Windows Phone
 

Najčastejšie otázky k novej verzii Windows Mobile

Windows Mobile 6.5 je v súčasnosti najaktuálnejšia verzia systému Windows Mobile. Funguje výhradne na telefónoch so systémom Windows.

Na tejto stránke

Vydala spoločnosť Microsoft novú verziu Windows Mobile?

Áno. Spoločnosť Microsoft vydala novú verziu systému Windows pre mobilné zariadenia, Windows Mobile 6.5, ktorá je teraz k dispozícii od mobilných operátorov. Telefóny s Windows sú nové telefóny obsahujúce operačný systém Windows Mobile 6.5. Ďalšie informácie o dostupnosti nových telefónov s Windows nájdete na webových stránkach mobilných operátorov.

Čo je nové vo Windows Mobile 6.5?

Telefóny s Windows Mobile 6.5 sú navrhnuté tak, aby vám uľahčovali život a vaše každodenné úlohy, na ktoré používate telefón: e-mail, rýchle správy, SMS, hlasovú poštu, kalendár, kontakty a pod.

Medzi nové a vylepšené funkcie patria:

  • Nová stránka Dnes sprístupňuje e-mail, správy SMS/MMS, zmeškané hovory, hlasovú poštu, služby Windows Live a dokonca hudbu a fotografie.
  • Vylepšené dotykové ovládanie je rýchle a gestá teraz fungujú vo väčšine programov pre e-mail, kontakty a kalendár.
  • Užitočné nové programy zobrazujú najnovšie správy, kurzy akcií, počasie a obsah obľúbených webových služieb priamo na stránke Dnes.
  • Vylepšená aplikácia Internet Explorer Mobile sa teraz ešte lepšie ovláda prstom a ponúka špičkovú kvalitu zobrazenia porovnateľnú so stolovým počítačom.
  • Nové služby vám poskytujú viac možností. Môžete hľadať na kupovať aplikácie na lokalite Windows Marketplace for Mobile (US). Bezplatné služby Windows Live (US) automaticky zisťujú nový e-mail na kontách Windows Live Hotmail. Microsoft My Phone ponúka ochranu údajov prostredníctvom zálohovania a synchronizácie telefónu na webe.

    Ďalšie informácie získate porovnanie Windows Mobile 6.5 a Windows Mobile 6.1.

Môžem inovovať svoj telefón s Windows Mobile 6.1 na Windows Mobile 6.5?

V niektorých prípadoch áno. Niektoré staršie telefóny môžu však mať hardvérové obmedzenia, ktoré inováciu znemožňujú. Ďalšie informácie nájdete na stránke Aktualizácia telefónu so systémom Windows Mobile na verziu Windows Mobile 6.5 (US).

Ak si kúpim nový telefón, ako získam istotu, že to bude telefón s Windows?

Telefón sa môže označovať ako telefón s Windows, iba ak obsahuje systém Windows Mobile 6.5. K dispozícii sú však taktiež ešte niektoré telefóny s Windows Mobile 6.1. Ak zvažujete zakúpenie nového telefónu, nezabudnite sa opýtať, či je to telefón s Windows. Obráťte sa na svojho mobilného operátora s otázkou, či je možné váš telefón s Windows Mobile 6.1 inovovať na Windows Mobile 6.5.

Ďalšie informácie o telefónoch s Windows vybavených systémom Windows Mobile 6.5 nájdete v zozname najnovších telefónov.

Čo je Microsoft My Phone?

Microsoft My Phone je služba umožňujúca pracovať, spravovať a zálohovať informácie vo vašom telefóne – kontakty, udalosti v kalendári, textové správy, fotografie a pod. – na heslom chránenú webovú lokalitu. Takto získavate možnosť jednoduchého zálohovania a obnovenia obsahu svojho telefónu či inovácie na nový telefón bez obáv zo straty dôležitých informácií.

Služba My Phone je teraz k dispozícii pre majiteľov telefónov so systémom Windows Mobile 6, Windows Mobile 6.1 a Windows Mobile 6.5. V súčasnosti je táto služba spoločnosťou Microsoft poskytovaná zdarma. V závislosti od dátovej tarify, ktorú máte aktivovanú u svojho mobilného operátora, vám môžu byť v súvislosti s používaním tejto služby účtované poplatky za dátové prenosy. Ak si nie ste istí svojou dátovou tarifou, obráťte sa na svojho mobilného operátora.

Existuje nejaký obchod, kde je možné zakúpiť doplnky pre telefóny s Windows?

Áno. Vyskúšajte náš obchod s aplikáciami Windows Marketplace for Mobile (US), kde si môžete kúpiť hry, aplikácie atď. Windows Marketplace for Mobile ponúka najnovšie aplikácie. Môžete si ich dokonca prevziať do svojho telefónu, ak používa Windows Mobile 6.5.

Čo je k dispozícii pre vývojárov aplikácií pre Windows Mobile 6.5?

Ak vyvíjate vlastné aplikácie pre telefóny s Windows, nájdete potrebné nástroje a materiály na lokalite Windows Mobile for Developers (US). Svoje aplikácie môžete distribuovať priamo používateľom prostredníctvom webovej lokality Windows Marketplace for Mobile. Táto lokalita uľahčuje predaj výsledkov vašej práce a pritom vám zostáva 70 percent výnosov. Navyše máte pre celý proces vývoja a certifikácie k dispozícii poradenstvo a podporu.

Ďalšie informácie nájdete na stránke venovanej vývoju pre lokalitu Windows Marketplace for Mobile (US).

 
Sledujte nás naFacebook(SK) TwitterYouTube (US)