nachádzajú na našich , stránkach balíka Office pre podnikateľov.

Čo je nové v tomto vydaní balíka Office?

Známe aplikácie balíka Office ako Word, Excel a PowerPoint obsahujú nové funkcie, ktoré vám pomáhajú tvoriť, komunikovať a pracovať ešte efektívnejšie a prakticky z ľubovoľného miesta.

Zistite, čo je nové v aplikáciách balíka Office
Okrem aktualizácie tradičných balíkov Office sme vyvinuli úplne nové predplatené verzie balíka Office, ktoré sú navrhnuté špeciálne na dnešný spôsob používania balíka Office. Každá nová ponuka na predplatné bude zahŕňať verzie 2013 aplikácií balíka Office, napríklad Word, Excel a PowerPoint, a k tomu cloudové služby, ako napríklad minúty na volanie do sveta cez Skype a online ukladací priestor v službe SkyDrive.

Predplatitelia dostanú aj budúce práva na inovácie verzií, ako aj na použitie vo viacerých osobných počítačoch alebo Macoch a vo vybratých mobilných zariadeniach. Možnosť používania aplikácií balíka Office v osobných počítačoch, Macoch a iných zariadeniach sa líši v závislosti od platformy.

Neboli služby Office 365 len pre podnikateľov. Čo sa zmenilo?

Služby Office 365 naďalej zostávajú skvelou voľbou pre podnikateľov. K dispozícii sú plány navrhnuté pre spoločnosti všetkých veľkostí, od individuálnych konzultantov až po podniky. Novinkou v tomto vydaní je produkt Office 365 Small Business Premium, ktorý je navrhnutý pre podniky s počtom zamestnancov od 1 do 10.

V tomto vydaní tiež rozširujeme služby Office 365 o plány optimalizované na použitie v domácnosti a v škole: Office 365 Premium pre domácnosti a Office 365 University.

Aký je rozdiel medzi balíkmi Office 2013 a službami Office 365?

Microsoft Office je aj naďalej názvom nášho známeho produktívneho softvéru.

Balíky Office tradične obsahujú aplikácie ako Word, Excel, PowerPoint a Outlook. Všetky balíky Office 2013 obsahujú najnovšie verzie týchto aplikácií na použitie v jednom PC.

Názov Office 365 používame v prípade produktov, ktoré obsahujú cloudové služby, napríklad dodatočný online ukladací priestor v službe SkyDrive, minúty na volanie do sveta cez Skype pre domácnosti, webové konferencie cez Lync alebo e-mail hosťovaný v službe Exchange Online pre podniky.

Väčšina plánov služieb Office 365 obsahuje aj aplikácie balíka Office 2013 so všetkými funkciami, ktoré môžu používatelia nainštalovať do viacerých počítačov a zariadení. Za všetky produkty Office 365, napríklad Office 365 Premium pre domácnosti, Office 365 University a Office 365 Small Business Premium, sa platí vo forme predplatného, a to mesačne alebo ročne. Aktívni predplatitelia dostanú v rámci predplatného budúce práva na inovácie verzií. Oprávnenia sa líšia v závislosti od produktu.

Tu je niekoľko príkladov produktov, ktoré nesú názov Office alebo Office 365:

Názov produktu Obsahuje
Office 2013 pre študentov a domácnosti Programy balíka Office: najnovšie verzie programov Word, Excel, PowerPoint a OneNote
Použitie: v domácnosti v jednom osobnom počítači
Nákup: jednorazový nákup, trvalé práva na používanie
Office 365 Premium pre domácnosti Programy balíka Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access a Publisher pre počítače s Windowsom.
Cloudové služby: Cloudové služby SkyDrive a Office na požiadanie
Plus: Minúta na volanie do sveta cez Skype
Použitie: inštalácia až v piatich osobných počítačoch a Macoch v rámci jednej domácnosti
Nákup: ročné alebo mesačné predplatné, práva na automatické inovácie
Office 365 Small Business Premium Programy balíka Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher a Access
Cloudové služby: hosťovaný e-mail, webové konferencie
Použitie: najvhodnejší pre podniky s 1 – 10 používateľmi
Nákup: ročné predplatné, platené mesačne

Nákup balíka Office

Ktoré produkty balíka Office sú k dispozícii v mojej krajine alebo oblasti?

Nové produkty balíka Office sú k dispozícii vo väčšom počte krajín a oblastí než kedykoľvek predtým. Navštívte lokalitu Office.com/products, kde zistíte, ktoré produkty môžete kúpiť online od Microsoftu vo svojej krajine alebo oblasti.

Predplatené produkty balíka Office nie sú k dispozícii na všetkých trhoch. Na trhoch bez možnosti prihlásenia odberu si však môžete kúpiť trvalé verzie nového balíka Office pre jeden počítač.

Ak si vyberiete možnosť predplatiť si produkt, zobrazí sa selektor krajiny. Je dôležité vybrať krajinu, kde vám bude odber fakturovaný a kde budete softvér používať. Ak vyberiete krajinu, v ktorej nežijete, môže to viesť k problémom s nastavením a obnovením odberu.

Ako zistím, či v mojom počítači alebo zariadeniach možno spustiť nový balík Office?

Na úspešné spustenie balíka Office v osobnom počítači alebo Macu je potrebný Windows 7, Windows 8 alebo Mac OS X verzie 10.6 alebo novšej. Ďalšie systémové požiadavky:

Počítač a procesor: procesor x86 alebo x64 s frekvenciou 1 GHz a podporou súpravy inštrukcií SSE2 (PC), procesor Intel (Mac)

Pamäť: 1 GB pamäte RAM (32-bitová verzia alebo Mac) alebo 2 GB pamäte RAM (64-bitová verzia)

Pevný disk: 3 GB voľného miesta na disku (PC), 2,5 GB miesta na pevnom disku s formátom HFS+ (Mac)

Operačný systém (PC): Windows 7 alebo novší, 32-bitová alebo 64-bitová verzia; Windows 2008R2 alebo novší s rozhraním .Net 3.5 alebo novším. Nový balík Office nie je možné nainštalovať do počítača s Windowsom XP alebo Vista. Na použitie nového balíka Office s Windowsom 8 je potrebná verzia Release Preview alebo novšia. Získajte verziu Release Preview.

