Windows Phone
 
Microsoft Office Mobile 2010

 Microsoft Office Mobile 2010

Microsoft® Office Mobile 2010 rozšíri váš Windows® Phone o výkonné nástroje systému Microsoft Office 2010, ktoré denne používate v práci, v škole aj doma. Ich používateľské rozhranie ponúka širokú paletu funkcií a bolo navrhnuté špeciálne pre malé zariadenia. Chcete prezerať alebo upravovať dokumenty Office v reálnom zobrazení alebo si na cestách len robiť poznámky? Office Mobile vám ponúkne špičkové používateľské prostredie, vďaka ktorému môžete byť stále produktívni, kedykoľvek a kdekoľvek to budete potrebovať.

Nástroje, ktoré poznáte

Aplikácie systému Office Mobile obsahujú veľa nástrojov, ktoré už poznáte a používate v systéme Microsoft Office. Vďaka Office Mobile 2010 a Windows Phone budete mať vo svojom zariadení Smartphone k dispozícii plne integrované a známe prostredie Microsoft Office 2010.

 • Na dotykovú navigáciu v ponukách a súboroch slúžia prirodzené gestá ako kliknutie, pretiahnutie alebo ťuknutie.

 • Transparentné kopírovanie a prilepovanie medzi aplikáciami: Vďaka vylepšenej práci so schránkou je vo Windows Phone kopírovanie a prilepovanie informácií z iných aplikácií jednoduché a intuitívne.

 • Microsoft Outlook® Mobile 2010 ponúka pri pripojení zariadenia Smartphone k serveru Microsoft Exchange Server 2010 podobné možnosti ako Outlook 2010. Nové zobrazenie konverzácií šetrí váš čas a zoskupí súvisiace správy tak, aby na ich presunutie, odstránenie alebo nastavenie príznaku pre spracovanie stačilo niekoľko málo kliknutí.
  Outlook

Buďte produktívni aj na cestách

Občas sa stáva, že aj počas cesty je potrebné pokračovať v práci. Office Mobile 2010 vám poskytne autentické aplikačné prostredie pre zobrazenie a úpravy dokumentov Microsoft Office v prenosných zariadeniach. Môžete teda jednoducho, rýchlo a efektívne pokračovať v práci a rozhodovaní.

 • Office Mobile 2010 s technológiou Text Reflow umožňuje otvárať dokumenty, ktoré boli vytvorené v aplikáciách systému Office v stolovom počítači, a prezerať ich v reálnom zobrazení na Windows Phone. Po úprave a uložení súboru sa zachová formátovanie vrátane tabuliek, grafov a grafických objektov SmartArt®.

 • V aplikácii Microsoft PowerPoint® Mobile 2010 je možné jednoducho upraviť prezentácie a nový nástroj Slide Manager poskytuje rýchly prehľad o prezentácii a možnosť odstrániť, skryť alebo rýchlo prejsť na konkrétnu snímku.

 • Prezentácie aplikácie PowerPoint je možné zobraziť na celej obrazovke, a to vrátane komplexných grafických efektov. Získate rozšírenú podporu prechodov medzi snímkami a animácií, vrátane dráh pohybu. Nový nástroj Presentation Companion umožňuje vzdialene ovládať spustenú prezentáciu a zároveň v zariadení zobraziť vaše poznámky.

 • Chcete mať vždy aktuálne informácie? Vďaka aplikácii Microsoft OneNote® Mobile 2010 si môžete jednoducho písať poznámky a znovu ich zobraziť. Je možné v nich vytvárať rýchle zoznamy alebo vkladať hlasové nahrávky a obrázky – do poznámok môžete dokonca pridať obrázky vytvorené fotoaparátom v telefóne. Pomocou Centra zariadení Windows Mobile je možné synchronizovať poznámky s vaším počítačom. Tento nástroj je k dispozícii na prevzatie pre Windows 7 alebo Windows Vista®.
  OneNote

Prístup k dôležitým informáciám, kedykoľvek je potrebné

Aplikácie Microsoft Office Mobile 2010 ponúkajú nástroje potrebné na to, aby ste mali kedykoľvek a odkiaľkoľvek prístup k osobným a pracovným informáciám. Budete ich teda mať stále po ruke.

