Microsoft BizSpark, yazılım sektöründeki girişimcilerin ilk kuluçka dönemlerinde başarılarına katkı sağlamak amacı ile tasarlanmış global bir programdır.

Program ile Microsoft, yerel yazılım ekonomisi içinde girişimciliği ve inovasyonu desteklemeyi, bu yolla sektörün ekonomide yarattığı katma değeri ve istihdamı arttırmayı hedeflemektedir.

Microsoft BizSpark programı 3 senelik bir periyodu kapsamaktadır. Yazılım sektöründe maksimum 3 senedir faaliyet gösteren, en az bir veya birkaç yazılım ürünü veya servisi pazara sunan ve yıllık cirosu 250.000 USD altındaki yazılım şirketleri programdan faydalanabilirler. Programa katılım için herhangi bir ön ödeme gerekmemektedir.

Program şartlarını sağlayan ve katılmak isteyen girişimci yazılım şirketleri programa http://www.microsoft.com/bizspark adresi üzerinden başvurabilirler. Başvurular gerekli değerlendirmeler yapılarak sonuçlandırılır.

Yazılım sektöründe faliyet gösteren girişimci şirketlere, BizSpark programı ile sağlanan faydalar;

  • Yazılımlar: Microsoft yazılım araçları ve sunucu ürünlerinin lisanslarına kolay, hızlı ve ödeme yapmaksızın erişme imkanı bulurlar.
    • Visual Studio Ultimate with MSDN
    • Visual Studio Team Foundation Server 2010
    • Expression® Studio Version 4
    • “Hizmet olarak Yazılım (SaaS)” çözümleri sunan iş ortaklarına (Bizspark üyelikleri boyunca) en son versionları ile bereber aşağıdaki Microsoft ürünleri:
      • Microsoft Windows Server® (Enterprise'a kadar tüm versionlar)
      • Microsoft SQL Server® (tüm versionlar)
      • Microsoft Office SharePoint® Portal Server
      • Microsoft System Center
      • Microsoft BizTalk® Server
      • Microsoft Dynamics® CRM
    • Ek olarak BizSpark startups üyelerine Microsoft Azure™ Services Platformun da kullanım hakkı verilmektedir.


  • Destek: Microsoft Girişimci İş Ortaklarının desteği ile iş stratejilerini ve modellerini oluşturmak ve/veya yeniden şekillendirmek konusunda profesyonel danışmanlık desteği alma imkanı bulurlar.


  • Görünürlülük: Ürün ve servislerini Microsoft’un global girişimci web sitesi üzerinden tanıtabilir, pazarlayabilirler.

Microsoft, BizSpark programını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de Microsoft girişimci iş ortakları ile iş birliği içinde yürütülmektedir. Network Partner olarak adlandırdığımız bu iş ortaklarımız:

 

Anadolu Bilisim Hizmetleri A.S.

Hakan Ağca;

Nevra Aydoğan

hakan.agca@abh.com.tr

nevra.aydogan@abh.com.tr

ARI Teknokent

Arzu Eryılmaz

arzu.eryilmaz@ariteknokent.com.tr

Bilkent Cyberpark

Canan Çakmakçı

Yavuz Balcı

canan.cakmakci@cyberpark.com.tr


yavuz.balci@cyberpark.com.tr

Embryoniks Ltd.Sti

Taylan Demirkaya

taylan.demirkaya@ieu.edu.tr

Endeavor

Büke Çuhadar

Ceylan Hünal

Melih Abuaf

bukec@endeavor.org.tr

ceylanh@endeavor.org.tr

melih.abuaf@endeavor.org.tr

Enkuba

Ufuk Kayserilioğlu

Zeynep Grantay

ufuk@enkuba.com

zeynep@enkuba.com

Erciyes Teknopark

Bilgin Yazlık

bilgin@erciyes.edu.tr

teknopark@erciyes.edu.tr

Etohum

Burak Büyükdemir

burak@etohum.com

Galata Business Angels

Ayşe İnal

ayseinal@galatabusinessangels.com

Girişim Fabrikası

İhsan Elgin

Jason Lau

ihsan.elgin@ozyegin.edu.tr

jason.lau@ozyegin.edu.tr

Grid Telekom

Jale İnceoğlu

jale.inceoglu@gridtelekom.com

 

HSBC Turkey

Bahar Erduran, Meriç Çağırgan

baharerduran@hsbc.com.tr

mericcagirgan@hsbc.com.tr

Inovent

Ömer Hızıroğlu

omer.hiziroglu@inovent.com.tr

Inventram

Cem Soysal

cems@koc.com.tr

Inventures

Ari Bencuya

ari.bencuya@inventures.com.tr

LabX

Dilruba Ceylan

bilgi@lab-x.org

McBDC Business Development&Consultancy Services Co.Ltd.

Dr.Cem Bülent Ünal

cem@mcbdc.com

Novusens İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü

Berrin Benli

berrin.benli@novusens.com

ODTÜ Teknokent-METU TECHNOPOLIS

D. Konuralp PİRİNÇÇİ;

kpirincci@metutech.metu.edu.tr

SadeceHosting Internet Services Ltd Sti

Selçuk Saraç

selcuk@sadecehosting.com

Turkcell

Aydın Bırık

aydin.birik@turkcell.com.tr



BizSpark programına başvuruda bulunurken direkt Microsoft üzerinden başvurabileceğiniz gibi, dilerseniz irtibatta olmak istediğiniz Network Partner’larımız üzerinden de başvurunuzu iletebilirsiniz. http://www.microsoft.com/bizspark sayfasından BizSpark başvuru işlemlerinizi tamamlarken bu seçim aşaması işlem adımı olarak karşınıza çıkacaktır. Oluşturulan bu ortaklıklar girişimci ekosistemine daha etkin bir hizmet sunulmasınıda sağlayacaktır.

Microsoft Türkiye , “Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonu çerçevesinde BizSpark programının sektörde inovasyona ve girişimciliğe önemli katkılar sağlayacağına, yerel yazılım ekonomisinin geliştirilmesi ve yazılımın toplam ekonomi içindeki katma değerinin arttırılması destek olacağına inanmaktadır.

join us in facebook   join us in twitter

Bize ulaşın: bizturk@microsoft.com

biz