Operačný systém (Mac): Mac OS X verzia 10.6 alebo novšia

Grafika: hardvérové urýchlenie grafiky vyžaduje grafickú kartu DirectX 10 a rozlíšenie 1 366 x 728 (PC), rozlíšenie obrazovky 1 280 x 800 (Mac)

Ďalšie informácie
Môžem si Office vyskúšať pred zakúpením?

Áno. Môžete sa bezplatne zaregistrovať a vyskúšať služby Office 365 Premium pre domácnosti v rámci jedného mesiaca.

Pri registrácii na odber mesačnej skúšobnej verzie na webovej lokalite Office.com bude treba zadať podrobnosti vašej kreditnej karty a prihlásiť sa pomocou konta Microsoft. Na vašej kreditnej karte sa po prvom kalendárnom mesiaci bude automaticky účtovať poplatok, ako aj každý nasledujúci mesiac, aby ste mali naďalej prístup k všetkým funkciám služieb Office 365 Premium pre domácnosti. Registráciu môžete bez penalizácie zrušiť online počas skúšobného obdobia alebo po jeho uplynutí na lokalite www.office.com/myaccount.

Skúšobné verzie sú k dispozícii aj v prípade plánov služieb Office 365 pre podnikateľov vrátane služieb Office 365 Small Business Premium.

Čo ponúka skúšobná verzia služieb Office 365 Premium pre domácnosti?

Skúšobná verzia balíka Office poskytuje prístup k všetkým funkciám služieb Office 365 Premium pre domácnosti okrem dodatočného

ukladacieho priestoru veľkosti 20 GB v službe SkyDrive. Skúšobnú verziu balíka Office môžete mať nainštalovanú súbežne so svojou exitujúcou verziou balíka Office.

Bezplatná skúšobná verzia obsahuje:

Čo je konto Microsoft a prečo je potrebné pri využívaní softvéru balíka Office?

Konto Microsoft je nový názov konta Windows Live ID, ktorý sa zvykol používať v minulosti. Vaše konto Microsoft je kombináciou e-mailovej adresy a hesla, ktoré používate na prihlásenie do služieb ako Hotmail, Messenger, SkyDrive, Windows Phone, Xbox LIVE alebo Outlook.com. Ak používate e-mailovú adresu a heslo na prihlásenie do týchto alebo iných služieb, konto Microsoft už máte vytvorené. Kedykoľvek si však môžete zaregistrovať aj nové konto Microsoft.

V prípade tohto vydania balíka Office sa konto Microsoft používa na spustenie odberu balíka Office a na inštaláciu a správu softvéru balíka Office. Je pravdepodobné, že prihlásenie prostredníctvom konta Microsoft budete potrebovať aj na inštaláciu najnovších balíkov Office 2013.

Prostredníctvom konta Microsoft slúžiaceho na registráciu na odber služieb Office 365 alebo na inštaláciu balíka Office, sa treba prihlásiť vždy, keď chcete spravovať svoje konto. Prihlásiť sa treba napríklad vtedy, keď chcete nainštalovať Office do nového počítača v domácnosti alebo zmeniť fakturačné údaje svojho odberu.

Vždy, keď chcete nainštalovať Office do ďalšieho osobného počítača alebo Macu, keď chcete vybrať nový jazyk inštalácie alebo vykonať iné zmeny v rámci svojho konta, stačí sa len vrátiť na lokalitu www.office.com/myaccount a prihlásiť sa prostredníctvom konta Microsoft.

Výhody nového balíka Office

Ako si zabezpečím vždy najnovšie aplikácie balíka Office?

Zákazníci služieb Office 365 s aktívnymi predplatnými vždy získajú najnovšie verzie aplikácií balíka Office hneď, ako sú tieto verzie k dispozícii. Keď vydáme novú verziu balíka Office, dostanete oznámenie o možnosti aktualizovať softvér na najnovšiu verziu.

Môžem nainštalovať nový balík Office do Macu?

Ak si predplatíte odber služieb Office 365, či už produkt Office 365 Premium pre domácnosti alebo Office 365 University, aplikácie balíka Office, ako Word, Excel, PowerPoint a Outlook, môžete nainštalovať do Macu. Aplikácie dostupné pre používateľov Macu a čísla verzií sa môžu líšiť od aplikácií dostupných pre používateľov osobných počítačov.

Aktuálnymi verziami aplikácií balíka Office pre služby Office 365 sú verzie Office 2013 pre Windows a Office 2011 pre Mac. Zákazníci s aktívnym predplatným budú mať nárok na najnovšie verzie, keď tieto budú k dispozícii.

Bude balík Office rovnaký v osobnom počítači, Macu a mobilnom zariadení?

Nie, aplikácie balíka Office sú prispôsobené pre každú platformu a zariadenie tak, aby fungovali čo najlepšie.

Pre ktoré zariadenia bude Office k dispozícii?

Pri uvedení na trh Office podporuje počítače s Windowsom 7 a novšími verziami a Macy s operačným systémom Mac OS X 10.5.8 a novším. Office Mobile podporuje zariadenia Windows Phone s operačným systémom Windows Phone 7.5 a novším. Na lokalite www.office.com/information sa nachádzajú podrobnosti.

Môžem používať iné ako pôvodne zakúpené jazyky balíka Office?

