Windows Phone
 
Windows Phone 7

 Prehľad systému Windows Phone 7

Windows Phone 7 predstavuje úplne nový telefón, navrhnutý tak, aby ste vždy mali po ruke všetko, na čom vám záleží.

Start screen

Začnite jednoducho

Okamžitý prehľad o všetkom, čo vás zaujíma, vďaka interaktívnym Live Tiles na úvodnej obrazovke Štart

Obrazovka Štart predstavuje domovskú stránku systému Windows Phone 7 a ponúka viacero možností na prispôsobenie a pravidelnú aktualizáciu. Jeden letmý pohľad stačí na zistenie, čo sa práve deje, čo vás čoskoro čaká aj čo ste zmeškali. V závislosti od konkrétnej používanej aplikácie sa môžu Live Tiles na úvodnej obrazovke Štart meniť a zobrazovať nevybavené správy, nadchádzajúce schôdzky, novinky a počasie, hry či stav priateľov. Všetko sa navyše neustále automaticky bezdrôtovo aktualizuje cez web. Len na vás tiež záleží vzhľad úvodnej obrazovky Štart: pripnite si na ňu priateľov, aplikácie, skladby, obrázky či iné obľúbené položky, aby ste ich vždy mali ihneď po ruke.


Dajte to dokopy

Všetky kontakty a správy z Facebooku na jednom mieste

Iné telefóny majú len adresáre. Windows Phone 7 prináša People Hub, ktorý predstavuje miesto, kde ste vždy v kontakte s ostatnými. Len tu budete mať pohromade všetky správy a fotografie z Facebooku a Windows Live. Zavolajte alebo napíšte priateľom a nájdite si, ako sa k nim dostanete. Vďaka Me card, ktorá predstavuje ďalšiu inováciu, môžete jednoducho aktualizovať svoj stav alebo zmeniť obrázok v profile na rôznych sociálnych sieťach priamo z telefónu.

People Hub & Facebook

Pictures Hub: Z vrecka na web za okamih

S Windows Phone 7 je zdieľanie fotografií hračka. Stačí stlačiť spúšť a vyfotíte snímku, aj keď je telefón zamknutý. Najlepšie fotky potom môžete poslať priateľom alebo ich uložiť na Facebook či Windows Live. Picture Hub obsahuje celú vašu zbierku, vrátane fotografií, ktoré ste si uložili do telefónu, a obrázkov, ktoré vaši priatelia v poslednom čase vystavili na Facebooku alebo Windows Live.

Pictures Hub & fotoaparát

Music + Videos Hub: Filmy, televízne relácie a hudba na cestách

Music + Videos Hub je vaším súkromným zábavným centrom. Môžete počúvať svoju hudobnú zbierku, bezdrôtovo synchronizovanú s počítačom, prehrávať či preberať nové skladby z lokality Marketplace. Vytvorte si vlastné zoznamy skladieb, počúvajte podcasty a odporučte obľúbené skladby priateľom. Nové telefóny sú vybavené FM prijímačom a displejom s vysokým rozlíšením, ktorý je skvelý pre sledovanie televíznych relácií, filmov aj vlastných videoklipov. Voliteľné predplatné Zune Pass ponúka za malý mesačný poplatok neobmedzený prístup k hudbe.

Music + Videos Hub

Office Hub: Prezeranie, úpravy, zdieľanie a synchronizácia dokumentov systému Office kdekoľvek

Office Mobile je ďalším nástrojom, vďaka ktorému vám nebudete chýbať váš počítač, aj keď ste mimo kancelárie. Windows Phone ponúka mobilné verzie aplikácií Word, Excel a PowerPoint pre čítanie a úpravy dokumentov na cestách. Poznámky z aplikácie OneNote Mobile, ako napríklad nákupný zoznam, zápisky zo schôdze, okamžité nápady, sa bezdrôtovo synchronizujú cez web a môžu obsahovať aj hlasové klipy a obrázky. SharePoint Workspace Mobile uľahčuje spoluprácu s kolegami, keď nie ste v kancelárii.

Office Hub

Games Hub: Hry na cestách vďaka avataru a profilu Xbox LIVE

Potrebujete pauzu? Máte chuť si trochu zasúťažiť? Games Hub je vaša herná arkáda vo vrecku. Máte radi slovné hry, stratégie alebo akčné strieľačky? Na lokalite Marketplace si každý nájde to svoje. Hrať môžete len tak, alebo si s využitím bezplatnej služby Xbox LIVE zasúťažiť so svojimi priateľmi, nech ste kdekoľvek. Váš herný profil vždy presne uloží vaše skóre a výhry.

