Kliknutím sem nainštalujte doplnok Silverlight*
Slovenská republikaZmeniť|Všetky lokality spoločnosti Microsoft
Windows
*
SQL Server 2008
Microsoft Hlavná stránka|Microsoft Servery
*Domov*
*
*Informácie o produkte*
*
*Riešenia*
*
*Vyskúšajte*
*
*Ako nakúpiť*
*
*Partneri*
*
*Materiály*
*
*Komunita*

Novinky a recenzie

Články v médiách

Oboznámte sa s poslednými novinkami, tlačovými správami a recenziami servera SQL Server 2008.


6. augusta 2008
Tlačová správa spoločnosti Microsoft

Bol vydaný systém SQL Server 2008 (US)
SQL Server 2008, nová verzia oceňovanej platformy spoločnosti Microsoft pre správu dát a business intelligence, bola uvoľnená do výroby. Táto verzia systému SQL Server ponúka výkonné nové funkcie, ako je podpora správy založenej na zásadách, auditovanie, rozsiahle dátové sklady, podpora geopriestorových dát a pokročilé služby generovania zostáv a analýz. SQL Server 2008 predstavuje dôveryhodnú, produktívnu a inteligentnú platformu potrebnú na prevádzku nenahraditeľných podnikových aplikácií.

24. júla 2008
ComputerWorld

Microsoft predbieha Oracle vďaka kúpe spoločnosti DATAllegro, tvrdí analytik (»)
Microsoft vôbec prvýkrát predstihol spoločnosť Oracle v trhovom segmente pokročilých databáz...

24. júla 2008
Tlačová správa spoločnosti Microsoft

Microsoft kúpi spoločnosť DATAllegro (US)
Špičkoví hráči v odbore dátových skladov sa spájajú a ponúkajú rozsiahle riešenia v oblasti analýzy podnikových informácií.

17. júla 2008
InfoWorld

Novinky z testovacieho centra: Server „Katmai“ od Microsoftu je nabitý až po okraj (»)
Server s kódovým označením Katmai (SQL Server 2008) rozvíja zásadné vylepšenia platformy SQL Server 2005 zamerané na podniky (pozri recenziu) a môže sa pochváliť veľmi príjemnými novými funkciami pre rozsiahle nasadenia.

16. júla 2008
Redmondmag.com

Fausto Ibarra preberá opraty SQL Servera (»)
Fausto Ibarra je novým šéfom pre SQL Server. Ako bolo oznámené minulý týždeň, Ibarra oficiálne prevzal od Francoise Ajenstata vedenie tímu SQL Server ako riaditeľ produktového manažmentu...

11. júla 2008
InformationWeek

Rast platformy Microsoft SQL Server spomaľuje, stále však poráža súperov (»)
Tržby z predaja platformy Microsoft SQL Server v roku 2007 vzrástli o 14 % oproti predošlému roku. Microsoft tak prekonal tempo svojich hlavných konkurentov v oblasti relačných databáz, spoločností IBM a Oracle, ktoré vykázali rast 13,3 %.

23. júna 2008
Intelligent Enterprise

Kimball University: Microsoft SQL Server dozrel pre dátové skladyIntelligent Enterprise (»)
Vďaka novým funkciám pre kompresiu, delenie do oddielov a optimalizáciu hviezdicovej schémy platforma Microsoft SQL Server 2008 úspešne doťahuje súčasnú špičku v oblasti dátových skladov.

7. mája 2008
Redmond Developer News

Microsoft chce dosiahnuť dominantnú pozíciu v oblasti dolovania dát (»)
Ak sa hovorí o dolovaní dát a predikčnej analýze, názov spoločnosti Microsoft sa vám zrejme nevybaví ako prvý. To by sa však mohlo zmeniť...

27. mája 2008
ZDNet.co.uk

SQL Server 2008: Prvý pohľad (»)
Spoločnosť Microsoft vyslovila veľké prísľuby ohľadom platformy SQL Server 2008, ktorá je významnou aktualizáciou jej produktu pre podnikové databázy. Zatiaľ nebol oznámený žiadny presný dátum uvedenia novej verzie, avšak nové funkcie vzbudili záujem vývojárov databáz, používateľov aj IT manažérov.

23. apríla 2008
Tlačová správa spoločnosti Microsoft

Databázový priekopník sa pridáva k spoločnosti Microsoft, ktorá otvára nové laboratórium pre databázový výskum (US)
David DeWitt, bývalý vedúci oddelenia a emeritný profesor informatiky na University of Wisconsin, sa pripojil ako technický spolupracovník k tímu spoločnosti Microsoft a podieľa sa na novom laboratóriu, ktoré má skúmať hranice dátovej správy.

1. apríla 2008
Redmond Channel Partner Online

SQL Server 2008 pridáva funkcie zo všetkých oblastí (»)
Microsoft uvedie novú verziu platformy SQL Server 2008. Ale neľakajte sa. Verzia 2008 prináša rad zásadných vylepšení, vďaka ktorým nepredstavuje inovácia v niekoľkých scenároch žiadny problém.

5. marca 2008
IT Jungle

Microsoft láka na rýchlosť a jednoduchosť servera Windows Server 2008 (»)
Každé uvedenie servera vyžaduje dobrý výsledok v porovnávacích testoch, ktorý preukáže rýchlosť a ohromujúci výkon. Spoločnosť Microsoft na konferencii HHH nesklamala: podelila sa o výsledky štyroch odborových porovnávacích testov a pridala hrsť interných porovnaní.

