Microsoft Türkiye Yaz Okulu 2016 başvurularının ilk aşaması web sayfamız (http://aka.ms/yazokulu) üzerinden 27 Mayıs 2016 öncesine kadar yapılabilecek olup, bunun dışındaki bir yöntem kabul edilmeyecektir. Sonuçlar 17 Haziran 2016 tarihinde www.fb.com/mskampus adresinden duyurulacaktır ve katılmaya hak kazananların başvuru yaptıkları mail adreslerine sonuçlar yollanacaktır.

Yaz Okulu, 1 - 26 Ağustos 2016 tarihlerinde Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru sahibi programa kabul edildiği takdirde, 29 Temmuz 2016 tarihinde belirteceğimiz ücretsiz/lisanslı yazılımların yüklü olduğu, yazılımların calışabilir olduğu bir bilgisayar ile katılımı kabul eder. Bu yazılımlar (belirtilen tarihte eğitmen talebi yenileri eklenebilir):

-Windows 10 işletim sistemi
-Visual Studio 2015
-Windows App SDK
-Azure SDK

Gerekli yazılımları ds@msakademik.net mail adresinden talep edeceğiniz promosyon kodunu kullanarak www.dreamspark.com adresinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Staj programını başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için gerekli şartlar:
- Programa 20 iş günü eksiksiz katılmak.
- İletmiş olduğunuz proje raporunu 9 Eylül 2016 tarihinden önce eksiksiz tamamlamak.

Başvurularda başvuru öncesi windows store da uygulama yayınlamış veya Microsoft Azure servislerini kullanan herhangi bir platformda geliştirilmiş uygulama (IoT, Oyun, Araç, eklenti, Ofis ürün eklentisi vs.) sahibi öğrencilere öncelik verilecektir.

Ayrıca yaz okulu 2016'da anlatılan konular üzerine yapılacak dönem sonu sınavında başarılı olanlara Başarı Belgesi verilecektir.

Mümkünse, hakkınızda bilgi alabileceğimiz akademisyenlerin yazokulu@msakademik.net adresine akademik referans mektubu yazıp göndermelerini talep ediniz.

Aşağıdaki formda yer alan tüm alanların doldurulması zorunludur. Başvuru sahibi forma girmiş olduğu bilgilerin doğruluğu ile ilgili ortaya çıkabilecek herhangi bir çelişkide başvurusunun / stajının iptalini peşinen kabul eder.

Başvuru formu

Gerekli görüldüğünde başvuru sahibi ile 30 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında online mülakaat yapılacaktır.
Microsoft gizliliğinize saygı duyar. Çevrimiçi Gizlilik Bildirimizi inceleyin.

NOTLAR: