Filmclub ile İnternetten Kesintisiz Film Keyfi Windows Media Center’da  

Microsoft, yüksek görüntü kalitesi ile kesintisiz bir şekilde film, dizi ve belgesel izleme keyfi sunan Türkiye’nin en zengin eğlence arşivi FilmClub’ı Windows Media Center üzerinden tüm internet kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

 

Microsoft, tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak için gerçekleştirdiği işbirlikleri ile yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Microsoft Türkiye ve FilmClub işbirliği ile Türkiye’nin en zengin eğlence arşivi internet kullanıcılarının hizmetine açıldı.  FilmClub ile yapılan işbirliği sayesinde internet kullanıcıları Windows’un dijital medyalar için eşsiz esneklik ve seçenek sunan ortam oynatıcı programı Windows Media Center üzerinden istediği an, istediği yerden seçtiği dizi, belgesel ve filmleri izleyebilecek.

FilmClub, Windows Media Center’ın sunduğu yenilikçi teknoloji sayesinde içerikleri indirmeyi beklemeden yüksek görüntü kalitesiyle kesintisiz şekilde izleyebilme keyfi sunuyor.  Yerli ve yabancı filmler, fenomen haline gelmiş diziler ve eğitici belgesellerin yanı sıra FilmClub’da çocuklar için eğlenceli çizgi filmler ve gençlerin çok sevdiği anime ve mangalar da yer alıyor.

Microsoft Türkiye’nin tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak ve daha eğlenceli hale getirmek için de farklı işbirlikleri gerçekleştirdiğine dikkat çeken Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, “Microsoft, sunduğu yenilikçi teknolojileri ile tüketicilerin yeni ve önde olmalarını sağlıyor.  Ailemiz ve tüm sevdiklerimiz ile geçirdiğimiz zamanın daha keyifli hale gelmesi için Microsoft, yazılımlarını sürekli güncelliyor ve yeniliyor. Diğer yandan, Microsoft’un çözüm geliştirmeye olan açık yaklaşımı, sunduğu güçlü altyapısı ve geniş ekosistemi, farklı teknoloji ve şirketleri biraraya getirerek  yenilikçi çözümler geliştirmede fark yaratıyor. FilmClub ile yaptığımız işbirliği bunun en güzel örneklerinden biri. ” diye konuştu.

Microsoft ile böyle bir işbirliğine gerçekleştirmiş olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten FilmClub Kurucularından Murat Saygı , “Türkiye’nin en zengin eğlence arşivi olan FilmClub’ı internet kullanıcılarına ilk olarak Microsoft platformları üzerinden sunabiliyor olmak bizim için büyük bir ayrıcalık. Microsoft yenilikçi teknolojilerin yanı sıra geliştirilebilir ve uyumlu altyapısı sayesinde biz iş ortaklarına geniş kitlelere kolayca erişebilecek fark yaratan çözümler sunuyor. FilmClub’ta içerikler Microsoft Smooth Stream teknolojisi sayesinde özel olarak işleniyor, Dijital Görüntü Şifrelemesi ile korunarak izleyicilere ulaştırılıyor. Bu sayede özel olarak geliştirilen görüntü kodlayıcılar sayesinde düşük hızlarda bile seyir keyfi bozulmadan film izlemek mümkün oluyor.” dedi. 

Taahhütsüz abonelik fırsatı

FilmClub’a tüm internet servis sağlayıcılarından hizmet alan internet kullanıcıları sadece aylık yada yıllık bir abonelik ücretiyle taahhütsüz biçimde üye olabiliyor. FilmClub üyeleri film, yerli ve yabancı diziler, çizgi filmler ve animelerin yanı sıra 24 Saat kesintisiz hizmet veren yüksek görüntü kalitesine sahip 3 Canlı yayın TV Kanalını da  (SinemaTV Aksiyon, SinemaTV Aşk ve SinemaTV 1001) kesintisiz izleyebiliyor.  Film içerikleri hem Türkçe dublajı hem de Türkçe altyazılı seçenekli orijinal dil desteklidir. FilmClub’ın tüm içeriklerine aylık 9.90 TL veya yıllık 99 TL’ye abone olunabiliyor.

www.filmclub.com.tr adresine girip kesintisiz sinema, belgesel ve dizi izleme keyfine hemen erişebilir, özgürce istediğiniz içeriğe sadece bir tık ile ulaşabilirsiniz. ,

 

Microsoft Türkiye hakkında:

Microsoft Türkiye, 1993 yılında altı kişiyle başladığı uzun maratonda, bugün 350’ye yakın çalışanıyla birlikte koşuyor. Türkiye, aynı zamanda 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de merkezi olarak yer alıyor. Microsoft, Türkiye’de de kurumlar ve bireylerin yeni ve önde olabilmeleri için, bilişimin tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması gerektiğine inanıyor. Kurulduğu günden bu yana yerelleştirme çalışmalarının yanı sıra eğitim, destek, çözüm ve güvenlik konularında da kapsamlı faaliyetler yürüten Microsoft Türkiye, yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazdan’ bilgiyle buluşturuyor. Microsoft Türkiye, 10 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye’nin bilişim gücü olmaya devam ediyor.

FilmClub hakkında:

FilmClub yeni, kesintisiz, anında izleyebileceğiniz içeriklerin bulunduğu bir web platformudur. İçerikleri izlerken yükleme,indirme zahmetiyle uğraşmaz, içeriklere hemen ulaşırsınız. Üstelik aboneliğiniz boyunca tüm içerikleri sınırsız, istediğiniz anda, istediğiniz kadar izlersiniz. Dilerseniz aylık, dilerseniz yıllık abonelik ile üye olabilir, taahhüt vermeden, tüm internet servis sağlayıcıları üzerinden kısıtlama olmadan yararlanırsınız. FilmClub’ın kesintisiz izleme zevkinden faydalanabilmek için minimum 1Mbit internet bağlantı hızına ve Microsoft Silverlight eklentisi yüklü bir bilgisayara sahip olmak yeterli oluyor.