Hızlı Linkler  | Anasayfa | Dünya Çapında
Microsoft
Microsoft.com’da arama:

Microsoft - Kullanım Şartları

* *
KABUL ETME KOŞULLARI. KABUL ETME KOŞULLARI
DESCRIPTION OF SERVICES. SERVİSLERİN TANIMLANMASI
PERSONAL AND NON-COMMERCIAL USE LIMITATION. KİŞİSEL VE TİCARİ OLMAYAN KULLANIMI SINIRLAMA
PRIVACY AND PROTECTION OF PERSONAL INFORMATION. KİŞİSEL BİLGİNİN GİZLİLİĞİ VE KORUNMASI
NOTICE SPECIFIC TO SOFTWARE AVAILABLE ON THIS WEB SITE. BU İNTERNET SİTESİNDE YAZILIMA ÖZEL BİLDİRİ BULUNDURMA
NOTICE SPECIFIC TO DOCUMENTS AVAILABLE ON THIS WEB SITE. BU İNTERNET SİTESİNDE DÖKÜMANLARA ÖZGÜ BİLDİRİ BULUNDURMA

									NOTICES REGARDING SOFTWARE, DOCUMENTS AND SERVICES AVAILABLE ON THIS WEB SITE. BU İNTERNET SİTESİNDE YAZILIMLAR, DÖKÜMANLAR ve SERVİSLER HAKKINDA UYARILAR BULUNDURMA
MEMBER ACCOUNT, PASSWORD, AND SECURITY. ÜYE HESABI, ŞİFRE, VE GÜVENLİK
NO UNLAWFUL OR PROHIBITED USE. KANUNSUZ VEYA YASAKLANMIŞ KULLANIM YAPMAMA
USE OF SERVICES SERVİSLERİN KULLANIMI
MATERIALS PROVIDED TO MICROSOFT OR POSTED AT ANY MICROSOFT WEB SITE. MICROSOFT’A SAĞLANAN YA DA HERHANGİ BİR MICROSOFT İNTERNET SAYFASINA KONULAN MATERYALLER
NOTICES AND PROCEDURE FOR MAKING CLAIMS OF COPYRIGHT INFRINGEMENT. UYARMA VE TELİF HAKKI İHLALİ İDDİASINDA BULUNMA PROSEDÜRÜ
LINKS TO THIRD PARTY SITES. ÜÇÜNCÜ PARTİ SİTELERİ LİNKLERİ
UNSOLICITED IDEA SUBMISSION POLICY. TALEP EDİLMEMİŞ FİKİR SUNMA POLİTİKASI
COPYRIGHT NOTICE & FAQ. TELİF HAKKI UYARISI & SIKÇA SORULAN SORULAR
TRADEMARKS. TİCARİ MARKALAR

KABUL ETME KOŞULLARI.

Microsoft’un size sağladığı servisler kullanım koşullarına bağlı konulardır ("TOU"). Microsoft TOU’yu ne zaman isterse sizi uyarmadan güncelleme hakkını saklı tutuyor. TOU’nun en güncel versiyonuna internet sayfasının sonundaki ‘Kullanım Koşulları’ yardımlı metin bağlantısına tıklayarak bir daha göz atabilirsiniz.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

SERVİSLERİN TANIMLANMASI

Microsoft size, çeşitli kaynaklar, geliştirici araçlar, yükleme alanları, iletişim forumları ve ürün bilgisi dahil internet özellikleri ağı üzerinden erişim sağlıyor. (toplu halde "Servisler"). Her güncelleştirmeyi,arttırılmayı,yenilikleri ve/ya da yeni internet özellikleri eklemelerini içeren servisler TOU’ya bağlıdır.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

KİŞİSEL VE TİCARİ OLMAYAN KULLANIMI SINIRLAMA

Diğer şekilde belirlenmediği sürece, servisler sizin kişisel ve ticari olmayan kullanımınız içindir.Kopyalayamaz, değiştiremez, dağıtamaz, gönderemez, gösteremez, icra edemez, yeniden üretmez, yayınlayamaz, lisans alamaz, transferden türetilmiş iş yaratamaz, herhangi bir bilgi, yazılım, ürün satamaz ya da servislerden servis alamazsınız.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