Odber služieb Office 365 vám umožňuje nainštalovať Office v 40 rôznych jazykoch. V prípade služieb Office 365 Premium pre domácnosti alebo Office 365 University si jazyk, v ktorom sa má Office nainštalovať, môžete vybrať na lokalite www.office.com/myaccount. V niektorých oblastiach nebudú k dispozícii všetky jazyky.

Informácie o možnostiach jazyka dostupných v balíkoch Office 2013 nájdete na lokalite www.office.com/language.

Je možné otvoriť dokumenty služieb Office 365 alebo balíka Office pomocou starších verzií balíka Office?

Áno, používatelia predchádzajúcich verzií balíka Microsoft Office môžu dokumenty vytvorené v najnovšom vydaním balíku Office ľahko otvoriť pomocou balíkov Compatibility Pack a Service Pack.

Čo je Office na požiadanie?

Súčasťou plánu služieb Office 365 je Office na požiadanie. Umožňuje používať aplikácie balíka Office v počítačoch, v ktorých nie je nainštalovaný balík Office alebo sú v nich nainštalované jeho staršie verzie. Môže ísť napríklad o počítač v knižnici, v obchodnom centre alebo počítač požičaný od kamaráta. Namiesto toho, aby sa aplikácie do daného počítača nainštalovali natrvalo, sa do neho vysielajú prúdom údajov. Rýchlosť vysielania prúdu údajov závisí od rýchlosti internetového pripojenia. Keď tieto aplikácie zatvoríte, už nebudú k dispozícii iným používateľom daného počítača. Takisto im nebudú dostupné ani dokumenty, ktoré uložíte v službe SkyDrive, pokiaľ ich do počítača neuložíte lokálne. Office na požiadanie môžete používať v počítači s pripojením na internet a Windowsom 7 alebo novšou verziou.

Ako sa používa Office na požiadanie?

Ak ste si predplatili odber služieb Office 365 Premium pre domácnosti alebo Office 365 University, môžete pomocou funkcie Office na požiadanie vytvoriť nový dokument tak, že prejdete na lokalitu www.office.com, prihlásite sa pomocou konta Microsoft a potom na karte MÔJ OFFICE kliknete na položku Vytvoriť nový v rámci aplikácie, ktorú chcete použiť. Na novom dokumente budete môcť začať pracovať v priebehu niekoľkých sekúnd, dokonca ešte pred dokončením vysielania všetkých funkcií prúdom údajov. Pomocou funkcie Office na požiadanie tiež môžete získať prístup k existujúcim dokumentom zo služby Office.com alebo SkyDrive. Stačí sa len prihlásiť prostredníctvom konta Microsoft a otvoriť dokument, s ktorým chcete pracovať.

V prípade odberu služieb Office 365 Small Business Premium môžete Office na požiadanie používať tak, že sa prihlásite do svojho konta na lokalite www.office.com cez počítač, kde nie je nainštalovaný balík Office. Potom prejdite do SharePointu a otvorte súbor, s ktorým chcete pracovať, a vyberte možnosť na úpravu dokumentu v príslušnej aplikácii.

Aký je rozdiel medzi aplikáciami Office Web Apps a funkciou Office na požiadanie?

Nová funkcia Office na požiadanie dokáže v prípade potreby okamžite vysielať prúdom údajov aplikácie balíka Office do ľubovoľného počítača s Windowsom 7 alebo novšou verziou. Podobne ako aplikácie Office Web Apps, Office na požiadanie umožňuje používateľom prístup k balíku Office a k dokumentom z ľubovoľného miesta.

Aplikácie Office Web Apps sa hodia predovšetkým na rýchle zobrazenie a úpravy, zatiaľ čo Office na požiadanie v počítači poskytuje balík Office so všetkými funkciami.

Aplikácie Office Web Apps sú k dispozícii v rôznych operačných systémoch, zariadeniach a prehliadačoch a poskytujú prístup k nástrojom balíka Office a dokumentom v počítačoch bez Windowsu 7 (a starších verzií) a na iných platformách (Mac OS a Linux alebo tabletoch bez Windowsu).

Informácie o službe SkyDrive

Čo je SkyDrive?

SkyDrive je služba, ktorá vám umožňuje nahrať súbory do cloudového ukladacieho priestoru a následne k nim získať prístup z webového prehliadača, osobného počítača, Macu alebo iných zariadení bez potreby manuálnej synchronizácie alebo použitia káblov. Pri použití ukladacieho priestoru v službe SkyDrive už nikdy nezostanete bez dokumentov, poznámok, fotografií a videí, na ktorých vám záleží. Stačí sa len prihlásiť do webového prehliadača, prihlásiť na lokalitu skydrive.coma môžete si zobraziť svoj obsah alebo sa pustiť do jeho úprav.

Prečo Office ukladá dokumenty do služby SkyDrive?

Po uložení dokumentov do služby SkyDrive k nim máte jednoduchý prístup a môžete ich upravovať vo viacerých zariadeniach prakticky z ľubovoľného miesta. Odber služieb Office 365 Premium pre domácnosti a Office 365 University zahŕňa ďalších 20 GB ukladacieho priestoru v službe SkyDrive.

Sú dokumenty uložené v službe SkyDrive dostupné aj offline?

Áno. Vo väčšine osobných počítačov a Macov je pri ukladaní dokumentu v balíku Office predvolená možnosť, podľa ktorej sa daný dokument uloží v lokálnom priečinku SkyDrive v počítači, pričom tento priečinok sa automaticky synchronizuje so službou SkyDrive online. K dokumentom máte neustály prístup v lokálnom priečinku SkyDrive v počítači aj bez pripojenia na internet.

Koľko ukladacieho priestoru v službe SkyDrive dostanú zákazníci?