 • Súbory môžete hneď pri práci rozosielať ďalej. Ak máte Office Mobile, nemusíte súbory prenášať do inej aplikácie alebo dokonca späť do svojho počítača. Dokumenty Office je možné jednoducho odoslať e­mailom priamo z aplikácií Microsoft Word Mobile 2010, Microsoft Excel® 2010 Mobile a PowerPoint Mobile 2010. Word     Excel     Sharepoint


 • V zariadení Smartphone môžete vďaka aplikácii Microsoft SharePoint Workspace Mobile 2010, ktorá je novinkou systému Office Mobile 2010, prechádzať knižnice dokumentov a zoznamy na serveri Microsoft SharePoint® Server 2010. Dokumenty aplikácií Word, Excel a PowerPoint je možné otvárať priamo zo servera SharePoint a po dokončení úprav ich uložiť späť na server.


 • Outlook Mobile 2010 vám kedykoľvek a kdekoľvek poskytne prístup k e-mailu, kalendáru, kontaktom a úlohám online. Budete mať lepší prehľad o prichádzajúcich e­mailoch a dokumentoch a budete na ne môcť rýchlejšie reagovať. To je možné vďaka priamemu doručovaniu e­mailov („push e-mail“) počas pripojenia telefónu k serveru Microsoft Exchange Server.

Nech pripravujete návrh rozpočtu, či výkaz cestovného, prezentujete klientovi ponuku, alebo spolupracujete na skupinovom projekte s kolegami alebo spolužiakmi, Office Mobile 2010 vám vždy a všade pomôže dosiahnuť požadované výsledky. Predstavujeme Office Mobile 2010 – ideálny mobilný doplnok systému Office 2010.


1Je požadované príslušné zariadenie. Niektoré funkcie požadujú pripojenie k Internetu. Office Mobile 2010 obsahuje Word Mobile 2010, Excel Mobile 2010, PowerPoint Mobile 2010, OneNote Mobile 2010 a SharePoint Workspace Mobile 2010. Outlook Mobile 2010 je predinštalovaný v zariadeniach Windows Phone (Windows Mobile® 6.5 alebo novší) a k dátumu oficiálneho vydania systému Microsoft Office 2010 bude jeho predvoleným e-mailovým klientom. Office Mobile 2010 nie je súčasťou aplikácií a balíkov Office 2010 ani Office Web Apps. Existujú isté rozdiely medzi funkciami klientskych aplikácií systému Office 2010 a aplikáciou Office Mobile 2010.

2V prípade pokusu o zobrazenia nepodporovaného obsahu bude používateľ informovaný, že došlo k výnimke, a bude mať možnosť uložiť zmeny do nového súboru, aby sa zachoval pôvodný obsah.

3Nástroj Presentation Companion vyžaduje Windows Phone, ktorý využíva balík ovládačov Microsoft Bluetooth.

4Požaduje Microsoft Exchange Server 2003 alebo novší.


Excel Mobile

Excel Mobile (US)

Noste si dáta so sebou. V aplikácii Excel Mobile je možné prezerať a upravovať tabuľkové dokumenty aj mimo kancelárie.

*Word Mobile

Word Mobile (US)

Aj na cestách môžete pracovať na svojich dokumentoch v aplikácii Word. Vďaka aplikácii Word Mobile nijak nestratíte na produktivite, a pritom budete mať voľnosť pohybu.

*PowerPoint Mobile

PowerPoint Mobile (US)

Buďte pripravení! Pomocou aplikácie PowerPoint Mobile môžete vytvárať a prezerať snímky na cestách.

Potrebujete odpovede na ďalšie otázky? Prečítajte si dokument Najčastejšie otázky (US).

* Funkcie aplikácie Office Mobile sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému Windows Mobile.

Dostupné programy a funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia, verzie operačného systému Windows Mobile a verzie produktu Exchange Server. Pripojenie a synchronizácia môžu vyžadovať samostatne zakúpené zariadenia alebo bezdrôtové produkty (napríklad kartu WiFi, sieťový softvér, serverový hardvér alebo softvér presmerovača). Pre prístup pomocou Internetu, WiFi a telefónu sú požadované určité tarifné služby. Funkcie a výkon sa môžu u jednotlivých poskytovateľov služieb líšiť a sú ovplyvnené obmedzeniami siete. Podrobnosti vám poskytne výrobca zariadenia, poskytovateľ služby alebo podnikové IT oddelenie.

Novinky o Windows 7 nájdeš na Windows blogu Niekedy je správna možnosť úplne jasná: Windows Mobile - mobilné riešenie
 
Sledujte nás naFacebook(SK) TwitterYouTube (US)