KİŞİSEL BİLGİNİN GİZLİLİĞİ VE KORUNMASI

Bilginin toplamına ve kullanımına bağlı açığa çıkan Gizlilik Bildirisi ne bakınız.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

BU İNTERNET SİTESİNDE YAZILIMA ÖZEL BİLDİRİ BULUNDURMA

Servislerden indirilmesi mümkün olan tüm yazılımlar ("Yazılım") Microsoft’un ve/ya da satıcıların telif hakkına tabi eseridir. Yazılımın kullanımı eğer yazılıma dahil edilmiş ya da yazılımla birlikte bulunmuşsa son kullanıcıların lisans anlaşması şartlarıyla yönetilir ("Lisans Sözleşmesi"). Son kullanıcı Lisans Sözleşmesi içeren ya da birlikte bulunan herhangi bir Yazılım yükelemesi yapamaz, önce Lisans Sözleşmesini şartlarını kabul etmesi dışında.

Lisans Sözleşmesine göre Yazılım yanlızca son kullanıcı kullanımına uygun yapıldı.Yazılımı yeniden oluşturma ya da yeniden dağıtımın Lisans Sözleşmesindeki yasalarla açıkça yasak olduğu ve ciddi sivil ve suçlu cezaları doğurduğu belirtilmiştir. Kanuna aykırı hareket etmek mümkün olan en büyük cezayla cezalandırılır.

SÖZÜ GEÇEN YAZILIMI DAHA FAZLA YENİDEN ÜRETİM YA DA YENİDEN DAĞITIM İÇİN, SINIRLAMADAN, KOPYALAYARAK YA DA YENİDEN ÜRETEREK BAŞKA BİR SUNUCUYA YA DA YERE GÖNDERMEK KESİNLİKLE YASAKTIR, BİR SÖZLEŞMEYE EŞLİK EDEN BİR LİSANS SÖZLEŞMESİNİN AÇIKÇA YENİDEN ÜRETİME VE DAĞITIMA İZİN VERMESİ DIŞINDA.

YAZILIM EĞER SADECE LİSANS SÖZLEŞMESİ MADDELERİNE UYGUNSA GARANTİ VERİLİYOR.LİSANS SÖZLEŞMESİNDE MAZERETLİ GÖSTERİLENLERİ AYRI TUTAR, MICROSOFT ŞİRKETİ BUNDAN DOLAYI PAZARLANABİLİRLİĞİN BÜTÜN GARANTİLERİ VE KOŞULLARI DAHİLİNDE, İFADE EDİLEN,İMA EDİLEN YA DA KANUNA, ÖZEL AMAÇLARA UYGUN OLAN, BAŞLIK VE İHLAL OLMAYAN BÜTÜN GARANTİLERİ GÖRMEZDEN GELİR VE YAZILIMI ÖNEMSEYEREK DÜZENLER.

MICROSOFT SENİN RAHATIN İÇİN SERVİSLERİN YA DA YAZILIM ÜRÜNLERİNİN İÇİNDEKİ BÖLÜMLERDE,ARAÇLARDA VE KULLANIMDA VE /VEYA İNDİRMEDE YARARLIK SAĞLAR. MICROSOFT HERHANGİ BİR ALET VE FAYDANIN BÖYLE KULLANIMINDAN TÜREYEN SONUÇLARA VEYA ÇIKTILARA SAYGI GÖSTEREREK İTİMAT ETMEZ. LÜTFEN SERVİSLERDE YA DA MICROSOFT YAZILIM ÜRÜNLERİNİN İÇİNDE MEVCUT HALE GETİRİLEN ARAÇLARI VE HİZMETLERİ KULLANIRKEN DİĞERLERİNİN ENTELLEKTÜEL ÖZELLİKLİ HAKLARINA SAYGI GÖSTER.