Všetci používatelia služby SkyDrive v nej bezplatne dostanú 7 GB ukladacieho priestoru. V prípade potreby si možno zakúpiť dodatočný ukladací priestor. Zákazníci s aktívnym odberom služieb Office 365 Premium pre domácnosti alebo Office 365 University dostanú ako súčasť odberu ďalších 20 GB ukladacieho priestoru v službe SkyDrive. Celkovo majú teda k dispozícii 27 GB ukladacieho priestoru. Týchto dodatočných 20 GB ukladacieho priestoru sa poskytuje v konte SkyDrive prepojenom s kontom Microsoft, pomocou ktorého sa vytvorilo konto odberu služieb Office 365.

Informácie o minútach na volanie do sveta cez Skype

Čo je Skype?

Skype vám umožňuje telefonovať s priateľmi, rodinou alebo kolegami cez internet z počítača, mobilného telefónu alebo iných zariadení. S ľuďmi, ktorí majú konto Skype, môžete uskutočňovať hovory, videohovory a odosielať si okamžité správy bezplatne alebo môžete využiť minúty na volanie do sveta cez Skype na hovory s priateľmi alebo rodinou s kontom Skype alebo bez neho na ich mobilný telefón alebo pevnú linku.

Čo sú minúty na volanie do sveta cez Skype?

Minúty na volanie do sveta cez Skype vám umožňujú jednoducho telefonovať s kýmkoľvek z ľubovoľného miesta. Súčasťou služieb Office 365 Premium pre domácnosti a Office 365 University je teraz 60 minút hovorov cez Skype do telefónnych sietí vo vyše 40 krajinách. Je to jednoduché. Stačí zavolať zo služby Skype a priatelia alebo rodina môžu zdvihnúť telefón.

Minúty na volanie do sveta cez Skype sú súčasťou služieb Office 365 Premium pre domácnosti a minúty na volanie do sveta cez Office 365 University bez ďalších poplatkov.

Môžem využiť minúty na volanie do sveta cez Skype v mobilnom telefóne?

Minúty na volanie do sveta cez Skype môžete využívať v ľubovoľnom zariadení, v ktorom je nainštalovaná služba Skype, bez ohľadu na to, či ide o mobilný telefón, tablet, TV alebo iné zariadenie.

Ako si mám aktivovať minúty na volanie do sveta cez Skype?

Ak máte konto Skype, prihláste sa na lokalite www.office.com/myaccount prostredníctvom konto Microsoft a potom kliknutím na prepojenie aktivujte minúty na volanie do sveta cez Skype. Ak konto Skype nemáte, vytvorte si ho a potom aktivujte minúty podľa vyššie uvedených krokov. Po aktivovaní minút sa na lokalite www.office.com/myaccount zobrazí potvrdenie.

Budú minúty na volanie do sveta cez Skype fungovať s mojim existujúcim odberom služby Skype?

Áno. Skype vyhodnocuje váš odber a používa ho v nasledujúcom poradí:

 • Minútová tarifa: Na prvom mieste je najnižšia tarifa, čo znamená, že minúty na volanie do sveta cez Skype sa použijú skôr ako všetky iné predplatené minúty.
 • Typ paušálu: Neobmedzený paušál sa použije skôr ako obmedzený paušál.
 • Dátum obnovenia minút: Ako prvé sa použijú mesačné minúty s najbližším dátumom obnovenia.
V ktorých krajinách je možné využiť minúty na volanie do sveta cez Skype?

Môžete telefonovať do nasledujúcich krajín:

Pevné linky a mobilné telefóny: Guam, Hongkong, OAO, Kanada, Portoriko, Singapur, Spojené štáty a Thajsko.

Len pevné linky: Argentína, Austrália, Belgicko, Čile, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Izrael, Írsko, Japonsko, Kórea, Luxembursko, Maďarsko, Malajzia, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rusko (len Moskva a Petrohrad), Slovensko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko a Venezuela.

Môžete telefonovať z ľubovoľnej krajiny na svete okrem nasledujúcich: Alžírsko, Arménsko, Azerbajdžan, Bahrajn, Bangladéš, Bielorusko, Čína, Egypt, Ghana, India, Katar, Kazachstan, Kórea, Kuvajt, Libanon, Líbya, Maroko, Namíbia, Pakistan, Côte d'Ivoire (Pobrežie Slonoviny), Rusko, Spojené arabské emiráty, Taiwan a Tunisko.

Minúty na volanie do sveta cez Skype sa nevzťahujú na špeciálne, prémiové a negeografické čísla. Nemožno cez ne uskutočňovať ani núdzové volania.

Môžem použiť minúty na volanie do sveta cez Skype na volanie do krajiny, ktorá nie je uvedená v zozname?

Skype ponúka širokú škálu kreditových a paušálových možností na doplnenie minút na volanie do sveta cez Skype. Na lokalite www.skype.com sa dozviete ďalšie podrobnosti.

Office 365 University

Čo je Office 365 University?

Office 365 University je štvorročný odber pre vysokoškolských študentov denného a externého štúdia, fakultu a zamestnancov v akreditovaných inštitúciách. Absolventi týchto inštitúcií oprávnení nie sú.

Po kúpe služieb Office 365 University u zúčastneného predajcu je potrebné overiť svoju oprávnenosť online, aby bolo možné Office aktivovať. Tiež sa na vás vzťahuje Licenčná zmluva koncového používateľa (EULA) služieb Office 365 University a pred aktiváciou produktu je potrebné vyjadriť súhlas s touto zmluvou. Požaduje sa prístup na internet. Proces overenia statusu študenta a zaslania žiadosti o uplatnenie nároku prebieha online. Každý oprávnený používateľ si môže uplatniť nárok na produkt Office 365 University raz za tri roky a môže si aktivovať maximálne dva tieto produkty.

Koľko licencií alebo inštalácií povoľujú služby Office 365 University?

Plán služieb Office 365 University povoľuje jednému používateľovi nainštalovať Office do dvoch osobných počítačov alebo Macov a do dvoch smartfónov alebo tabletov. Na lokalite www.office.com/information nájdete informácie o podporovaných zariadeniach.