Games Hub

Marketplace Hub: Supermarket s aplikáciami, hrami a hudbou. Kedykoľvek a kdekoľvek

Marketplace je webová lokalita, kde nájdete najzaujímavejšiu hudbu, hry, televízne relácie, filmy, podcasty a (samozrejme) aplikácie. K dispozícii je vo vašom telefóne aj počítači a nakupovanie na ňom je rýchle a pohodlné. Hŕba položiek je zdarma a mnoho ďalších je možné pred zakúpením vyskúšať. Platba jedným kliknutím potom robí z nakupovania zábavu. Platiť je možné kreditnou kartou alebo v niektorých prípadoch dokonca priamo cez účet za telefón.

Marketplace Hub

Uľahčite si život

Jedno kliknutie na lokalitu , a hneď nájdete, čo potrebujete

Vyhľadávanie a mapy sú vašou priamou cestou k rýchlym odpovediam. Kde sa môžeme dobre najesť? O koľkej začína kino? Bude pršať? Ako sa tam dostanem? Na každú otázku vám odpovie tlačidlo Vyhľadávanie a mapy Bing. Nájdete odpoveď na webe, vyhľadáte mapu s adresou a zobrazíte si podrobnú navigáciu až na hľadané miesto. Máte plné ruky? Vďaka hlasovému vyhľadávaniu stačí telefónu povedať, čo hľadáte?

Jednoduché čítanie, hľadanie a písanie pracovných aj súkromných e-mailov

Teraz konečne budete mať svoj e-mail pod kontrolou. Windows Phone 7 vám umožní rýchlo sa zorientovať v hŕbe e-mailov a zobraziť len neprečítané, urgentné či označené správy, rovnako ako vyhľadať konkrétny e-mail. Môžete presunúť či odstrániť viac správ naraz a odpovedať na žiadosti o schôdzky priamo v telefóne z aplikácie Outlook Mobile. Zjednodušené nastavenie konta uľahčí používanie Windows Live, Google, Yahoo! aj ďalších obľúbených služieb. Podporuje dokonca viac pracovných kont Microsoft Exchange.

Email a Outlook MobileEmail a Outlook Mobile
Kalendár

Všetky pracovné aj súkromné udalosti pohromade

Windows Phone 7 zobrazuje informácie o ďalšej schôdzke či akcii priamo na úvodnej obrazovke Štart, takže máte vždy rýchlo prehľad. Dokáže taktiež spojiť pracovný aj súkromný kalendár do jediného, farebne odlíšeného zobrazenia, takže ľahko zistíte možné konflikty a zariadite sa podľa potreby. Jediným kliknutím zobrazíte mapu miesta konania schôdzky, a ak sa náhodou zdržíte v dopravnej zápche, Windows Phone vám opäť pomôže: jediným kliknutím odošlete e-mail so správou „Mám meškanie“.


Internet Explorer Mobile

Zobrazenie webovej lokality tak, ako bola zamýšľaná

Internet Explorer Mobile významne uľahčuje prechádzanie webu na cestách. Umožňuje otvoriť až šesť kariet a ľubovoľne medzi nimi prechádzať. Adresný riadok navrhuje webové lokality pri zadávaní a dokonca prehľadáva web. Kliknutím na telefónne číslo či adresu na webovej stránke vytočíte volanie alebo zobrazíte mapu. S aplikáciou Internet Explorer je prechádzanie webu jednoduché: rýchlym pohybom prsta posuniete stránku, stiahnutím či roztiahnutím prstov zmeníte veľkosť zobrazenia.


Find My Phone a Windows Live

Stratili ste telefón? Pomôžeme vám ho nájsť. Zadarmo.

Strata telefónu samozrejme predstavuje veľkú nepríjemnosť, našťastie bezplatná služba Find My Phone z balíka Windows Live podobnú situáciu aspoň uľahčí. Stačí sa prihlásiť k Windows Live z ľubovoľného počítača a vzdialene prezvoniť, uzamknúť a vymazať obsah telefónu a ukázať jeho polohu na mape, alebo na displeji zobraziť správu „Prosím o vrátenie“. Služby Windows Live taktiež uľahčujú prácu s obsahom telefónu – obrázkami, kalendárom Windows Live a poznámkami z aplikácie OneNote.Viac informácií

Viac informácií o Windows Phone 7 nájdete tu.

Chcete dostávať pravidelné informácie e-mailom? Prihláste sa.

Stiahnite si praktickú príručku Windows Phone (pdf).

 
Sledujte nás naFacebook(SK) TwitterYouTube (US)