SINIRLI HAKLAR AÇIKLAMASI.Servislerden indirilen her Yazılım Amerika Birleşik Devletleri namına, ("ABD Hükümeti") faliyetleri, ve veya yardımları, sınırlı haklarla sağlanır.

Tekniksel Verinin ve Bilgisayar Yazılımının DFARS 252.227-7013 hükümlü (c)(1)(ii)alt paragrafrafındaki bir takım kısıtlamalara bağlı olan ABD Hükümeti tarafından kopyalama veya açıklama kullanma yada alt paragraflarındaki (c)(1) ve (2) Ticari Bilgisayar Yazılımı 48 CFR 52.227-19 daki uygulanabilen Kısıtlı Haklar. Üretici Microsoft Şirketi,One Microsoft Way,Redmond, WA 98052-6399.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

BU İNTERNET SİTESİNDE DÖKÜMANLARA ÖZGÜ BİLDİRİ BULUNDURMA

Servislerden verilmiş dökümanları kullanma izni (beyaz sayfalar, basın bildirisi, veri kağıtları ve FAQlar gibi)(1) aşağıdaki telif hakkı uyarısı, bütün kopyalarda, hem telif hakkı uyarısında hem de bu izin uyarısında gözükür, (2) Servislerdeki bu gibi dökümanların kullanımı bilgi ve ticari olmayan ya da yanlızca kişisel kullanım içindir ve herhangi bir medyada şebeke bilgisayarına veya yayınına kopyalanamaz ya da postalanamaz, ve (3) dökümanlara herhangi bir değişiklik yapılamaz. Yetkili eğitimsel kuruluşlar, K-12,üniversiteler,özel/devlet üniversiteleri sınıfta dağıtım için dökümanları indirebilirve yeniden üretebilir. Sınıf dışındaki dağıtım özel yazılı izin belgesi gerektirir. Diğer amaçlar için kullanım yasalarca açıkça yasaklanmıştır, ve ciddi sivil ve suçlu cezalarıyla sonuçlanabilir. İhlal edici davranışlar mümkün olan maksimum kapsamda davalara yol açacaktır.

Aşağıda belirtilmiş dökümanlar Microsoft.com internet sitesinde ya da diğer Microsoft sahipli,işletmeli,lisanslı ya da kontrollü sitelerdeki tasarımları ya da düzenlemeleri içermez. Microsoft internet sitesinin temel esasları, ticari takdim şekli,ticari markalar,haksız rekabet ve diğer yasalar tarafından bütün ya da parçalar halinde kopyalanmaya, taklite karşı korumalıdır. Microsoft internet sitesindeki herhangi bir logo, grafik, ses, ya da görüntü Microsoft tarafından açıkça belirtilmedikçe kopyalanamaz ya da geri iletilemez.

MICROSOFT VE/YA DA ONUN KENDİ TEDARİKÇİLERİ DÖKÜMANLARDAKİ BİLGİLERİN UYGUNLUĞUNDAN VE SERVİSLERİN BİR PARÇASI OLARAK YAYINLANMIŞ İLGİLİ GRAFİKLERİNDEN HİÇ BİR AMAÇ DOĞRULTUSUNDA ŞİKAYET ETMİYOR. BÜTÜN DÖKÜMANLAR VE İLGİLİ GRAFİKLER, "OLDUĞU GİBİ" HERHANGİ BİR ÇAŞİT GARANTİSİ OLMADAN SAĞLANIR. MICROSOFT VE/YA DA ONUN KENDİ TEDARİKÇİLERİ BU VESİLEYLE,BÜTÜN GARANTİLERİN VE KOŞULLARIN PAZARLANABİLİRLİKLERİNDEN, AÇIKÇA, İMALI VEYA KANUNİ,ÖZEL BİR MAKSAT, BAŞLIK VE İHLAL OLMAYAN İÇİN UYGUNLUK İÇEREN BU BİLGİYE BAKARAK FERAGAT EDER. MICROSOFT VE /VE YA ONUN KENDİ TEDARİKÇİLERİ KONTRAKT AŞAMASINDAYKEN,İHMALDEN YA DA DİĞER HAKSIZLIK OLUŞTURAN HAREKETLERDEN, SERVİSLERDE KULLANILABİLİR OLAN BİLGİ PERFORMANSI KULLANIMINDAKİ YÜKSELEN İÇ VEYA DIŞ BAĞLANTIDAN OLUŞABİLECEK BÜTÜN ÖZEL,DOLAYLI YA DA ÖNEMLİ ZARARLAR YA DA VERİ,KAZANÇ KAYBIYLA SONUÇLANABİLECEK BÜTÜN ZARARLAR GİBİ HİÇ BİR OLAYDAN YÜKÜMLÜ DEĞİLDİR.

