Powerful Web Framework

ASP.NET, standart tabanlı Web çözümleri oluşturmanıza yardımcı olan, ücretsiz ve tam destekli bir Web uygulama çerçevesidir. Veritabanları, web hizmetleri ve zengin İnternet uygulamalarıyla pek çok özellik ve kolay entegrasyon sunmaktadır. WebForms, MVC, dinamik veri yapılandırma, AJAX çerçeve, şablonlar ve temalar, yüzlerce dahili kontrol ve ücretsiz geliştirici araç gibi özellikleriyle, ASP.NET web uygulamalarını daha verimli ve daha kolay şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Daha fazla bilgi için ASP.NET web sitesini ziyaret edin.

ASP.NET Framework Hero

Web sitelerini nasıl daha iyi ve daha hızlı kurabileceksiniz?

A

Alması kolay, kullanması ücretsiz

ASP.NET ile, Microsoft Web Platform Installer'ı kullanarak web uygulamalarını yapılandırmaya başlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi edinin. Bu basit, kolaylaştırılmış yükleyici, geliştirme makinenizi kullanıma hazır hale getirecek. Yükleyici, ASP.NET de dahil olmak üzere .NET çerçevesinin en yeni sürümünü içeriyor. Aynı zamanda ASP.NET ve diğer web teknolojileriyle çalışmak için tam özellikli, ÜCRETSİZ bir web uygulama editörü olan Visual Web Developer Express'e de sahip olacaksınız. Hemen karşıdan yükleyin.

Fully supported

Tam destekli

ASP.NET, Visual Web Developer Express ve Microsoft'un ilgili diğer ücretsiz ürünlerinin resmen desteklendiğini biliyor muydunuz? Bu özellik, sorunlarla karşılaşmaları halinde kullanıcılara garantili destek sağlamaktadır.

.NET Framework

.NET'in bütün gücü

ASP.NET, Microsoft .NET çerçevesinin bir bölümüdür ve dahili güvenlik, güvenilirlik ve sağlamlık sunarken, projenin gereksinimlerine bağlı olarak geliştiricilere çeşitli programlama tarzları ve örnekleri kullanma esnekliğini sağlamaktadır. ASP.NET ile web uygulamanızı oluştururken, bütün Microsoft .NET çerçevesine erişim sağlarsınız.

WebForms and MVC

WebForms ve MVC

ASP.NET WebForms ile zengin sunucu tarafı kontrollerini ve veri ilişkilendirmeyi kullanın ya da HTML'nizin kontrolünü elinize alın ve ASP.NET MVC ile Test Odaklı Geliştirmeyi kolayca dahil edin. Her iki yaklaşım da üyelik tabanlı kimlik denetimi ve yetkilendirme, URL eşleştirme, önbellekleme, ana sayfalar ve yerelleştirme gibi temel ASP.NET özelliklerine tam destek vermektedir.

Search engine friendly URLs

ARAMA/MOTORU/UYUMLU

ASP.NET, arama motoru uyumlu URL'leri oluşturmayı ve kullanmayı çok kolay hale getiren, güçlü bir URL eşleştirme işlevine sahiptir. Ayrıca Web sitelerinizin ya da Web uygulamalarınızın diğer bölümlerini arama motorları için optimize etmek ve trafiği arttırmak amacıyla ücretsiz Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) araç setini kullanabilirsiniz.

ASP.NET AJAX

AJAX baked-In

Bütün popüler tarayıcılarda çalışan interaktif Web uygulamalarını hemen oluşturun. ASP.NET Çerçevesinin bir parçası olarak, zengin son kullanıcı deneyimleri sağlamanıza olanak veren eksiksiz bir AJAX çerçevesine de sahip olursunuz. Ayrıca HTML DOM aktarma, olay yönetimi ve animasyonları basitleştirmek için jQuery'yi kullanabilirsiniz.

ASP.NET Database Support

Veriler Elinizin Altında

Veri odaklı işlevleri kolayca Web uygulamalarınıza ekleyin. Bir dizi dahili veri kontrolü sayesinde verileri ihtiyaçlarınıza en uygun olacak biçimde özelleştirin. ASP.NET, Web uygulamalarınızda veritabanları, XML dosyaları ve Web hizmetleri gibi çok çeşitli veri kaynaklarına kolayca erişmenizi sağlayan LINQ ve Entity Framework gibi teknolojiler için destek içermektedir.

ASP.NET Templates and Themes

K.T.E.

Kendinizi Tekrar Etmeyin. Ana sayfalar, kullanıcı kontrolleri ve şablonlar, Web uygulamalarınız için tutarlı bir bakış, fikir ve davranış geliştirmenize yardımcı olur. Ayrıca biçimlendirme, stil ve kodları merkezileştirerek ve dahil ederek çözümün daha yönetilebilir olmasına yardım ederler.

ASP.NET Dynamic Data

Yapılandırma ve Daha Fazlası

ASP.NET Dinamik Veri, tek bir sayfa bile oluşturmanıza gerek kalmadan, doğrudan veri modeliniz üzerinden eksiksiz bir yönetici arabirimi ya da veri odaklı web sitesi oluşturmanıza olanak sağlar. Şablonlar ve sayfalar aracılığıyla her şey eksiksiz biçimde özelleştirilebilir.

ASP.NET Tools Support

Ücretsiz Araçlar

Visual Web Developer sayesinde, ASP.NET, HTML, CSS ve JavaScript için kod vurgulama, ipucu oluşturma ve otomatik tamamlama gibi özelliklere sahip olursunuz. Buna ek olarak, Visual Web Developer, başlangıçtan uygulamaya kadar bütün ASP.NET projenizi yönetmenize olanak sağlar. Bu arada, ücretsiz olduğunu söylemiş miydik?

Başlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şey, yükleyiciyle birlikte ÜCRETSİZ.