Stiahnutie a inštalácia balíka Office

Vyžaduje si Office prístup na internet?

A. Prístup na internet je potrebný na inštaláciu a aktiváciu všetkých najnovších vydaní balíkov Office a všetkých plánov služieb Office 365. Po zakúpení je potrebné navštíviť lokalitu www.office.com/setup a zadať na nej kód Product Key a vytvoriť konto (pomocou konta Microsoft).

V prípade predplatených verzií balíka Office vrátane služieb Office 365 Premium pre domácnosti je potrebné prejsť online na správu konta predplatného, napríklad na inštaláciu balíka Office v iných počítačoch alebo na zmenu fakturačných možností. Pripojenie na internet je potrebné aj na pravidelné aktualizácie balíka Office a využívanie automatických inovácií, ako aj na prístup ku cloudovým službám Office 365, ako je napríklad SkyDrive a Skype.

Ako nainštalujem Office 365 Premium pre domácnosti alebo Office 365 University?

A. Navštívte lokalitu www.office.com/myaccount cez osobný počítač alebo Mac, kde chcete Office nainštalovať, a potom sa prihláste prostredníctvom konta Microsoft, ktoré ste použili na zakúpenie plánu. Po prihlásení kliknite na položku Inštalovať Office a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Ako nainštalujem Office 2013 pre študentov a domácnosti, Office 2013 pre podnikateľov alebo Office 2013 Professional?

Prejdite na stránku www.office.com/setup a na základe pokynov na obrazovke stiahnite softvér do počítača. Office môžete nainštalovať do jedného počítača.

Navštívte lokalitu www.office.com/myaccount, ak si chcete objednať záložnú kópiu balíka Office alebo Office v tom istom počítači preinštalovať.

Ako dlho trvá stiahnutie a inštalácia balíka Office?

Office sa inštaluje rýchlejšie než kedykoľvek predtým vďaka technológii vysielania prúdu údajov Klikni a spusti, ktorá vám umožní používať aplikácie balíka Office ešte pred dokončením inštalácie. Technológiu Klikni a spusti využívajú všetky verzie nového balíka Office. Aktuálna rýchlosť sťahovania závisí od rýchlosti internetového pripojenia.

Mám nainštalovať 32-bitovú alebo 64-bitovú verziu balíka Office?

V predvolenom nastavení sa nainštaluje 32-bitová verzia balíka Office. 32-bitovú verziu balíka Office vám odporúčame nainštalovať aj vtedy, ak je vo vašom počítači 64-bitová verzia Windowsu, pretože je kompatibilnejšia s aplikáciami a doplnkami, ktoré fungujú s balíkom Office. Ak chcete nainštalovať 64-bitovú verziu balíka Office, môžete tak urobiť pomocou nasledujúcich krokov:

 • Office 365 Home Premium Preview: Prejdite na stránku www.office.com/myaccount, potom na položku Jazyky a možnosti inštalácie(Language and Install Options) a potom kliknite na tlačidlo Ďalšie možnosti inštalácie (Additional Install Options).
 • Iné plány služieb Office 365: Prihláste sa do svojho konta na lokalite www.office365.com a vyberte možnosť inštalácie 64-bitovej verzie balíka Office.

V jednom a tom istom počítači nie je možné nainštalovať 64-bitovú aj 32-bitovú verziu balíka Office.

Najčastejšie otázky

Budú služby Office 365 fungovať s mojou kópiou balíka Office?

Služby Office 365 najlepšie fungujú s najnovšou verziou balíka Office, s balíkom Office 2010 a Office 2011 for Mac. Služby Office 365 fungujú s miernymi obmedzeniami aj s balíkom Office 2007. Ak máte staršiu verziu balíka Office a chcete používať služby Office 365, je potrebné, aby ste ju aktualizovali na novšiu verziu balíka Office, alebo sa zaregistrovali v rámci niektorého z mnohých plánov služieb Office 365, ktoré obsahujú najnovšiu verziu balíka Office. Spolu s najnovšou verziou balíka Office získate aj automatické aktualizácie, takže váš balík Office bude vždy aktuálny.

Čo je cloud?

Cloud je jednoduché pomenovanie webových výpočtových služieb hosťovaných mimo vašej organizácie. Ak používate cloudové služby, vaša IT infraštruktúra sa nachádza mimo vašich priestorov a spravuje ju tretia strana (t.j. je hosťovaná). Server teda nemáte vo svojej domácnosti ani podniku. V službách Office 365 sa napríklad ukladací priestor informácií, výpočty a softvér nachádzajú a spravujú vzdialene na serveroch vlastnených Microsoftom. Mnohé služby, ktoré používate denne, sú súčasťou cloudu – všetko od webového e-mailu až po mobilné bankovníctvo a ukladanie fotografií online. Keďže táto infraštruktúra je umiestnená online, resp. v cloude, máte k nej prístup prakticky všade, či už z počítača, tabletu, smartfónu alebo iného zariadenia s pripojením na internet.

Koľko používateľov podporujú služby Office 365?

Služby Office 365 sú škálovateľné a vhodné pre každého, počnúc firmou s jedným používateľom až po spoločnosti s desaťtisícami používateľov:

 • Služby Office 365 Small Business sú najvhodnejšie pre malé podniky s maximálne 10 zamestnancami a maximálny počet používateľov je 25.
 • Služby Office 365 Midsize Business sú vhodné pre spoločnosti s 11 až 250 zamestnancami a maximálny počet používateľov je 300.
 • Plány služieb Office 365 Enterprise sú vhodné pre organizácie rôznej veľkosti – od jedného zamestnanca až po viac než 50 000 používateľov.
Kde je uvedená moja krajina? Nezobrazuje sa v rozbaľovacom zozname na stránke registrácie.