SERVİSLERDE YAYINLANAN DÖKÜMANLAR VE İLGİLİ GRAFİKLER TEKNİKSEL YANLIŞLIKLAR YA DA TİPOGRAFİK HATALAR İÇEREBİLİR. DEĞİŞİKLİKLER BELİRLİ ARALIKLARLA BİLGİ İÇERİĞİNE EKLENİR. MICROSOFT VE/VEYA ONUN KENDİ TEDARİKÇİLERİ HERHANGİ BİR ZAMAN TANIMLANMIŞ ÜRÜNLER VE/VEYA PROGRAMLAR İÇİNDE GELİŞTİRMELER VE/VEYA DEĞİŞİKLİKLER YAPABİLİRLER.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

BU İNTERNET SİTESİNDE YAZILIMLAR, DÖKÜMANLAR ve SERVİSLER HAKKINDA UYARILAR BULUNDURMA

MICROSOFT VE /VE YA ONUN KENDİ TEDARİKÇİLERİ KONTRAKT AŞAMASINDAYKEN,İHMALDEN YA DA DİĞER HAKSIZLIK OLUŞTURAN HAREKETLERDEN, SERVİSLERDE KULLANILABİLİR OLAN BİLGİ PERFORMANSI KULLANIMINDAKİ YÜKSELEN İÇ VEYA DIŞ BAĞLANTIDAN OLUŞABİLECEK BÜTÜN ÖZEL,DOLAYLI YA DA ÖNEMLİ ZARARLAR YA DA VERİ,KAZANÇ KAYBIYLA SONUÇLANABİLECEK BÜTÜN ZARARLAR GİBİ HİÇ BİR OLAYDAN YÜKÜMLÜ DEĞİLDİR.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

ÜYE HESABI, ŞİFRE, VE GÜVENLİK

Eğer servislerden biri senden hesap açmanı isterse, hazır,uygun kayıt formundaki gibi güncel, tamamlanmış ve kesin bilgi sağlayarak kayıt işlemini tamamlamak zorundasın. Aynı zamanda bir şifre ve kullanıcı adı seçeceksin. Heabını ve şifreni gizlilik içinde korumakla sorumlusun. Ayrıca, senin hesabında gerçekleşen bütün faaliyetlerden tamamiyle sen sorumlusun. Güvenliği ihlal etme ya da hesabını yetkisiz kullanma durumunda hemen Microsoft’a bildireceğini kabul ettin. Senin bilgin dahilinde olsa da olmasa da başkasının senin şifreni ve hesabını kullanması ve herhangi bir zarara maruz kalman durumunda Microsoft sorumlu olmayacaktır. Ancak hesabının bir başkası tarafından kullanması yüzünden Microsoft ya da başka bir parti tarafından maruz kalınan kayıplardan sen sorumlu tutulabilirsin.Hesap sahibinin izni olmadan başkasının hesabını hiç bir zaman kullanamazsın.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