5. marca 2008
SearchWinIT.com

SQL Server 2008 zjednodušuje rutinné úlohy (»)
Platforma SQL Server 2008 púta pozornosť najmä svojimi analytickými funkciami, avšak každodennú lopotu pracovníkom IT uľahčia najmä funkcie pre správu.

Marec 2008
SQL Server Magazine

Je svet pripravený na SQL Server 2008? (»)
Viceprezident spoločnosti Microsoft Ted Kummert preberá pohľad Microsoftu na uvedenie novej verzie.

27. februára 2008
Tlačová správa spoločnosti Microsoft

Vlna nových podnikových produktov spoločnosti Microsoft prináša rozsiahle výhody IT špecialistom a vývojárom (US)
Najväčšie uvedenie nového riešenia pre firemný segment v histórii spoločnosti zahŕňa produkty Windows Server 2008, Microsoft SQL Server 2008 a Microsoft Visual Studio 2008. Sústredí sa na zabezpečenie, web, virtualizáciu a lepšie nástroje pre analýzu obchodných informácií.

27. februára 2008
Tlačová správa spoločnosti Microsoft

Nové produkty z oblasti serverov a nástrojov predstavujú míľnik na ceste k dynamickým informačným technológiám (US)
Otázky a odpovede: Senior viceprezident spoločnosti Microsoft Bob Muglia hovorí o dnešnom uvedení produktov Windows Server 2008, Visual Studio 2008 a SQL Server 2008 a o niektorých kľúčových trendoch, ktoré budú utvárať dátové centrá v budúcich piatich rokoch.

20. februára 2008
BetaNews

Verzia CTP aplikácie SQL Server 2008 práve k dispozícii (»)
Včera odpoludnia publikovala spoločnosť Microsoft verziu CTP (Community Technology Preview) platformy SQL Server 2008, ktorá ponúkne firmám zo všetkých odborov prvý a najlepší pohľad na nové vydanie v produktovom rade, o ktorom sa analytici domnievajú, že v rámci spoločnosti Microsoft rastie najrýchlejšie – dokonca rýchlejšie než samotný systém Windows.

5. februára 2008
Tlačová správa spoločnosti Microsoft

Spoločnosť Microsoft zaradená do kvadrantov lídrov v hodnotení Magický kvadrant v oblasti platforiem pre business intelligence (US)
„Spoločnosť Microsoft bola zaradená do kvadrantu lídrov v hodnotení Magický kvadrant spoločnosti Gartner v oblasti platforiem pre analýzu podnikových informácií pre rok 2008. Táto správa hodnotí dodávateľov podľa samotných produktov a ucelenosti ich vízie.“

Február 2008
Redmond Magazine

Vytváranie základov pre Microsoft SQL Server 2008 (»)
„Nový databázový server z Redmondu je komplexným produktom, na ktorom sa často prevádzkujú nenahraditeľné aplikácie. Nemôžete si dovoliť urobiť chybu.“

9. januára 2008
Redmond Magazine

SQL Server '08 poteší novými funkciami vývojárov (»)
„Nový nástroj Resource Governor spolu s transparentným šifrovaním dát v najnovšej verzii CTP (Community Technology Preview) umožní vývojárom a databázovým analytikom uprednostniť dôležité úlohy pred tými menej kritickými,“ hovorí Francois Ajenstat, riaditeľ projektového manažmentu pre SQL Server.

Január 2008
SQL Server Magazine

SQL Server ako dátová platforma... konečne (»)
„SQL Server 2008 predstavuje cieľ, ku ktorému smerovali predchádzajúce verzie tejto platformy.“

13. novembra 2007
Network World

Priestorové dáta v systéme SQL Server 2008 dávajú do súvislosti dáta a umiestnenie (»)
Firmy už vytvárajú zaujímavé produkty založené na priestorových dátových typoch platformy Microsoft SQL Server 2008, ktorá je aktuálne vo verzii beta.

12. novembra 2007
Tlačová správa spoločnosti Microsoft

Microsoft pokračuje vo vývoji dátovej platformy (US)
Oznamujeme významný míľnik pre platformu SQL Server 2008 – v novembri bude dostupná verzia CTP (Community Technology Preview) najnovšej verzie systému SQL Server.

5. novembra 2007
Tlačová správa spoločnosti Microsoft

Microsoft sa zaväzuje v novembri uvoľniť produkty Visual Studio 2008 a .NET Framework 3.5 (US)
Počas svojej úvodnej prednášky na fóre Microsoft TechEd Developers 2007 oznámil S. Somasegar, viceprezident divízie Developer Division spoločnosti Microsoft, že Microsoft do konca novembra 2007 uvoľní aplikácie Visual Studio 2008 a .NET Framework 3.5.

23. októbra 2007
Tlačová správa

Spoločnosť Microsoft sa stáva členom konzorcia OGC (»)
Na výročnom sympóziu Geoint 2007 oznámilo konzorcium Open Geospatial Consortium (OGC), že sa k nemu pripojila spoločnosť Microsoft, a to v kategórii Principal Member.


 

©2016 Microsoft Corporation. Všetky práva vyhradené. Kontaktujte nás |Podmienky používania |Ochranné známky |Zásady ochrany osobných údajov
Microsoft