Služby Office 365 sú k dispozícii v mnohých krajinách a jazykoch. Ak vaša krajina nie je uvedená v zozname, znamená to, že na váš trh sme zatiaľ príslušnú verziu služieb Office 365 neuviedli. Naďalej však pokračujeme v uvádzaní služieb Office 365 na nové trhy a po každom uvedení služieb Office 365 na nový trh túto skutočnosť verejne oznámime.

Začíname

Čo je potrebné nainštalovať po registrácii do služieb Office 365?

Na používanie služieb Office 365 netreba nič inštalovať. Microsoft poskytuje zákazníkom služieb Office 365 zadarmo inštalovateľný softvér s názvom Office Desktop Setup (Nastavenie počítača s balíkom Office), ktorý vám má pomôcť jednoducho pripojiť počítačovú verziu najnovšej verzie balíka Office, balíkov Office 2010 alebo 2007 k službám Office 365.

Office Desktop Setup ponúka mnoho výhod, ako sú napríklad:

 • Automatická detekcia potrebných aktualizácii.
 • Inštalácia aktualizácií a súčastí po schválení používateľom alebo bez zobrazenia výzvy prostredníctvom príkazového riadka.
 • Automatická konfigurácia Outlooku a Microsoft Lyncu na používanie so službami Microsoft Office 365.
 • Odinštalovanie softvéru z klientskeho počítača po spustení.

Office Desktop Setup nájdete v centre správy služieb Office 365.

Ak váš plán zahŕňa odber balíka Office, budete si ho môcť nainštalovať aj priamo z centra správy služieb Office 365.

Existujú minimálne požiadavky na nákup?

Stačí si zakúpiť jednu licenciu na používanie služieb Office 365.

Čo ak už vlastním názov domény?

Názov domény, ktorý vlastníte, môžete pridať do služieb Office 365 a vytvoriť tak e-mailové adresy a verejnú webovú lokalitu s danou doménou.

Prenesú sa mi informácie zo skúšobnej verzie do predplatných služieb Office 365?

Áno. Ak si kúpite licencie služieb Office 365 pre kontá, ktoré ste vytvorili počas používania skúšobnej verzie, informácie v týchto používateľských kontách a ich konfigurácia ostanú nezmenené. Po uplynutí platnosti skúšobnej verzie už nebudete môcť používať služby Office 365 bezplatne. K dispozícii budete mať ďalších 30 dní na nákup služieb Office 365 a po uplynutí tejto doby sa informácie vo vašom konte vymažú. Po vymazaní informácií z konta v skúšobnej verzii nebude možné tieto informácie obnoviť.

Kompatibilita a systémové požiadavky

Aké sú systémové požiadavky služieb Office 365?

Používatelia osobných počítačov:
Minimálne systémové požiadavky v počítači pre služby Office 365: Windows 7, Windows 8 alebo Windows 2008 R2 s technológiou .NET 3.5 alebo novšou; Office 2007 alebo novší; Microsoft Internet Explorer 8, 9 alebo 10, Mozilla Firefox 10.x alebo novšia verzia, Google Chrome 17.x.

Používatelia počítačov Mac:
Minimálne systémové požiadavky v počítači Mac pre služby Office 365: Mac OS X 10.6 alebo novší; Apple Safari 5 alebo novší; Office 2011 for Mac a Outlook 2011 for Mac.

Budú služby Office 365 fungovať s mojou kópiou balíka Office?

Služby Office 365 najlepšie fungujú s najnovšou verziou balíka Office, s balíkom Office 2010 a Office 2011 for Mac. Služby Office 365 fungujú s miernymi obmedzeniami aj s balíkom Office 2007. Ak máte staršiu verziu balíka Office a chcete používať služby Office 365, je potrebné, aby ste ju aktualizovali na novšiu verziu balíka Office, alebo sa zaregistrovali v rámci niektorého z mnohých plánov služieb Office 365, ktoré obsahujú najnovšiu verziu balíka Office. Spolu s najnovšou verziou balíka Office získate aj automatické aktualizácie, takže váš balík Office bude vždy aktuálny. alebo si zaregistrovali niektorý z mnohých plánov, ktoré obsahujú najnovšiu verziu balíka Office. Spolu s najnovšou verziou balíka Office získate aj automatické aktualizácie, takže váš balík Office bude vždy aktuálny.

Ktoré licencie Outlooku zahŕňajú podporu osobného archívu a politiky uchovávania údajov?

Licenčné požiadavky na osobný archív a politiky uchovávania údajov nájdete tu.

Otázky týkajúce sa webovej lokality

Čo je potrebné na pridanie názvu domény?

Ak chcete do služieb Office 365 pridať vlastnú doménu svojej organizácie, je potrebné mať prístup k záznamom DNS pre danú doménu. Ak tento prístup nemáte, obráťte sa v spoločnosti na osobu, ktorá má na starosti správu konta domény spoločnosti. Ďalšie informácie o doménach.

Technická podpora a ceny

Aký spôsob platby je možné použiť?

Môžete platiť všetkými najznámejšími kreditnými kartami. Suma predplatného bude uvedená v mesačnom výpise kreditnej karty. V prípade služieb Office 365 Enterprise, Midsize Business a samostatných plánov vám môžeme zaslať faktúru a v závislosti od vášho výberu služieb sa vám budú fakturovať mesačné alebo ročné poplatky. Keď si už budete môcť pozrieť faktúru, dostanete e-mailovú správu. Ak pri prihlasovaní na odber zadáte číslo nákupnej objednávky, toto číslo bude uvedené vo faktúre.

Poskytujete podnikom množstevné zľavy?

Áno, zľavy poskytujeme zákazníkom služieb Office 365, ktorí majú uzavretú zmluvu Enterprise Agreement (obvykle pri viac ako 250 licenciách) a ktorí si chcú zakúpiť multilicenciu. Ďalšie informácie.

Akým spôsobom je možné meniť plány?