KANUNSUZ VEYA YASAKLANMIŞ KULLANIM YAPMAMA

Servislerin kullanım koşulu olarak, Servisleri kanunsuz veya yasaklanmış hiçbir koşulda hiç bir amaç için kullanamazsın. Servisleri, Microsoft sunucusuna bağlı herhangi bir ağ banlantısına, ya da diğer partilerin servisleri kullanımına karışıcak, zarar verecek, etkisiz kılacak, fazla yük binderecek, eksiltecek herhangi bir biçimde kullanamazsın. Hiçbir Servise,diğer hesaplara,bilgisayar sistemlerine ya da herhangi bir Microsoft sunucusuna bağlı ağ bağlantısına ya da Servisine bilgisayar korsanlığı yaparak, şifre madenciliği yaparak ya da diğer yollarla yetkisiz giriş yapma hakkı kazanamazsın. Servisler tarafından bilerek kullanılabilir kılınmayan hiçbir yöntemle herhangi bir materyali ya da bilgiyi elde edemezsin veya elde etme teşebüsünde bulunamazsın.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

SERVİSLERİN KULLANIMI

Servisler diğerleriyle iletişimi kullanılabilir kılmak için tasarlanmış e-posta servisleri, ilan tahtası servisleri, sohbet alanları, yeni gruplar, forumlar, topluluklar, kişisel internet sayfaları, takvimler, resim albümleri, dosya kabineleri ve/veya diğer mesaj ya da iletişim olanakları içerir (her "İletişim Servisi" ve toplu olarak "İletişim Servisleri"). İletişim Servislerini sadece ilan etmek, mesaj yollamak, almak ve uygun, uygulanabilir olduğunda her bir İletişim Servisiyle ilişkili olabilen materyalleri kullanmak için kabul ettin. Örnek yoluyla, sınırlamadan, kabul ettiğin İletişim Servislerini kullanırken yapmaman gereken şeyler:

•

İletişim Servislerini gözlemleme,itiraz etme, piramit şema, mektup zinciri, reklam e-postaları, istenmeyen e-postalar veya kopya ya da istenilmemiş mesajlarla iletişim halinde kullan.(ticari ya da diğer şekilde).

•

İftira atmak,suistimal etmek,rahatsız etmek,gizlice izlemek,tehdit etmek veya diğer şekillerde diğerlerinin yasal haklarını ihlal etmek (gizlilik ve reklam hakları gibi).

•

Uygunsuz,saygısız,küçük düşürücü,müstehcen,ahlaksızca veya yasalara aykırı konu,isim,materyal ya da bilgi yayınlamak, ilan etmek,yüklemek,dağıtmak ya da yaymak.

•

Örnek yoluyla,sınırsız,telif hakkı ya da ticari markalar yasalarıyla korunmuş görüntüleri,resimleri, yazılımları veya diğer materyalleri içeren dosyaları yüklemek diğer bir şekilde mevcut kılmak. Gerekli haklara sahip olduğun ya da onları kontrol ettiğin süre veya aynı şeyi yapmak için bütün gerekli izni aldığın süre dışında.

•

Telif hakkı,ticari marka,patent,ticaret sırrı veya herhangi bir partinin tescilli hak ihlali yapan servisler tarafından kullanılabilir kılınan görüntü veya resim içeren materyal ya da bilgi kullanma.

•

Virüs içeren dosya,trojan horses,worms,time bombs,cancelbots,bozuk dosyalar ya da diğer bir kimsenin bilgisayarının çalışmasına veya özelliğine zarar verecek benzer yazılım veya programlar yükleme.

•

İş amaçları için reklam,eşya veya servis almak ya da satmak için teklif vermek,ancak özellikle böyle mesajlara izin veren İletişim Servisleri dışında.

•

İletişim Servisinden bildiğin bir kullanıcının koyduğu bir dosyayı indiremeyeceğini, veya mantıklı ve yasal olarak hiç bir şekilde tekrar üretemeyeceğini, gösteremeyeceğini, sergileyemeyeceğini ve/veya dağıtamayacağını bilmeli.

