Windows Phone
 

Prechod na Windows Mobile 6.5

Počuli ste o nových vylepšeniach Windows Mobile 6.5 a radi by ste ich vyskúšali? Neviete, či váš Windows® Phone je vhodný pre aktualizáciu? Odpoveď závisí na výrobcovi a modeli vášho telefónu a niekedy taktiež na podmienkach, ktoré stanovil váš mobilný operátor.

Podobne, ako sa nedá očakávať, že nová verzia “stolného” operačného systému Windows 7 pôjde nainštalovať na počítač z 90. rokov, taktiež sa nedá očakávať, že to bude možné s Windows Mobile. Naviac Windows Mobile nie je možné zakúpiť samostatne, a teda je možnosť nainštalovania novej verzie Windows Mobile úplne v rukách výrobcu zariadenia, poprípade mobilného operátora, u ktorého ste zariadenie zakúpili. Nasledujúce informácie Vám pomôžu určiť, či váš telefón umožňuje prechod na Windows Mobile 6.5. Ak tomu tak nie je, máte možnosť sa porozhliadnuť po novšom modeli, napríklad tu.

Ak máte telefón s Windows Mobile 5.0

Ak ste majiteľom telefónu s Windows Mobile 5.0, tak u vášho telefónu bohužial nie je možný priamy prechod na novú verziu Windows Mobile 6.5. Microsoft v spolupráci s výrobcami zariadení (napríklad Samsung alebo HTC) pripravuje aktualizácie, ale vždy sa jedná o výhradné rozhodnutie výrobcu, či novú verziu pre daný typ telefónu uvoľní.

  • Napriek tomu, že nemôžete previesť aktualizáciu z Windows Mobile 5.0 na verziu Windows Mobile 6.5, je k niektorým typom telefónov dostupná aktualizácia na verziu Windows Mobile 6.0 alebo Windows Mobile 6.1. Opäť to plne závisí od typu telefónu a prípadne jeho dodavávateľa. Informáciu o tom, či je dostupná aktualizácia, zistíte na internetových stránkach výrobcu, prípadne u mobilného operátora, ak ste zariadenie kúpili v jeho sieti.
  • V prípade, že pre daný typ nie je aktualizácia dostupná, je to pravdepodobne spôsobené výkonnostnými limitmi vášho zariadenia alebo preto, že výrobca už ukončil podporu pre váš model. Viac informácií získate na internetových stránkach výrobcu.

Ak máte telefón s Windows Mobile 6.0 alebo Windows Mobile 6.1

U niektorých typov telefónov je aktualizácia z Windows Mobile 6.0 alebo Windows Mobile 6.1 na Windows Mobile 6.5 realizovateľná jednoduchou inštaláciou aktualizácie. Ide predovšetkým o telefóny s Windows Mobile 6.1, ktoré boli vyrobené v roku 2009, nie je to však podmienkou. Informáciu o dostupnosti aktualizácie pre daný typ telefónu nájdete vždy na webových stránkách výrobcu, prípadne dodávateľa.

Vydanie aktualizácií vždy závisí na výrobcovi, prípadne na dodávateľovi (v prípade mobilných operátorov) a ich výhradnom rozhodnutí, či pre daný typ telefónu umožní prechod na Windows Mobile 6.5.

 
Sledujte nás naFacebook(SK) TwitterYouTube (US)