Migrácia medzi plánmi služieb Office 365 Small Business a Office 365 Enterprise nie je možná. Ak chcete prejsť z plánu služieb Small Business na plán služieb Enterprise alebo opačne, najprv treba zrušiť konto aktuálneho plánu a potom sa zaregistrovať v rámci iného plánu. Konto môžete migrovať v rámci jednej skupiny plánov, napríklad z plánu služieb Small Business do plánu služieb Small Business Premium, alebo z jedného plánu služieb Enterprise do iného.

Dá sa odber kedykoľvek zrušiť?

Odber môžete kedykoľvek zrušiť. V závislosti od produktu a druhu odberu sa však za zrušenie pred uplynutím platnosti zmluvy môže účtovať pokuta. V prípade mesačného preplatného sa za vypovedanie zmluvy v ľubovoľnom termíne pokuta neúčtuje. Za predčasné zrušenie ročného preplatného sa môžu účtovať pokuty. Prečítajte si úplné znenie zmluvy Microsoft Online Subscription Agreement.

Čo sa stane s údajmi po zrušení odberu?

Vaše údaje patria vám. Ak sa rozhodnete zrušiť odber služieb Office 365, môžete si svoje údaje, napríklad e-maily a dokumenty z tímových lokalít, stiahnuť a uložiť ich na iné miesto. Údaje by ste mali uložiť skôr, ako zrušíte odber. Všetky údaje súvisiace s vaším kontom služieb Office 365 budú odstránené 90 dní po zrušení odberu.

Ako je zmeniť heslo?

Prejdite sem a zmeňte si heslo.

Budem potrebovať pomoc pri nastavovaní služieb Office 365. Kto mi môže pomôcť?

Partneri spoločnosti Microsoft sú vyškolené spoločnosti z oblasti IT a vývoja, ktoré vám môžu pomôcť s prechodom na služby Office 365 alebo s vývojom vlastných riešení pre váš podnik. Zoznam všetkých partnerov spoločnosti Microsoft nájdete na lokalite Microsoft Pinpoint.

Aká sadzba DPH sa uplatňuje?

Na účely DPH sa predaj služieb Office 365, platformy Windows Azure a služby Windows Intune spoločnosťou MIOL považuje za dodávku služieb z Írska a miesto dodávky (t. j. miesto daňového záväzku) závisí od miesta, kde sa zákazník nachádza a od jeho registrácie ako platiteľa DPH. Na tieto typy predaja sa vzťahujú nasledujúce pravidlá:

 • Ak zákazník sídli v Írsku a nedisponuje certifikátom 13B, ktorý ho oslobodzuje od platieb DPH, na všetky faktúry sa bude vzťahovať DPH platná v Írsku (momentálne vo výške 23 %). Írski zákazníci oslobodení od platby DPH budú platiť DPH vo výške 0 % pod podmienkou, že spoločnosti MIOL predložia platný certifikát 13B.
 • Ak zákazník sídli mimo Írska, ale v niektorej z krajín EÚ a je registrovaným platiteľom DPH, v Írsku sa bude uplatňovať DPH vo výške 0 % na základe zmluvy o zamedzení dvojakého zdanenia, a to na základe platného čísla DIČ zákazníka, predloženého počas nákupu.
 • Ak zákazník sídli mimo Írska, ale v niektorej z krajín EÚ a nie je registrovaným platiteľom DPH alebo je registrovaným platiteľom DPH a neposkytol spoločnosti MIOL platné číslo DIČ počas nákupu, použije sa DPH platná v Írsku v aktuálnej výške 23 %.
 • Ak zákazník sídli mimo krajín EÚ (okrem Švajčiarska), použije sa DPH platná v Írsku vo výške 0 %.
 • Ak zákazník sídli vo Švajčiarsku alebo Lichtenštajnsku, použije sa DPH platná vo Švajčiarsku v aktuálnej výške 8 %.
Ako je možné pridať, upraviť alebo odstrániť číslo DIČ?

Ak chcete pridať, upraviť alebo odstrániť číslo DIČ, prihláste sa do svojho konta a kliknite na položku Spravovať, vyberte možnosť Odber na úpravu a v časti týkajúcej sa čísla DIČ zvoľte príslušnú akciu.

Môžem prejsť na iné plány služieb Office 365?

Nemôžete migrovať medzi plánom služieb Office 365 Small Business a Office 365 Enterprise. Ak chcete prejsť od plánu Small Business k plánu Enterprise alebo naopak, musíte najprv zrušiť svoje konto s plánom, ktorý v súčasnosti používate, a potom sa zaregistrovať na iný. Vaše konto môže migrovať v rámci skupiny plánov, napríklad z plánu Small Business na plán Small Business Premium alebo z jedného plánu Enterprise na iný.

Správa konta služieb Office 365

Ako mám spravovať odber služieb Office 365?

A. Kedykoľvek môžete spravovať svoje fakturačné údaje, nainštalovať Office do ďalších osobných počítačov či Macov alebo ho z nich odstrániť, ako aj spravovať inštalácie balíka Office v iných zariadeniach. Kroky potrebné na vykonanie týchto činností závisia od plánu, ktorý ste nainštalovali:

 • Office 365 Premium pre domácnosti alebo Office 365 University: Prejdite na stránku www.office.com/myaccount a postupujte podľa pokynov na obrazovke.
 • Iné plány služieb Office 365: Prihláste sa do svojho konta služieb Office 365 na lokalite www.office365.com, kde môžete upraviť svoj profil ako používateľ alebo spravovať organizáciu ako správca.
Ako môžem zmeniť zariadenia, v ktorých sú nainštalované služby Office 365?