•

Yüklenen bir dosyadaki yazılım ya da diğer materyallerin yaratıcı niteliklerini,yapısının veya kaynağının yasal, uygun bildirilerini, korunan tasarımını veya etiketlerinin telif hakkı yönetim bilgisini değiştirmek veya silmek.

•

Herhangi bir diğer kullanıcının İletişim Servisini kullanmasını sınırlamak veya engellemek.

•

Herhangi özel İletişim Servisi için uygulanabilir davranış kurallarını veya diğer kuralları ihlal etmek.

•

Diğerleri hakkında sonuç veya başka yolla e-posta içeren bilgi edinmek.

•

Uygulanabilir yasa veya düzenlemeleri ihlal etmek.

•

Diğerlerini yanıltmak amaçlı sahte kimlik yaratma.

•

Servislerden bir kişinin veya diğer kullanıcının kullanım bilgilerinin bulunduğu herhangi bir kısımdaki rehberi kullanma,indirme veya başka türlü kopyalama.(paralı ya da değil)

Microsoft’un İletişim Servislerini görüntüleme yükümlülüğü yoktur. Bunula beraber Microsoft İletişim Servislerine konulan materyalleri inceleme ve tek takdir yetkisindeki metaryalleri silme hakkına sahiptir. Microsoft senin herhangi bir ya da bütün İletişim Servislerine haber vermeden herhangi bir sebepten dolayı erişimini engelleme hakkına sahiptir.

Microsoft tek takdir yetkisindeki herhangi bir uygulanabilir yasayı, düzenlemeyi, yasal süreç veya devletle ilgili isteği tatmin etmek için zorunlu saydığı herhangi bir bilgiyi açığa vurma,düzeltme,toplu ya da parça parça herhangi bir malzeme veya bilgiyi koyma veya çıkarma hakkına sahiptir.İletişim Servislerine kendin veya çoçukların hakkında kişisel kimliği saptanabilir bir bilgi verdiğinde her zaman teminat kullan.

Microsoft İletişim Sistemleri içinde bulunan bilgi,mesaj veya içeriği onaylamıyor ya da kontrol etmiyor.Bu sayede Microsoft senin İletişim Sistemlerine katılımın sonucu oluşan hadiselere ve İletişim Servislerine dikkatle bakma sorumluluğunu belirli bir biçimde reddeder. Menejerler ve sunucular Microsoft sözcüsü olarak yetkilendirilmezler, ve onların görüşleri ister istemez Microsoft’un görüşlerini yansıtmaz.

İletişim Servislerine yüklenen materyaller kullanımdaki, yeniden üretimdeki ve/veya dağıtımdaki belirlenen sınırlara bağımlı olabilirler. Eğer sen materyalleri indirirsen bu sınırlara razı olmakla yükümlüsün.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

MICROSOFT’A SAĞLANAN YA DA HERHANGİ BİR MICROSOFT İNTERNET SAYFASINA KONULAN MATERYALLER

Microsoft senin sağladığın materyallere sahip çıkmanı suçlamıyor (geri bildirim ve öneriler dahil) ya da herhangi bir Servise veya onun birleşik servislerine genel halktan veya herhangi bir toplumdan ya da özel bir topluluk üyesinden herhangi bir eleştiri ilanı,yüklemesi, girişi,teslimi yapmıyor Microsoft’a, ona bağlı kurumlara ve sunuşunu sınırsız,yasal haklara(kopyalama,dağıtma,iletme,alenen görüntüleme,alenen sergileme,yeniden üretim,düzenleme,çevirme ve yeniden formatlama) sahip internet iş çalışması bağlantısıyla kullanarak ve gerekli alt ruhsatlı izni alarak bahşettiğin sunuşunu ilan ediyor,yüklüyor,girişini yapıyor,temin ediyor veya teslim ediyorsun. Senin sunuşunla bağlantılı olarak senin ismini yayımlamak; Herhangi bir Servis tedarikçisine gizli hak sağlama hakkı.

