Čo je Pinpoint?

Pinpoint ponúka jednoduchý spôsob, ako vyhľadať odborníkov v oblasti IT, ktorí poskytujú riešenia pre vaše špecifické firemné a technologické otázky.

Predstavuje oficiálny katalóg partnerov spoločnosti Microsoft, ktorí sú súčasťou programu Microsoft Partner Network (MPN). MPN združuje spoločnosti venujúce sa podnikovým technológiám. Tieto spoločnosti ako partneri predávajú softvérové aplikácie a profesionálne služby založené na ponuke spoločnosti Microsoft. Všetci uvedení partneri majú exkluzívny prístup k informáciám, vrátane školení a k produktom už počas ich vývoja.


Čo sú kompetencie partnerov (v logách), ktoré sú uvedené v profiloch spoločností?

Partneri spoločnosti Microsoft, ktorí sú súčasťou prísneho certifikačného programu Microsoft Partner Network (MPN), získavajú osvedčenia o kompetencii. Tieto kompetencie sú uvedené v profiloch spoločností a v záznamoch aplikácií a služieb. Tieto firmy sa musia do jednotlivých kompetencií kvalifikovať, t.j. musia okrem iného zamestnávať certifikovaných odborníkov na Microsoft technológie a preukázať svoju odbornosť v úspešne realizovaných projektoch ešte pred ich získaním tak, aby boli schopné plne uspokojiť požiadavky zákazníkov. Pozrite si úplný zoznam kompetencií v rámci programu MPN.

Teraz, keď už máme stručný prehľad o tom, čo Pinpoint ponúka, môžme začať využívať jeho služby a hladať presne to, čo hľadáme. Aby sme Vám uľahčili prácu, pripravili sme pre Vás rôzne druhy vyhľadávania a to:


Prehľad kontaktov na partnerov spoločnosti Microsoft

Microsoft Silver Competency Partner a Microsoft Gold Competency Partner

Partneri, ktorí poskytujú riešenia a poradenstvo pri nasadzovaní informačných technológií na platforme spoločnosti Microsoft vo všetkých oblastiach – pri návrhu, vývoji, implementácii, integrácii, školení, technickej podpore atď...

Tieto firmy sa musia do partnerského programu Microsoft Partner Network kvalifikovať, t.j. musia okrem iného zamestnávať certifikovaných odborníkov na Microsoft technológie (Microsoft Certified Professional alebo Microsoft Certified Trainer) a preukázať svoju odbornosť v úspešne realizovaných projektoch ešte pred vstupom do programu tak, aby boli schopný plne uspokojiť požiadavky zákazníkov.Členovia partnerského programu majú zaručený exkluzívny prístup k informáciam vrátane školení a produktov už v dobe vývoja nového softvéru a rovnako aj technickú podporu. Logo Microsoft Silver Comeptency Partner a Microsoft Gold Competency Partner je zárukou kvality, kompetencií a skúseností, preverených pri realizácii zákazníckych riešení.

Platnosť pôvodne platných log Microsoft Certified Partner a Microsoft Gold Partner je do konca októbra 2011.

Microsoft Small Business Specialist

Partneri s titulom Small Business Specialist (súčasť Microsoft Partner Programu) sa zameriavajú na poskytovanie produktov a riešení v oblasti IT, založených na technológiách spoločnosti Microsoft zákazníkom zo skupiny malých firiem. Podmienkou prijatia do programu je zloženie technickej skúšky, ktorá zaistí, že títo partneri ponúkajú služby s overenou úrovňou kvality.Predajcovia softvéru Microsoft:


Distribútori:

Microsoft Autorizovaný distribútor pre multilicencie a krabicový softvér

Spoločnosti s touto certifikáciou zaisťujú distribúciu produktov Microsoft predajcom. Títo distribútori ponúkajú produkty v krabicovom balení a multilicenčné zmluvy:

  • pre jednorázový nákup licencií (Open License)
  • pre nákup na splátky (Open Value)
  • na prenájom licencií (Open Value Subscription)

Microsoft Autorizovaný Distribútor nie je oprávnený predávať produkty Microsoft koncovým zákazníkom.

Microsoft Autorizovaný Distribútor (OEM)

Spoločnosti s touto certifikáciou zaisťujú distribúciu produktov Microsoft predajcom. Títo distribútori ponúkajú OEM produkty výrobcom počítačov. Autorizovaný distribútor nie je oprávnený predávať produkty Microsoft koncovým zákazníkom.


Vzdelávanie:

Členovia programu Microsoft IT Academy

Výučba poskytovaná školami v rámci programu Microsoft IT Academy pripravuje študentov na ďalšie akademické programy, náročné skúšky v rámci certifikačných programov spoločnosti Microsoft (Microsoft Certified Professional) a na prípadné neskoršie zamestnanie ako správcovia sietí, odborníci technickej podpory, vývojári softvéru a hardvéru.

Microsoft Autorizovaný Akademický predajca

Program AER (Authorised Education Reseller) umožňuje predajcom predávať produkty spoločnosti Microsoft kvalifikovaným používateľom pôsobiacim v oblasti vzdelávania za ceny pre školstvo.