Office 365 Premium pre domácnosti je možné nainštalovať až do piatich osobných počítačov, tabletov alebo Macov. Ak ste už Office nainštalovali do piatich osobných počítačov alebo Macov a chcete Office používať v inom osobnom počítači alebo Macu, môžete niektorý počítač v rámci deaktivovať tak, že sa prihlásite na lokalite www.office.com/myaccount. Na stránke Moje konto potom môžete nainštalovať Office do nového osobného počítača alebo Macu. Kópia balíka Office v osobnom počítači alebo Macu, ktorý sa z odberu odstráni, prejde do režimu s obmedzenou funkčnosťou, zákazník však nepríde o žiadne dokumenty uložené v pôvodnom počítači lokálne.

Ako odinštalujem Office?

Odinštalovanie balíka Office:

 • Office 365 Premium pre domácnosti: Prejdite na stránku www.office.com/myaccount. V časti ktuálne inštalácie v počítačoch kliknite na položku Deaktivovať. Ak potom chcete Office úplne odstrániť, prejdite v danom počítači do ovládacieho panela a odinštalujte Office 365 Premium pre domácnosti.
 • Iné plány služieb Office 365: Prihláste sa do svojho konta na lokalite www.office365.com, kde môžete spravovať svoje inštalácie, ako aj deaktivovať Office. Ak chcete aplikácie balíka Office úplne odstrániť z počítača, je potrebné odinštalovať Office 365 z ovládacieho panela v počítači.
Aký je rozdiel medzi deaktiváciou balíka Office a jeho odinštalovaním?

Pri deaktivácii balíka Office sa aplikácie balíka Office ponechajú v počítači v režime len na čítanie. To znamená, že dokumenty je možné zobraziť, no nemožno ich upraviť, uložiť ani vytvoriť nové. Na úplné odstránenie aplikácií balíka Office je potrebné Office odinštalovať z počítača cez ovládací panel počítača.

Ako získam záložnú kópiu svojho produktu Office?

Záložnú kópiu svojho produktu Office možno získať viacerými spôsobmi:

 • Zákazníci služieb Office 365 Premium pre domácnosti a Office 365 University môžu záložnú kópiu stiahnuť alebo produkt preinštalovať na lokalite office.com/myaccount.
 • Môžete si objednať DVD disk so záložnou kópiou najnovšieho vydania produktov balíka Office. Táto služba je spoplatnená. Navštívte lokalitu www.office.com/backup.
 • Ak používate produkt balíka Office pre podnikateľov, pozrite si článok o najčastejších otázkach týkajúcich sa služieb Office 365 pre podnikateľov:

Ďalšie informácie o možnostiach získať záložné kópie nájdete na lokalite www.office.com/backup.

Záložné kópie nie sú k dispozícii na týchto trhoch:

Bhután, Brazília, Cookove ostrovy, Čína, Francúzske južné a antarktické územia, Heardov ostrov a McDonaldove ostrovy, Irak, Jan Mayen, Kiribati, Kokosové ostrovy, Líbya, Mikronézia, Mjanmarsko, Nauru, Nepál, Niue, Palau, Pitcairnove ostrovy, Saba, Samoa, Sint Eustatius, Tokelau, Timor-Leste (Východný Timor), Wallis a Futuna.

Čo sa stane, keď mi odber skončí? Ako ďalej pokračovať v práci s mojimi dokumentmi?

S blížiacim sa dátumom konca platnosti budete dostávať oznámenia v aplikáciách balíka Office a e-mailové oznámenia upozorňujúce na blížiaci sa koniec platnosti. Po uplynutí platnosti odberu služieb Office 365 prejdú softvérové aplikácie balíka Office do režimu s obmedzenou funkčnosťou len na čítanie. To znamená, že dokumenty si budete môcť len zobraziť a vytlačiť, nebude však možné vytvoriť nové ani upraviť existujúce dokumenty.

Na obnovenie plnej funkčnosti balíka Office si môžete predplatiť nový odber pre jeden počítač či inú verziu balíka Office na lokalite Office.com alebo u ľubovoľného zúčastneného predajcu. Môžete sa tiež vrátiť k používaniu staršej verzie balíka Office alebo používať bezplatné aplikácie Office Web Apps v službe SkyDrive určené na vykonávanie základných úprav.

Čo sa stane s dokumentmi, ktoré mám uložené v službe SkyDrive po uplynutí môjho odberu?

Dokumenty zostanú stále k dispozícii na zdieľanie a stiahnutie. V prípade dosiahnutia limitu bezplatného ukladacieho priestoru veľkosti 7 GB nebude možné pridať žiadne ďalšie dokumenty. K dokumentom uloženým v službe SkyDrive budete mať stále prístup, ako aj možnosť úprav pomocou aplikácií Office Web Apps. Dokumenty sa budú dať aj upraviť a upravenú verziu následne nahrať. Dokumenty v službe SkyDrive môžete kedykoľvek uložiť do iného počítača alebo na diskovú jednotku.

Dostanem oznámenie predtým, ako mi budú účtované poplatky?

Áno, ak máte ročné predplatné, pred účtovaním poplatkov dostanete oznámenie. Oznámenie nedostanete, ak máte mesačné predplatné. Poplatky vám budú účtované mesačne a predplatné môžete kedykoľvek zrušiť online na lokalite www.office.com/myaccount.

Podpora a zdroje informácií

Potrebujem pomoc pri kúpe balíka Office pre domácnosti

Kontaktujte podporu spoločnosti Microsoft pre objednávky v prípade otázok týkajúcich sa nižšie uvedených oblastí.

 • Stav objednávky
 • Fakturácia
 • Stiahnutie
 • Kód Product Key
 • Inštalácia alebo odinštalovanie
 • Aktivácia produktu
Kde môžem získať technickú podporu?

Navštívte lokalitu Centrum technickej podpory spoločnosti Microsoft kde získate pomoc s technickými problémami súvisiacimi napríklad s týmito oblasťami:

 • Inštalácia alebo odinštalovanie
 • Aktivácia produktu
 • Používanie produktu
 • Technická pomoc
Sú pre Office k dispozícii ďalšie možnosti podpory?