İşbu yazıda öngörüldüğü gibi senin sunuşunun kullanımına göre hiç bir bedel ödenmeyecek. Microsoft senin sağlayacağın hiçbir sunuşu ilan etme veya kullanma yükümlülüğü altında diildir ve Microsoft takdir yetkisindeki herhangi bir zaman istediği sunumu silebilir. Sınırlama olmadan tedarik etmeyi, ilan etmeyi,yüklemeyi, sunumu girmeyi veya teslim etmeyi içeren kullanım koşullarında belirtildiği gibi bir sunuş ilan ederek sunuşunun bütün haklarına sahip olduğunu ya da kontrol ettiğini garanti edebilirsin.

Garantiye ve gösterime ek olarak görüntüler,fotograflar,resimler veya diğer şekilde bütün ya da parça parça grafiksel görüntüler içeren sunuşlar koyarak ileri taşımakla (a)sen bunun gibi görüntülerin telif hakkı sahibisin,veya bunun gibi görüntülerin telif hakkı sahibi sana bu görüntüleri kullanma veya herhangi bir içerik ve/veya bu görüntüler arasından senin kullanım maksadınla alakalı görüntü seçme ve diğer şekilde Kullanım Koşulları ve Servisler tarafından imkan vermesini, (b)Kullanım Koşullarında açıklanan gerekli lisansları ve alt lisansları kabul etme hakkını ve (c) örnek yoluyla,sınırsızlık, dağıtım, görüntülerin alenen gösterimi ve yeniden üretimi içeren Kullanım Koşulu şartlarıyla onaylandığı ileri sürülen görüntüleri her kişinin tasvir etmesini garanti ve ifade edersin. Verdiğin görüntüleri ilan ederek (a) kişisel topluluğundaki tüm üyelere (bunun gibi kişisel topluluk üyeleri için kullanışlı görüntüler) ve/veya (b) genel halka (Kişisel topluluklar dışında Servislerin heryerinde kullanışlı bunun gibi görüntüler) Kullanım Koşulları tarafından kullanımla bağlantılı görüntüleri kullanma izni, sınırsız, halka açık, dünya çapında, telifi ücretsiz izin içeren (Örnek yoluyla,sınır koymadan,çıktı alarak, içinde bu görüntüler olan hediye öğeleri içeren) Servisler: görüntülere kendi ismini eklemeden kopyalama, dağıtma, geçmesine izin verme, alanen görüntüleme,alanen sergileme,yeniden üretme, düzenleme, çevirme ve yeniden formatlama, ve herhangi bir Servis sağlayıcısına bazı hakların alt lisansını verme hakkı. Görüntüleri Servislerden tamamen silindiği anda takip edilen kararlar doğrultusunda görüntüler sonlandırılacak. Verilen lisanslar, bu tarz sonlandırmalarda verilen lisansların bağlı olduğu bundan önceki görüntülerle olan bağlantısını hiçbir şekilde etkilememesini sağlıyor. Senin görüntülerinin kullanımı karşılığında hiç bir ödeme yapılmayacak.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

UYARMA VE TELİF HAKKI İHLALİ İDDİASINDA BULUNMA PROSEDÜRÜ

Başlığa Uygun 17, Amerika Birleşik Devletleri Kodu, Kısım 512(c)(2), telif hakkı ihlali uyarısı Servis Sağlayıcısının Belirlenmiş Acentasına yollanmalı. BAHSEDİLEN PROSEDÜRLE ALAKALI OLMAYAN BÜTÜN SORULAR GERİ CEVAP ALAMAYACAKTIR.
UYARMA VE TELİF HAKKI İHLALİ İDDİASINDA BULUNMA PROSEDÜRÜ.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

ÜÇÜNCÜ PARTİ SİTELERİ LİNKLERİ

BU BÖLGEDEKİ LİNKLER MICROSOFT’UN SİTESİNDEN ÇIKMANA İZİN VERECEK. BİRBİRİNE BAĞLANMIŞ SİTELER MICROSOFT KONTROLÜ ALTINDA DEĞİL VE BUNUN GİBİ SİTELERE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERDEN, GÜNCELLEMELERDEN VEYA SİTELERİN İÇERİĞİNDEN VEYA O SİTELERDEN BİRİNDE BULUNAN BİR LİNKTEN MICROSOFT SORUMLU DEĞİL. MICROSOFT WEBCASTING VEYA HERHANGİ BİR BAĞLANTILI SİTEDEN O ŞEKİLDE İLETİ ALMADAN SORUMLU DEĞİLDİR. MICROSOFT SİZE BU LİNKLERİ SADECE UYGUNLUK İÇİN SAĞLIYOR, VE SİTELERE LİNK DAHİL ETMEK MICROSOFT TARAFINDAN ONAY VERİLDİĞİNİ İMA ETMİYOR.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

TALEP EDİLMEMİŞ FİKİR SUNMA POLİTİKASI

MICROSOFT YA DA HERHANGİ BİR ÇALIŞANI YENİ REKLAM KAMPANYALARI,YENİ PROMOSYONLAR,YENİ ÜRÜNLER VEYA TEKNOLOJİLER,YÖNTEMLER,MATERYALLER,PAZARLAMA PLANLARI YA DA YENİ ÜRÜN İSİMLERİ İÇEREN TALEP EDİLMEMİŞ FİKİRLERİ KABUL ETMEZ. LÜTFEN ORJİNAL YARATICI ÇİZİMLER,MODELLER,DEMOLAR YA DA BUNUN GİBİ ÇALIŞMALAR GÖNDERMEYİN. BU POLİTİKANIN TEK AMACI MICROSOFT ÜRÜNLERİ VEYA PAZARLAMA STRATEJİLERİNDE MICROSOFT’A YOLLANANLARA BENZER FİKİRLER GÖRÜLÜNCE OLUŞAN POTENSİYEL YANLIŞ ANLAŞILMALARDAN YA DA TARTIŞMALARDAN UZAK DURMAK. BU YÜZDEN LÜTFEN TALEP EDİLMEMİŞ FİKİRLERİNİZİ MICROSOFT’A YA DA HERHANGİ BİR ÇALIŞANINA GÖNDERMEYİNİZ. EĞER FİKİRLERİNİ VE MATERYALLERİNİ BİZE YOLLAMAMAN DOĞRULTUSUNDAKİ RİCALARIMIZA RAĞMEN YOLLAMAYA DEVAM EDERSEN, MICROSOFT’UN SENİN TALEP EDİLMEMİŞ FİKİRLERİNE VE MATERYALLERİNE GİZLİ VEYA ÖZEL OLARAK İŞLEM YAPMA GARANTİSİ VERMEMESİNİ LÜTFEN ANLAYIŞLA KARŞILAYIN.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

TELİF HAKKI UYARISI

© 2007 Microsoft Şirketi. Bütün hakları saklıdır.

Aşağıdakiler sadece bilgiye dayalı hizmet vermek için sağlanmıştır ve yasal tavsiye olarak algılanmamalıdır. Eğer yasal tavsiyeye ihtiyacınız varsa bir avukatla bağlantıya geçiniz.

Sayfanın başına gitSayfanın başına git

TİCARİ MARKALAR

Ticari markalar hakkında daha fazla bilgi için: http://www.microsoft.com/library/toolbar/3.0/trademarks/en-us.mspx.

Burada açıkça belirtilmeyen her hak saklıdır.

Sorularınızı aşağıda listelenen uygun e-posta adreslerine iletebilirsiniz:

•

Microsoft Web özellikleri için: homepage@microsoft.com

•

MSN Web özellikleri için: webmaster@msn.com

•

Hotmail: support@hotmail.com; istenmeyen e-postalar/özel konular için: abuse@hotmail.com veya hotmailprivacy@hotmail.com

•

Korsan şikayetleri için: piracy@microsoft.com


Sayfanın başına gitSayfanın başına git

© 2007 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.  Kullanım Şartları | Ticari Markalar | Gizlilik